REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Inwestycje w Mielnie w 2013 roku

Subskrybuj nas na Youtube
Luksusowe apartamenty Dune prawie wszystkie z tarasami i widokiem na morze. Fot. Mielno Holding Firmus Group
Luksusowe apartamenty Dune prawie wszystkie z tarasami i widokiem na morze. Fot. Mielno Holding Firmus Group
Mielno Holding – Firmus Group

REKLAMA

REKLAMA

Mielno jest jednym z bardziej dynamicznie rozwijających się miast nad Bałtykiem. Kupno działki w Mielnie to inwestycja, która może przynieść zysk lub stać się lokatą kapitału zapewniającą stały, pewny dochód.

Gmina Mielno to atrakcyjny, nadmorski region, który co roku odwiedzają rzesze turystów z kraju i z zagranicy. Na co dzień gminę zamieszkuje około 5000 mieszkańców w 13 miejscowościach. Najpopularniejsze ośrodki turystyczne w gminie to oczywiście Mielno (siedziba gminy), Unieście, Łazy, Chłopy, Sarbinowo, Gąski, Mielenko. Mielno i Unieście leżą na piaszczystej mierzei oddzielającej jezioro Jamno od morza.

REKLAMA

Mielno

Spragnionych odpoczynku przyciąga w te rejony linia brzegowa o długości 25 km z szerokimi, czystymi, piaszczystymi plażami. Na terenie gminy leży również jezioro Jamno o powierzchni 22,4 km2, dzięki temu przyjeżdżają tutaj również amatorzy sportów wodnych - żeglarstwa, kajakarstwa czy windsurfingu.Wydmowo - nizinne, zróżnicowane krajobrazowo, pokryte różnorodnąroślinnością tereny są stworzone do aktywnego wypoczynku, jazdy na rowerze czy długich spacerów. Gmina Mielno tętni życiem nie tylko latem. Wiosna i jesień to ulubione terminy wypoczynku osób starszych i tych, które przyjeżdżają nad morze w celach leczniczych, najlepszym okresem na wdychanie jodu jest wiosna. Wyjątkowy klimat pozytywnie wpływa na ilość osób odpoczywających tutaj poza okresem letnim, a wydłużony sezon turystyczny przekłada się na wyższe dochody z wynajmu pokojów i apartamentów. Gmina Mielno to idealne miejsce do relaksu, aktywności fizycznej na łonie natury oraz odpoczynku od dnia codziennego. Większe ośrodki jak Mielno i niedaleki Kołobrzeg, pozwalają także korzystać z kulturalnych czy też wieczornych rozrywek. 

Zobacz także: Dynamiczny rozwój Lubonia – powstają nowe inwestycje

Popularne imprezy sportowe i kulturalne

Gmina Mielno ma do zaproponowania turystom o wiele więcej niż tylko piękne plaże.W sezonie letnim i poza sezonem organizowane są cykliczne imprezy sportowe i kulturalne cieszące się ogromną popularnością. Niektóre z nich stanowią główny cel przyjazdu turystów w danym terminie. Do największych i najpopularniejszych imprez należą:

  • Międzynarodowy Zlot Morsów  (luty)
  • Magiczne Święto – Mieleńska Noc Sobótkowa  (czerwiec)
  • Międzynarodowe Regaty Klasy Cadet i Optimus gr. „B” o „Puchar Trampa” na Jeziorze Jamno – (czerwiec)
  • Opera nad Bałtykiem  (lipiec)
  • Przegląd Teatrów Ulicznych (sierpień)
  • Mieleńskie Lato Artystyczne  (lipiec – sierpień)
  • Regaty Okręgowe o „Puchar Wójta Gminy Mielno” (październik)

Inwestycje w Mielnie

Mieszkańcy oraz władze samorządowe potrafią wykorzystać ogromy potencjał, jaki dała im w darze natura. Inwestują w bazę i infrastrukturę turystyczną, aby sprostać zapotrzebowaniu oraz zapewnić wysoki standard odpowiedni dla zamożnych oraz zagranicznych turystów. Dowodem na to jest  uchwalony i realizowany Wieloletni Plan Inwestycyjny Gminy Mielno na lata 2007-2013. Gmina zabiega od kilku lat również o uzyskanie statutu uzdrowiska ze względu na wyjątkowe położenie geograficzne, bogactwa naturalne, szczególny klimat oraz brak przemysłu na tym terenie, już obecnie w okolicy znajduje się wiele sanatoriów. Na terenie wybrzeża mieleńskiego panuje specyficzny klimat morski kształtowany przez Morze Bałtyckie. Wiejąca codziennie bryza powodująca falowania morza, które nasyca powietrze solą i jodem. Spacery 0,5 –1 godz. dobrze wpływają na poprawę zdrowia, leczenie chorób krążenia, tarczycy, oskrzeli, płuc.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także:  Apartamenty Aura Gdańsk – mieszkania na wyspie

Najciekawsze realizowane projekty

Dla rozwoju turystyki w Gminie Mielno realizowane są różne projekty, które mają wpłynąć na podniesienie atrakcyjności gminy zarówno dla turystów jak i inwestorów. W Planie Inwestycyjnym Gminy Mielno na lata 2007–2013 znalazły się między innymi:

  • przebudowa lub budowa ulic i dróg w celu poprawy komunikacji i transportu oraz zwiększenia możliwości inwestycyjnych, realizacja takich projektów podnosi atrakcyjność terenów oraz wartość okolicznych nieruchomości (m.in. przebudowa ulic Wczasowej, Bursztynowej i Słonecznej w Sarbinowie,budowa drogi Sarbinowo – Gąski, Bosmańskiej i Portowej)
  • przebudowa i dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych (m.in. przejścia na plażę w Unieściu, dojście i zejście na plażę przy latarni w Gąskach)
  • rozbudowa terenów przeznaczonych do rekreacji i aktywnego wypoczynku w celu zwiększenia atrakcyjności okolicy dla turystów i mieszkańców (m.in. budowakompleksu sportowego w Mielniez boiskiem do piłki nożnej i siatkówki, kortem tenisowym, bieżnią i trybunami;plac rekreacyjny w Mielnie; ścieżka pieszo-rowerowa między Mielenkiem a Mielenkiem)
  • inwestycje podnoszące atrakcyjność turystyczną regionu (m.in. budowa promenady nadmorskiej od Mielna do Unieścia oraz budowa promenady wzdłuż jeziora Jamno)
  • inwestycje stwarzające warunki do rozwoju turystyki morskiej, jachtowej i sportów wodnych(m.in. promenada wzdłuż jeziora Jamno, projekt budowy 7 mol spacerowo-cumowniczych w miejscowościach gminy Mielno)

Zaplanowane inwestycje Gmina finansuje ze środków własnych oraz ze środków pochodzących z  funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Budżet przewidziany na inwestycje do roku 2014 to w sumie prawie 24mln złotych.

Długofalowe plany inwestycyjne

Dynamicznie rozwijający się region turystyczny jak Gmina Mielno, gdzie realizowane są długofalowe plany inwestycyjne, to dobre miejsce na ulokowanie kapitału w nieruchomościach. W sezonie niemal 100% domków i apartamentów jest wynajętych przez całe wakacje, liczne już teraz sanatoria oraz starania o status uzdrowiska sprawiają, że ruch turystyczne jest ożywiony również poza sezonem. Realizowane przez gminę inwestycje wpływają na wzrost cen nieruchomości oraz ilość turystów  wypoczywających w okolicznych miejscowościach, dlatego zakup działki w tym regionie do dobry pomysł. Przemyślana inwestycja na tak dynamicznie rozwijającym się terenie turystycznym powinna w perspektywie kilku lat przynieść oczekiwany zysk.

Zobacz także:  Apartament nad morzem – na co zwrócić uwagę w czasie odbioru?

Źródło: www.dzialkanadmorzem.pl

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

REKLAMA

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Inżynierowie instalacji sanitarnych odchodzą z zawodu. Przyczyną coraz mniejsze zarobki. Będą minimalne stawki?

Branża projektowania instalacji sanitarnych przeżywa kryzys, który wykracza już daleko poza typowe problemy związane z zatorami płatniczymi. Niskie marże destabilizują całe środowisko projektowe i tworzą błędne koło trudności finansowych. – Biura projektowe przyjmują zlecenia, które nie pokrywają kosztów, albo… zamykają się, a inżynierowie – zmieniają zawód – twierdzi Przemysław Tkaczuk, inżynier instalacji sanitarnych i współwłaściciel biura projektowego PM Projekt.

REKLAMA