REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Powstaną nowe biurowce na Woli?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Emmerson Nieruchomości
Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.
Warszawa. Fot. Fotolia
Warszawa. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wola może stać się wkrótce rejonem bardzo atrakcyjnym dla inwestorów. Nowe biurowce na Woli będą powstawać ze względu na budowę drugiej linii metra w tej dzielnicy Warszawy.

W najbliższych latach można spodziewać się dość intensywnego wzrostu oferty na stołecznym rynku biurowym. W Warszawie znajduje się obecnie ponad 3,5 mln mkw. przestrzeni biurowej, a więcej niż 0,5 mln mkw. nowoczesnej powierzchni znajduje się na etapie realizacji. Jeżeli chodzi o lokalizacje nowych inwestycji biurowych, to jednym z głównych kierunków ekspansji na przestrzeni kilku kolejnych lat może stać się Wola.

REKLAMA

Zobacz także: Mokotów Nova – II etap oddany do użytku

Wola atrakcyjna dla inwestorów

Taki rozwój wypadków będzie efektem działania kilku przyczyn. Po pierwsze wysokiej koncentracji powierzchni biurowej w Centralnym Obszarze Biznesu, który ze względu na wysokie ceny gruntów zapewne stanie się domeną dużych i najbardziej spektakularnych projektów biurowych. Relatywnie wysokie stawki czynszu we wspomnianym rejonie mogą sprawić, że dla najemców poszukujących powierzchni biurowej niedaleko ścisłego centrum, ale w bardziej przystępnej cenie, to Wola może stać się wyborem numer dwa ze względu na korzystną lokalizację. Ponadto nie należy również zapominać o tym, że w perspektywie kilku lat dużym atutem tego rejonu stolicy stanie się druga linia metra. Niestety centralny odcinek drugiej linii zapewne nie zostanie ukończony zgodnie z pierwotnym planem do października 2013 r. Można się spodziewać, że opóźnienie najprawdopodobniej wpłynie również na przesunięcie w czasie perspektywy realizacji kolejnych odcinków w tym II D, który ma przebiegać przez Wolę do Bemowa i dalej w stronę Ursusa. Mimo opóźnień to metro zadecyduje o tym, że oczy inwestorów zwrócą się ku temu rejonowi Warszawy.

Zobacz także: Rośnie popularność nieruchomości wakacyjnych


Biurowce wzdłuż linii metra?

Obecnie na terenie Woli znajduje się blisko 220 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a w stadium realizacji następnych około 65 tys. mkw. Z kolei inwestycje aktualnie planowane przez deweloperów obejmują tutaj blisko 85 tys. mkw.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Rynek powierzchni biurowych w 2012 r.

Najwięcej obiektów biurowych zlokalizowanych jest na terenach graniczących ze Śródmieściem, z kolei im dalej w stronę Bemowa, tym liczba projektów maleje. Można się spodziewać, że deweloperzy planujący inwestycje biurowe w tym rejonie stolicy będą jednak coraz częściej starali się wybierać lokalizacje położone w sąsiedztwie przyszłych stacji metra. Związane z taką lokalizacją ułatwienia komunikacyjne będą istotnie wpływać na atrakcyjność poszczególnych inwestycji. W związku z tym można zakładać, że w przyszłości dla nowych obiektów biurowych za punkt odniesienia będzie służyła przede wszystkim ulica Górczewska,  wzdłuż której ma przebiegać metro. W chwili obecnej głównym rejonem koncentracji inwestycji biurowych są okolice przyszłych stacji metra – Rondo Daszyńskiego i Wolska, a więc rejony ulicy Kasprzaka i Przyokopowej. Przy tej ostatniej ulicy zlokalizowana jest między innymi największa z obecnie realizowanych na Woli inwestycji – Wola Center, która będzie oferowała ponad 27,5 tys. mkw. powierzchni biurowej. Ponadto dwa kolejne obiekty są budowane przy ulicy Grzybowskiej. Wśród planowanych inwestycji biurowych prym wiedzie ulica Wolska, gdzie w fazie przygotowań znajdują się dwa projekty – Wolska Business Center oraz Park West I, które łącznie będą oferować ponad 23 tys. mkw. przestrzeni biurowej.

Zobacz także: Biurowiec nad morzem

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA