REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Inwestycje w Mielnie w 2013 roku

Luksusowe apartamenty Dune prawie wszystkie z tarasami i widokiem na morze. Fot. Mielno Holding Firmus Group
Luksusowe apartamenty Dune prawie wszystkie z tarasami i widokiem na morze. Fot. Mielno Holding Firmus Group
Mielno Holding – Firmus Group

REKLAMA

REKLAMA

Mielno jest jednym z bardziej dynamicznie rozwijających się miast nad Bałtykiem. Kupno działki w Mielnie to inwestycja, która może przynieść zysk lub stać się lokatą kapitału zapewniającą stały, pewny dochód.

Gmina Mielno to atrakcyjny, nadmorski region, który co roku odwiedzają rzesze turystów z kraju i z zagranicy. Na co dzień gminę zamieszkuje około 5000 mieszkańców w 13 miejscowościach. Najpopularniejsze ośrodki turystyczne w gminie to oczywiście Mielno (siedziba gminy), Unieście, Łazy, Chłopy, Sarbinowo, Gąski, Mielenko. Mielno i Unieście leżą na piaszczystej mierzei oddzielającej jezioro Jamno od morza.

REKLAMA

Mielno

Spragnionych odpoczynku przyciąga w te rejony linia brzegowa o długości 25 km z szerokimi, czystymi, piaszczystymi plażami. Na terenie gminy leży również jezioro Jamno o powierzchni 22,4 km2, dzięki temu przyjeżdżają tutaj również amatorzy sportów wodnych - żeglarstwa, kajakarstwa czy windsurfingu.Wydmowo - nizinne, zróżnicowane krajobrazowo, pokryte różnorodnąroślinnością tereny są stworzone do aktywnego wypoczynku, jazdy na rowerze czy długich spacerów. Gmina Mielno tętni życiem nie tylko latem. Wiosna i jesień to ulubione terminy wypoczynku osób starszych i tych, które przyjeżdżają nad morze w celach leczniczych, najlepszym okresem na wdychanie jodu jest wiosna. Wyjątkowy klimat pozytywnie wpływa na ilość osób odpoczywających tutaj poza okresem letnim, a wydłużony sezon turystyczny przekłada się na wyższe dochody z wynajmu pokojów i apartamentów. Gmina Mielno to idealne miejsce do relaksu, aktywności fizycznej na łonie natury oraz odpoczynku od dnia codziennego. Większe ośrodki jak Mielno i niedaleki Kołobrzeg, pozwalają także korzystać z kulturalnych czy też wieczornych rozrywek. 

Zobacz także: Dynamiczny rozwój Lubonia – powstają nowe inwestycje

Popularne imprezy sportowe i kulturalne

Gmina Mielno ma do zaproponowania turystom o wiele więcej niż tylko piękne plaże.W sezonie letnim i poza sezonem organizowane są cykliczne imprezy sportowe i kulturalne cieszące się ogromną popularnością. Niektóre z nich stanowią główny cel przyjazdu turystów w danym terminie. Do największych i najpopularniejszych imprez należą:

  • Międzynarodowy Zlot Morsów  (luty)
  • Magiczne Święto – Mieleńska Noc Sobótkowa  (czerwiec)
  • Międzynarodowe Regaty Klasy Cadet i Optimus gr. „B” o „Puchar Trampa” na Jeziorze Jamno – (czerwiec)
  • Opera nad Bałtykiem  (lipiec)
  • Przegląd Teatrów Ulicznych (sierpień)
  • Mieleńskie Lato Artystyczne  (lipiec – sierpień)
  • Regaty Okręgowe o „Puchar Wójta Gminy Mielno” (październik)

Inwestycje w Mielnie

Mieszkańcy oraz władze samorządowe potrafią wykorzystać ogromy potencjał, jaki dała im w darze natura. Inwestują w bazę i infrastrukturę turystyczną, aby sprostać zapotrzebowaniu oraz zapewnić wysoki standard odpowiedni dla zamożnych oraz zagranicznych turystów. Dowodem na to jest  uchwalony i realizowany Wieloletni Plan Inwestycyjny Gminy Mielno na lata 2007-2013. Gmina zabiega od kilku lat również o uzyskanie statutu uzdrowiska ze względu na wyjątkowe położenie geograficzne, bogactwa naturalne, szczególny klimat oraz brak przemysłu na tym terenie, już obecnie w okolicy znajduje się wiele sanatoriów. Na terenie wybrzeża mieleńskiego panuje specyficzny klimat morski kształtowany przez Morze Bałtyckie. Wiejąca codziennie bryza powodująca falowania morza, które nasyca powietrze solą i jodem. Spacery 0,5 –1 godz. dobrze wpływają na poprawę zdrowia, leczenie chorób krążenia, tarczycy, oskrzeli, płuc.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także:  Apartamenty Aura Gdańsk – mieszkania na wyspie

Najciekawsze realizowane projekty

Dla rozwoju turystyki w Gminie Mielno realizowane są różne projekty, które mają wpłynąć na podniesienie atrakcyjności gminy zarówno dla turystów jak i inwestorów. W Planie Inwestycyjnym Gminy Mielno na lata 2007–2013 znalazły się między innymi:

  • przebudowa lub budowa ulic i dróg w celu poprawy komunikacji i transportu oraz zwiększenia możliwości inwestycyjnych, realizacja takich projektów podnosi atrakcyjność terenów oraz wartość okolicznych nieruchomości (m.in. przebudowa ulic Wczasowej, Bursztynowej i Słonecznej w Sarbinowie,budowa drogi Sarbinowo – Gąski, Bosmańskiej i Portowej)
  • przebudowa i dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych (m.in. przejścia na plażę w Unieściu, dojście i zejście na plażę przy latarni w Gąskach)
  • rozbudowa terenów przeznaczonych do rekreacji i aktywnego wypoczynku w celu zwiększenia atrakcyjności okolicy dla turystów i mieszkańców (m.in. budowakompleksu sportowego w Mielniez boiskiem do piłki nożnej i siatkówki, kortem tenisowym, bieżnią i trybunami;plac rekreacyjny w Mielnie; ścieżka pieszo-rowerowa między Mielenkiem a Mielenkiem)
  • inwestycje podnoszące atrakcyjność turystyczną regionu (m.in. budowa promenady nadmorskiej od Mielna do Unieścia oraz budowa promenady wzdłuż jeziora Jamno)
  • inwestycje stwarzające warunki do rozwoju turystyki morskiej, jachtowej i sportów wodnych(m.in. promenada wzdłuż jeziora Jamno, projekt budowy 7 mol spacerowo-cumowniczych w miejscowościach gminy Mielno)

Zaplanowane inwestycje Gmina finansuje ze środków własnych oraz ze środków pochodzących z  funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Budżet przewidziany na inwestycje do roku 2014 to w sumie prawie 24mln złotych.

Długofalowe plany inwestycyjne

Dynamicznie rozwijający się region turystyczny jak Gmina Mielno, gdzie realizowane są długofalowe plany inwestycyjne, to dobre miejsce na ulokowanie kapitału w nieruchomościach. W sezonie niemal 100% domków i apartamentów jest wynajętych przez całe wakacje, liczne już teraz sanatoria oraz starania o status uzdrowiska sprawiają, że ruch turystyczne jest ożywiony również poza sezonem. Realizowane przez gminę inwestycje wpływają na wzrost cen nieruchomości oraz ilość turystów  wypoczywających w okolicznych miejscowościach, dlatego zakup działki w tym regionie do dobry pomysł. Przemyślana inwestycja na tak dynamicznie rozwijającym się terenie turystycznym powinna w perspektywie kilku lat przynieść oczekiwany zysk.

Zobacz także:  Apartament nad morzem – na co zwrócić uwagę w czasie odbioru?

Źródło: www.dzialkanadmorzem.pl

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

REKLAMA

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA