REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nowa Wileńska na Starej Pradze w Warszawie

Nowa Wileńska Fot. BUDREM
Nowa Wileńska Fot. BUDREM
BUDREM

REKLAMA

REKLAMA

Nowa Wileńska zlokalizowana jest między ulicą Wileńską a Aleją Solidarności. Deweloperem, Inwestorem oraz Generalnym Wykonawcą jest firma Zakład Budowlano – Remontowy sp. z o.o. sp. k. Zakończenie inwestycji planowane jest na kwiecień 2013 roku.

Nowa Wileńska usytuowana jest w sercu Starej Pragi w pobliżu Centrum Handlowego i Dworca Warszawa Wileńska. Do centrum miasta można stąd dojechać w ciągu 10 minut. Inwestycja położona jest kilkaset metrów od węzła komunikacyjnego znajdującego się przy skrzyżowaniu Alei Solidarności z ulicą Targową. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku znajdują się przystanki kilku linii autobusowych i tramwajowych. Kilka kroków od domu niedługo będzie stacja drugiej linii warszawskiego metra Dworzec Wileński, którego centralny i praski odcinek jest właśnie budowany (do końca 2013 r.).

REKLAMA

Nowa Wileńska na Starej Pradze w Warszawie

W odległości 2 przystanków tramwajowych jest Stare Miasto, a w bezpośrednim sąsiedztwie Nowej Wileńskiej znajdują się atrakcyjne tereny rekreacyjne, m.in. Park Praski i ZOO. Sama Praga staje się zaś coraz modniejsza, tętni życiem i jest miejscem wielu inicjatyw kulturalno-artystycznych.

Zobacz także: Oxygen przy Wroniej 45 w Warszawie prawie skończony

REKLAMA

Inwestycja liczy 142 mieszkania 1–4 pokojowe o powierzchni 25–82 m kw. oraz 2 lokale usługowe o metrażu ok. 300 m kw. Mieszkania wyróżniają się funkcjonalnymi rozkładami przestrzennymi, a z wyższych kondygnacji roztacza się piękny widok na panoramę Warszawy i Zamek Królewski. Wszystkie mieszkania mają balkony, loggie, ogródki albo tarasy. Przynależne do mieszkań ogródki wydzielone są z części wspólnej ogrodu, który położony jest na pierwszym piętrze (na dachu parkingu). Nad bezpieczeństwem i spokojem mieszkańców czuwać będzie całodobowa ochrona.

Powstający budynek mieszkalny o zróżnicowanej wysokości, od V do VIII pięter cechują ciekawe rozwiązania architektoniczne. Na poziomie -1 powstanie parking podziemny dla osób posiadających samochody (zakup nieobowiązkowy), w którym będą dostępne także komórki lokatorskie (nieobowiązkowe). Na parterze znajdą się lokale usługowe z frontem od ulicy Wileńskiej. Projekt zakłada również powstanie sieciowej placówki handlowej o powierzchni 1300 m kw. od strony Alei Solidarności. Zakończenie inwestycji planowane jest na kwiecień 2013 roku.

Deweloper zapewnia klientom pomoc w uzyskaniu kredytu. Istnieje możliwość skorzystania z porad architekta wnętrz oraz przygotowanie indywidualnej aranżacji mieszkania.

Deweloperem, Inwestorem oraz Generalnym Wykonawcą jest firma Zakład Budowlano – Remontowy sp. z o.o. sp. k. z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w  budownictwie.

Położenie

REKLAMA

Rozbudowana infrastruktura miejska okolicy z wieloma placówkami handlowymi i usługowymi (Tesco i Carrefour), szkołami (m.in. najlepszym w Warszawie wg najnowszego rankingu Perspektyw – słynnym VIII LO im. Władysława IV przy ul. Jagiellońskiej), przedszkolami i placówkami medycznymi oraz obiektami sportowymi pozwala tu bardzo wygodnie mieszkać. Wypoczynkowi służą znajdujące się w pobliżu: Park Praski i ZOO, a atrakcje sportowe na najwyższym poziomie zapewni Stadion Narodowy.

W pobliżu znajdują się kina i teatry (m.in. Nowe Kino Praha, Teatr Rampa, Teatr Baj, Centrum Kultury w dawnej Wytwórni Koneser, Teatr Praga, Fabryka Trzciny). Poza tym mieszczą się tu ciekawe galerie i studia słynnych projektantów mody, redakcje i siedziby stacji telewizyjnych.

Dojazd

W odległości kilkudziesięciu metrów od kompleksu znajduje się przystanek autobusowy (linii 120, 190, 718) i tramwajowy (linii 23). Trzy przystanki autobusowe dzieli miejsce inwestycji od Starego Miasta, a cztery od Placu Bankowego i stacji metra Ratusz Arsenał. W podobnej odległości zlokalizowana będzie stacja Wileńska drugiej linii warszawskiego metra, której oddanie planowane jest na IV kw. 2013 r.

Opis lokalizacji

Inwestycja zlokalizowana w warszawskiej dzielnicy Praga-Północ, przy ul. Wileńskiej 14.

Zobacz także: Osiedle Pustułeczki na Ursynowie

Źródło: www.nowawilenska.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Za darmo: projekty domów o powierzchni 70, 120, 150 i 180 metrów kwadratowych dostępne na stronie internetowej GUNB

    Na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlego przybywa gotowych projektów domów, które można wykorzystać przy budowie, zaoszczędzając nawet kilkanaście tysięcy złotych na kosztach. Najwięcej jest projektów domów o powierzchni 70 metrów kwadratowych, ale sukcesywnie od dwóch miesięcy przybywa projektów domów większych.

    Jak nowy rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    W obliczu rosnących wyzwań na rynku mieszkaniowym, eksperci i deweloperzy zastanawiają się, jakie kroki powinien podjąć nowy rząd, aby skutecznie przyspieszyć budowę mieszkań i zwiększyć ograniczoną podaż. Przedstawiamy wyniki szczegółowej sondy wśród branżowych specjalistów, którzy dzielą się swoimi przewidywaniami i oczekiwaniami dotyczącymi przyszłości rynku mieszkaniowego.

    Ile kosztuje pelet pod koniec 2023 roku? Jaki koszt kotła na pelet z montażem?

    Dlaczego warto ogrzewać dom peletem? Ile kosztuje pelet? Ile potrzeba peletu na zimę? Jakie są rodzaje peletu? Jakie są ceny montażu kotła na pelet?

    Frankowicze znów triumfują. Co oznacza wyrok TSUE?

    Frankowicze znów mają powody do radości. TUSE w czwartek orzekł, że sądy krajowe mają obowiązek zbadać z urzędu, czy postanowienia umowy mają nieuczciwy charakter i, dokonawszy takiego badania, mają obowiązek wyłączyć stosowanie nieuczciwych warunków umownych tak, aby nie wywierały one skutków wobec konsumenta.

    REKLAMA

    Bezpieczny Kredyt 2% - czy w 2024 roku nadal będzie można skorzystać z dopłat do kredytu?

    Już od początku lipca 2023 r. osoby zainteresowane zakupem nieruchomości mogą być beneficjentami rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Kilka dni temu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zwiększeniu środków na Bezpieczny Kredyt 2% o blisko 4,8 mld zł. To wstępne ustalenia, które muszą jeszcze przejść ścieżkę legislacyjną. Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, w 2024 roku z programu będzie mogło skorzystać kolejne 35 tys. osób.

    Jaki metraż mają największe mieszkania deweloperskie i ile kosztują?

    Jak duże mieszkania można znaleźć u deweloperów? W których inwestycjach? Ile kosztują? Sprawdzamy!

    Frankowicze nie odpuszczają. Przyszły rok będzie podobny? [KOMENTARZ]

    Według najnowszych statystyk, od początku br. do końca trzeciego kwartału do sądów okręgowych w całym kraju wpłynęło o jedną trzecią więcej spraw frankowych niż rok wcześniej. Skala tak dużego wzrostu jest zrozumiała. Wielu kredytobiorców zachęciła do złożenia pozwu korzystna dla nich decyzja TSUE. Przekonujące były też zwycięskie batalie sądowe innych frankowiczów. Ponadto rosnąca świadomość prawna konsumentów i aktywne działania informacyjne różnych organizacji oraz kancelarii prawnych dały zapalniki do walki w sądach. Skutkiem tego niektóre z nich odnotowały nawet blisko 200-procentowe wzrosty liczby spraw frankowych. A to jeszcze nie koniec dodatnich wyników, choć kolejne skoki mogą być już nieco słabsze. Banki już powinny rozważać bardziej korzystne ugodowe rozwiązania konfliktów.

    Wody opadowe to nie problem tylko cenny zasób. Jak zagospodarować je w mieście?

    W obliczu zmian klimatycznych, również Europa staje się coraz bardziej narażona na anomalie pogodowe, takie jak długotrwałe okresy bez opadów lub nawalne deszcze. Te zjawiska wpływają na to jak projektowane są nowe budynki i infrastruktura, a także w jaki sposób modernizowane są istniejące obiekty. Jednym z kluczowych aspektów walki ze zmianami jest odpowiednie zagospodarowanie wód opadowych. Zamiast traktować je jako problem, pora spojrzeć na nie jako na cenny zasób, którego mądre wykorzystanie, uchroni nas przed zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych.

    REKLAMA

    Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

    Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

    Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

    Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

    REKLAMA