REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Willa, rezydencja, a może zakątek? Gdzie chętnie zamieszkają Polacy?

PPW Group
PPW Group łączy wiedzę o rynku nieruchomości i marketingu inwestycji deweloperskich.
Nazwy Fot. PPWGroup
Nazwy Fot. PPWGroup
PPWGroup

REKLAMA

REKLAMA

Nazwy inwestycji deweloperskich to często poruszany temat. Mogą być zabawne, ekskluzywne albo po prostu krótkie i polskie. Kwestia wykorzystania języka obcego budzi kontrowersje. Co sądzą o osiedlowym nazewnictwie sami kupujący?

Nowe osiedle musi mieć odpowiednią nazwę. Odkąd normą stały się inwestycje deweloperskie, Polacy nie mieszkają już w zwykłych blokach ani na osiedlach. Teraz możemy zaplanować przyszłość w willi, rezydencji lub apartamencie – nawet jeśli mają 30 metrów kwadratowych. Nazwa to element działań wizerunkowych, więc zwykle pracuje nad nią sztab marketingowców, którym zależy przede wszystkim na dopasowaniu inwestycji do wymagań klientów.

REKLAMA

W poszukiwaniu oryginalności

Presja kreatywności i wyróżnienia się na tle konkurencji może okazać się wrogiem dewelopera, dlatego nazwa jest tak trudnym etapem. Ciekawych pomysłów nie brakuje. We Wrocławiu są Willa ToTu oraz Willa ZygZag, która na początku miała nazywać się Krewetka. Niepowtarzalne wydaje się muzyczne osiedle w Gdańsku, Audiopolis, gdzie budynki nazywają się kolejno: Jazz, Blues, Rock i Soul. Oryginalne przykłady nazw to także: Czerwona Jarzębina, Konik Polny, Fajny Dom.

Zobacz także: Atelier Żoliborz przy ul. Przasnyskiej 7

Prestiżowy makaronizm

REKLAMA

Residence, Center, Park, Apartments coraz częściej tworzą nazwy nowych osiedli i nieruchomości komercyjnych. Tower to już typowy człon najwyższych budynków, w których lokale zwykle wybierają zamożni klienci, także z innych krajów. Nazwa Wałbrzyska Center może być prawdziwym wyzwaniem dla zagranicznego biznesmena.

Inwestycje kierowane do klientów rynku mieszkaniowego reklamowane są w podobny sposób. Jedna z warszawskich dzielnic jest bogata właśnie w takie przykłady: Wola Tower, Wola Prestige, Wola Tarasy i Capital Art Apartments. W Krakowie z kolei można zamieszkać w Bronowice Residence.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Rezydencja Grodkowska na warszawskim Bemowie

Deweloperzy starają się oprzeć wizerunek chociażby na skojarzeniach z elegancją i sztuką. Włoski design to podstawa dla Quadro House i Corte Verona. Nie brakuje też nazw nawiązujących do francuskiej elegancji, np. La Lumiere w Warszawie. Obce nazewnictwo ma podkreślić prestiż, a zdaniem deweloperów ten zabieg pobudza zmysły kupujących. Oto kilka innych przykładów: Villa Cascada, Hevelia, Casa Fonte, Lokum di Trevi, City Towers Czyżyny.

Zielono, cicho, sielsko i słonecznie

REKLAMA

Polskie nazwy osiedli zwykle wiążą się z zielenią, przyrodą i ciszą. Zielony zakątek znany jest z niejednej inwestycji deweloperskiej. Inne przykłady to: Zielona Dolina, Kasztanowa Aleja, Słoneczny Zakątek, a nad morzem zachęcają Słoneczna Morena i Słoneczne Wzgórza.

Wiele nazw wiąże się po prostu z właściwą ulicą i dzielnicą. We Wrocławiu jedna z popularniejszych inwestycji nazywa się Ogrody Hallera i znajduje się właśnie przy ulicy słynnego generała. Oprócz tego w stolicy buduje się Osiedle Rodziewiczówny, a w Poznaniu są Mieszkania na Sokoła i Osiedle Karpia.

Zobacz także: Osiedle Na Skraju Lasu w poznańskich Naramowicach

Decyduje klient

Z badań PPW Group, przeprowadzonych w czasie wrocławskich Targów Mieszkań i Domów, wynika, że potencjalni klienci deweloperów stawiają tylko na polskie nazewnictwo – to odpowiedź 56% pytanych. Najciekawsze, że chociaż dla 43% z tej grupy nazwa jest nieistotna, nikt nie wskazał obcojęzycznej inwestycji.

Archicom pod koniec marca ogłosił konkurs na nazwę jednej ze swoich inwestycji na wrocławskich Stabłowicach. Uczestnicy sami wskazali to, co najbardziej im się podoba, a większość proponowała właśnie polskie nazwy. Wygrały Słoneczne Stabłowice. Wszyscy, którzy wzięli udział w zabawie, mocno się w nią zaangażowali i w dodatku starali się dopasować nazwę do historii regionu i tradycji.

Nazwa ma dobrze kojarzyć się przede wszystkim zainteresowanym kupnem lokalu. Czasami prosta i łatwa do zapamiętania wygrywa z ekskluzywnymi obcymi frazami. Podstawowa zasada: każdy potencjalny klient musi wiedzieć, jak wymówić nazwę osiedla. Prestiż muszą poczuć wszyscy, snobizm z kolei uchodzi za wadę.

Zobacz także: Premium Point na warszawskiej Białołęce

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA