REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Warsaw Spire – kolejna inwestycja w Warszawie

Subskrybuj nas na Youtube
Warsaw Spire.
Warsaw Spire.
Partner of Promotion Sp. z o.o.

REKLAMA

REKLAMA

Warsaw Spire to kompleks budynków, w skład którego wchodzą: budynek wieżowy o wysokości 220 metrów, a także dwa z nim sąsiadujące niższe budynki o wysokości 55 m. Koniec budowy Warsaw Spire planuje się na 2014 rok. Deweloperem oraz wykonawcą miliardowej inwestycji, jest Ghelamco Poland.

Całkowita powierzchnia biurowa oferowana przez Warsaw Spie to 100 000 m2. Na 49 kondygnacjach głównego budynku znajdzie  się ok. 60 000 m2 powierzchni biurowej. Dwa niższe, 15-piętrowe budynki zaoferują powierzchnię ok.  20 000 m2 każdy. Powierzchnia typowego piętra w kompleksie wynosi od 1 300 m2 do 1 700 m2. Dzięki ograniczeniu elementów strukturalnych do minimum dowolność w kształtowaniu przestrzeni wewnątrz budynku jest niemal nieograniczona, nie tylko w zakresie jednego piętra, ale również pomiędzy nimi. Dodatkowym atutem projektu będą pionierskie rozwiązania technologiczne, do tej pory nie stosowane w inwestycjach powstających w Polsce takie jak na przykład system wind double deck. Pomiędzy budynkami Warsaw Spire znajdzie się otwarta, dostępna dla wszystkich przestrzeń miejska. Plac wypełnią elementy małej architektury, zieleń i fontanny. Dzięki przeznaczeniu parterów budynków na restauracje, kawiarnie oraz sklepy kompleks będzie tętnił życiem także po godzinach pracy biur i stanie się miejscem spotkań mieszkańców Warszawy.

REKLAMA

Warsaw Spire - wizualizacja. Fot. Ghelamco Poland

Kompleks Warsaw Spire reprezentuje również wysoki standard ekologiczny. Inwestycja została zaprojektowana i powstaje zgodnie z wytycznymi ekologicznego certyfikatu BREEAM.

Inwestycja powstaje w jednym z najdynamiczniej zmieniających się aktualnie obszarów Warszawy, gdzie powstaje druga linia metra oraz liczne inwestycje mieszkaniowe i biurowe. W rejonie, w którym powstaje Warsaw Spire, istnieje obecnie około 220 000 m2 powierzchni biurowej. Projekt Ghelamco dostarczy kolejne 100 000 m2.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Autorem projektu jest belgijska pracownia architektoniczna M. & J-M. Jaspers – J. Eyers&Partners we współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektoniczną Projekt.

Frontex  – pierwszy najemca

Pierwszym najemcą kompleksu jest Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej „Frontex”, która wynajęła około 14 600 m2 powierzchni w budynku B. Frontex zajmie piętra górne budynku – od 5 do 14 i rozpocznie adaptację swojej powierzchni biurowej już we wrześniu 2014 roku. Umowa najmu została podpisana na 10 lat.

Realizacja projektu

Prace na działce Warsaw Spire rozpoczęły się w połowie 2011 roku. Pierwszy etap prac trwał osiem miesięcy i polegał na wykonaniu najgłębszej zrealizowanej dotychczas w Polsce ściany szczelinowej o głębokości 55 metrów odpowiadającej 20 piętrom budynku mieszkalnego.

Zobacz także: Warsaw Spire – neomodernistyczny wieżowiec: GALERIA

W związku z budową ściany szczelinowej o szerokości 80 cm, umożliwiającej odpowiednią stabilność ścian wykopu pod poziomy podziemne parkingów, do zabetonowania 501 metrów bieżących szczeliny zużyto 21 000 m3 betonu, czyli ponad 2 400 gruszek. Taka objętość wypełniłaby około 8 basenów olimpijskich takich jak np. „Warszawianka”.

