Inwestycje w Mielnie w 2013 roku

REKLAMA
REKLAMA
Gmina Mielno to atrakcyjny, nadmorski region, który co roku odwiedzają rzesze turystów z kraju i z zagranicy. Na co dzień gminę zamieszkuje około 5000 mieszkańców w 13 miejscowościach. Najpopularniejsze ośrodki turystyczne w gminie to oczywiście Mielno (siedziba gminy), Unieście, Łazy, Chłopy, Sarbinowo, Gąski, Mielenko. Mielno i Unieście leżą na piaszczystej mierzei oddzielającej jezioro Jamno od morza.
REKLAMA
Mielno
Spragnionych odpoczynku przyciąga w te rejony linia brzegowa o długości 25 km z szerokimi, czystymi, piaszczystymi plażami. Na terenie gminy leży również jezioro Jamno o powierzchni 22,4 km2, dzięki temu przyjeżdżają tutaj również amatorzy sportów wodnych - żeglarstwa, kajakarstwa czy windsurfingu.Wydmowo - nizinne, zróżnicowane krajobrazowo, pokryte różnorodnąroślinnością tereny są stworzone do aktywnego wypoczynku, jazdy na rowerze czy długich spacerów. Gmina Mielno tętni życiem nie tylko latem. Wiosna i jesień to ulubione terminy wypoczynku osób starszych i tych, które przyjeżdżają nad morze w celach leczniczych, najlepszym okresem na wdychanie jodu jest wiosna. Wyjątkowy klimat pozytywnie wpływa na ilość osób odpoczywających tutaj poza okresem letnim, a wydłużony sezon turystyczny przekłada się na wyższe dochody z wynajmu pokojów i apartamentów. Gmina Mielno to idealne miejsce do relaksu, aktywności fizycznej na łonie natury oraz odpoczynku od dnia codziennego. Większe ośrodki jak Mielno i niedaleki Kołobrzeg, pozwalają także korzystać z kulturalnych czy też wieczornych rozrywek.
Zobacz także: Dynamiczny rozwój Lubonia – powstają nowe inwestycje
Popularne imprezy sportowe i kulturalne
Gmina Mielno ma do zaproponowania turystom o wiele więcej niż tylko piękne plaże.W sezonie letnim i poza sezonem organizowane są cykliczne imprezy sportowe i kulturalne cieszące się ogromną popularnością. Niektóre z nich stanowią główny cel przyjazdu turystów w danym terminie. Do największych i najpopularniejszych imprez należą:
- Międzynarodowy Zlot Morsów (luty)
- Magiczne Święto – Mieleńska Noc Sobótkowa (czerwiec)
- Międzynarodowe Regaty Klasy Cadet i Optimus gr. „B” o „Puchar Trampa” na Jeziorze Jamno – (czerwiec)
- Opera nad Bałtykiem (lipiec)
- Przegląd Teatrów Ulicznych (sierpień)
- Mieleńskie Lato Artystyczne (lipiec – sierpień)
- Regaty Okręgowe o „Puchar Wójta Gminy Mielno” (październik)
Inwestycje w Mielnie
Mieszkańcy oraz władze samorządowe potrafią wykorzystać ogromy potencjał, jaki dała im w darze natura. Inwestują w bazę i infrastrukturę turystyczną, aby sprostać zapotrzebowaniu oraz zapewnić wysoki standard odpowiedni dla zamożnych oraz zagranicznych turystów. Dowodem na to jest uchwalony i realizowany Wieloletni Plan Inwestycyjny Gminy Mielno na lata 2007-2013. Gmina zabiega od kilku lat również o uzyskanie statutu uzdrowiska ze względu na wyjątkowe położenie geograficzne, bogactwa naturalne, szczególny klimat oraz brak przemysłu na tym terenie, już obecnie w okolicy znajduje się wiele sanatoriów. Na terenie wybrzeża mieleńskiego panuje specyficzny klimat morski kształtowany przez Morze Bałtyckie. Wiejąca codziennie bryza powodująca falowania morza, które nasyca powietrze solą i jodem. Spacery 0,5 –1 godz. dobrze wpływają na poprawę zdrowia, leczenie chorób krążenia, tarczycy, oskrzeli, płuc.
Zobacz także: Apartamenty Aura Gdańsk – mieszkania na wyspie
Najciekawsze realizowane projekty
Dla rozwoju turystyki w Gminie Mielno realizowane są różne projekty, które mają wpłynąć na podniesienie atrakcyjności gminy zarówno dla turystów jak i inwestorów. W Planie Inwestycyjnym Gminy Mielno na lata 2007–2013 znalazły się między innymi:
- przebudowa lub budowa ulic i dróg w celu poprawy komunikacji i transportu oraz zwiększenia możliwości inwestycyjnych, realizacja takich projektów podnosi atrakcyjność terenów oraz wartość okolicznych nieruchomości (m.in. przebudowa ulic Wczasowej, Bursztynowej i Słonecznej w Sarbinowie,budowa drogi Sarbinowo – Gąski, Bosmańskiej i Portowej)
- przebudowa i dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych (m.in. przejścia na plażę w Unieściu, dojście i zejście na plażę przy latarni w Gąskach)
- rozbudowa terenów przeznaczonych do rekreacji i aktywnego wypoczynku w celu zwiększenia atrakcyjności okolicy dla turystów i mieszkańców (m.in. budowakompleksu sportowego w Mielniez boiskiem do piłki nożnej i siatkówki, kortem tenisowym, bieżnią i trybunami;plac rekreacyjny w Mielnie; ścieżka pieszo-rowerowa między Mielenkiem a Mielenkiem)
- inwestycje podnoszące atrakcyjność turystyczną regionu (m.in. budowa promenady nadmorskiej od Mielna do Unieścia oraz budowa promenady wzdłuż jeziora Jamno)
- inwestycje stwarzające warunki do rozwoju turystyki morskiej, jachtowej i sportów wodnych(m.in. promenada wzdłuż jeziora Jamno, projekt budowy 7 mol spacerowo-cumowniczych w miejscowościach gminy Mielno)
Zaplanowane inwestycje Gmina finansuje ze środków własnych oraz ze środków pochodzących z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Budżet przewidziany na inwestycje do roku 2014 to w sumie prawie 24mln złotych.
Długofalowe plany inwestycyjne
Dynamicznie rozwijający się region turystyczny jak Gmina Mielno, gdzie realizowane są długofalowe plany inwestycyjne, to dobre miejsce na ulokowanie kapitału w nieruchomościach. W sezonie niemal 100% domków i apartamentów jest wynajętych przez całe wakacje, liczne już teraz sanatoria oraz starania o status uzdrowiska sprawiają, że ruch turystyczne jest ożywiony również poza sezonem. Realizowane przez gminę inwestycje wpływają na wzrost cen nieruchomości oraz ilość turystów wypoczywających w okolicznych miejscowościach, dlatego zakup działki w tym regionie do dobry pomysł. Przemyślana inwestycja na tak dynamicznie rozwijającym się terenie turystycznym powinna w perspektywie kilku lat przynieść oczekiwany zysk.
Zobacz także: Apartament nad morzem – na co zwrócić uwagę w czasie odbioru?
Źródło: www.dzialkanadmorzem.pl
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA