REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Osiedle Na Skraju Lasu w poznańskich Naramowicach

Osiedle Na Skraju Lasu Fot. Materiały prasowe
Osiedle Na Skraju Lasu Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

OKRE Development zakończył realizację pierwszego etapu osiedla Na Skraju Lasu w poznańskich Naramowicach. Właścicielom mieszkań zostały przekazane klucze do 33 lokali w budynku A. W ramach inwestycji Na Skraju Lasu mają powstać łącznie trzy budynki.

Jako pierwszy etap budowy osiedla Na Skraju Lasu powstał budynek A, w którym znajdują się 33 mieszkania (dwupokojowe i trzypokojowe o metrażu od 45 m kw. do 65 m kw.) o funkcjonalnym rozkładzie. Do mieszkań usytuowanych na parterze przynależą ogródki, do pozostałych natomiast balkony i tarasy. Mieszkańcy mogą także korzystać z podziemnej hali garażowej, specjalnego parkingu dla rowerów oraz komórek lokatorskich. Lokale z pierwszego etapu inwestycji, który rozpoczął się we wrześniu 2011 roku, zostały sprzedane w błyskawicznym tempie.

REKLAMA

To potwierdza opinię, że kryzys na rynku nieruchomości nie dotyczy inwestycji przemyślanych i dobrze zlokalizowanych pod względem rekreacyjnym i komunikacyjnym mówi Łukasz Ferchmin, menedżer ds. rozwoju OKRE Development w Poznaniu.

Zobacz także: Nowe mieszkania komunalne (TBS) w Toruniu

REKLAMA

Zakończenie drugiego etapu inwestycji, który obejmuje budowę budynku C planowane jest na październik 2013 roku. W budynku zaprojektowano 47 mieszkań różnej wielkości – od 25 m kw. do 80 m kw. 11 z nich znalazło już swoich właścicieli. Dużym atutem budynku jest jego lokalizacja – zaledwie kilkanaście metrów od głównego wejścia do Rezerwatu Żurawiniec.

Klienci mają do wyboru mieszkania z ogródkami lub tarasami o wielkości od 25 do nawet 150 mkw. Większość mieszkań ma widok na las, dzięki czemu w pełni można korzystać z uroków posiadania mieszkania z tarasem komentuje Łukasz Ferchmin.

Kompleks ma ekologiczny charakter, a zastosowane detale architektoniczne idealnie współgrają z zielenią pobliskiego rezerwatu. W sąsiedztwie osiedla znajdują się szkoły podstawowe, przedszkola, place zabaw i siłownie na wolnym powietrzu, przystanki komunikacji miejskiej oraz kampus uniwersytecki na Morasku. Dzięki ciągle rozwijającej się infrastrukturze usługowo-handlowej tamtych okolic mieszkania firmy OKRE to atrakcyjne miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi, studentów, jak i osób starszych. Warto także pamiętać, że na najbliższe lata planowana jest budowa nowej ulicy Naramowickiej wraz z komunikacją miejską, dzięki czemu północna część Poznania stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna. To może być ważny argument dla osób, które kupują mieszkanie w celach inwestycyjnych.

Zobacz także: Rebel One na terenie Soho Factory

Średnia cena metra kwadratowego mieszkań realizowanych w II etapie Osiedla Na Skraju Lasu wynosi 5800 zł brutto.

Rządowy program Rodzina na Swoim zakończył się, nie oznacza to jednak, że osoby zainteresowane naszymi mieszkaniami nie będą mogły sobie na nie pozwolić. Oferujemy naszym klientom wiosenną promocję – wybrane mieszkania w budynku C tańsze nawet o 10 proc. Wystarczy wejść na stronę internetową osiedla Na Skraju Lasu i w wyszukiwarce mieszkań znaleźć lokale zaznaczone na czerwono, które objęte są rabatemmówi Łukasz Ferchmin z OKRE Development.

Zobacz także: Inwestycje w Mielnie w 2013 roku

Firma OKRE Development to doświadczony deweloper, którego udziałowcami są belgijskie przedsiębiorstwa budowlane: Otreco oraz Koramic Real Estate. Firmy te zrealizowały szereg inwestycji mieszkaniowych w Belgii, Francji, Niemczech i w Polsce. W Poznaniu wizytówką spółki jest biurowiec Winogrady Business Center. OKRE Development posiada także inne lokalizacje mieszkaniowe w Poznaniu – spółka planuje związać się z miastem na wiele lat.

Zobacz także: Inwestycje na obrzeżach Wrocławia zyskują popularność

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

    Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

    Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

    Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    REKLAMA

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    REKLAMA

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    REKLAMA