Warsaw Spire - budowa. Fot. Ghelamco Poland

Równie imponujące są ilości materiałów, które zostaną wykorzystane w dalszej części prac:

  • Objętość wykopu pod projekt Warsaw Spire (230 000 m3) porównywalna jest z kubaturą Zamku w Malborku (250 000 m3)
  • Ponad 140 000 m3 betonu, który zostanie wykorzystany podczas realizacji projektu wypełniłoby prawie dwa Lotniska Chopina na warszawskim Okęciu
  • 9 500 ton  stali zbrojeniowej to waga porównywalna do 50 samolotów Boeing 747
  • 1 100 ton, czyli wartość wykorzystanej stali sprężającej, to waga 6 płetwali błękitnych – największych zwierząt na ziemi 
  • Waga stali konstrukcyjnej – 1 400 ton jest zbliżona do wagi 6 pociągów Metropolis warszawskiego metra wypełnionych pasażerami w godzinach szczytu

Zobacz także: Rośnie liczba galerii handlowych w małych miastach

Źródło: Ghelamco Poland

Warsaw Spire.
Ghelamco Poland
Warsaw Spire.
Ghelamco Poland
Warsaw Spire.
Ghelamco Poland
Warsaw Spire.
Ghelamco Poland
Warsaw Spire.
Ghelamco Poland
Warsaw Spire.
Ghelamco Poland
Warsaw Spire.
Ghelamco Poland
Warsaw Spire.
Ghelamco Poland
Warsaw Spire.
Ghelamco Poland
Warsaw Spire
Partner of Promotion Sp. z o.o.
Warsaw Spire.
www.wiezowce.waw.pl
Warsaw Spire.
www.wiezowce.waw.pl
Warsaw Spire.
www.wiezowce.waw.pl
Warsaw Spire.
www.wiezowce.waw.pl
Warsaw Spire.
www.wiezowce.waw.pl
Warsaw Spire.
www.wiezowce.waw.pl
Warsaw Spire.
www.wiezowce.waw.pl
Warsaw Spire.
www.wiezowce.waw.pl
Warsaw Spire.
www.wiezowce.waw.pl
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nieruchomość w Hiszpanii: kiedy korzystniejszy jest zakup na osobę prywatną, a kiedy na firmę, wyjaśniają eksperci

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, zwłaszcza w celach inwestycyjnych wymaga dokładnej analizy nie tylko prawnej i podatkowej, ale i biznesowej. Warto więc sięgnąć po opinie ekspertów, którzy przedstawią plusy i minusy możliwych do zastosowania w praktyce rozwiązań.

Mieszkanie w kurorcie: najdrożej jest w Zakopanem, ale lista miejscowości z mieszkaniami dla bogatych jest długa

Zakopane najdroższą miejscowością wypoczynkową w Polsce. Ile zatem trzeba zapłacić za lokum z rynku pierwotnego w górach, nad morzem oraz nad jeziorami Warmii i Mazur? Czy stać na to średniozamożnego Polaka. Gdzie kupować letnie mieszkanie dla siebie, a gdzie w celach inwestycyjnych?

Kto kupuje mieszkania w połowie 2025 roku i jak płaci? Kredyt nadal za drogi – klienci płacą częściej gotówką

Jaka grupa nabywców jest obecnie najaktywniejsza na rynku nowych mieszkań? Czy wysoki koszt kredytu i brak rządowego programu wsparcia kupujących sprawia, że dominują nabywcy inwestycyjni i gotówkowi? Jakie projekty najczęściej wybierane są przez inwestorów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Własne mieszkanie bez zaciągania na całe życie kredytu hipotecznego: czy to jest możliwe i jaki jest na to sposób

Budownictwo społeczne to nie wybór z konieczności, a z rozsądku. Dla wielu ludzi to jedyna droga do niezależności mieszkaniowej – nie przez kredyt czy dziedziczenie, ale przez system, który stawia na stabilizację i powszechną dostępność.

REKLAMA

Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o warunkach zabudowy na starych zasadach tylko do końca roku

Nadchodzą duże zmiany w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Gminy będą mogły zablokować inwestycje. Celem zmian - zapobieganie chaotycznej suburbanizacji i dewastacji przestrzeni.

Zaraz po obniżce stóp procentowych, rekordowa liczba zapytań o kredyty hipoteczne

Doradcy kredytowi: konsumenci ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Po obniżce stóp procentowych przyszła fala zapytań o zdolność kredytową i dostępność mieszkań. Wcześniej wysokie stopy procentowe, a w konsekwencji wysokie oprocentowanie kredtów mieszkaniowych , hamowały popyt na kredyty i w konsekwencji oddalały decyzje o zakupie mieszkania.

Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

REKLAMA

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA