REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Biurowiec nad morzem

Subskrybuj nas na Youtube
Apartamenty Dune. Fot. Mielno Holding – Firmus Group
Apartamenty Dune. Fot. Mielno Holding – Firmus Group

REKLAMA

REKLAMA

Biurowiec nad morzem to połączenie pracy i relaksu, a także sposób na ucieczkę od wielkomiejskiego szumu. Który polski kurort oferuje biznesmenom możliwość nabycia biura nad morzem?

Posiadanie apartamentu w miejscowości wypoczynkowej kojarzy się z prestiżem i relaksem. Tymczasem wiele osób kupuje je nie tylko po to, by odpoczywać. Dla nich to także miejsce pracy. Kim są ci wybrańcy, którzy mogą sobie pozwolić na to, by wyrwać się z biurowca, i pracować poza miastem, w otoczeniu natury? W zdecydowanej mierze to osoby na wysokich, samodzielnych stanowiskach: prezesi spółek giełdowych, właściciele firm czy managerowie dużych korporacji. Chcą zmienić stresującą codzienność szklanego biura na pracę w spokojnym otoczeniu. To wyciszenie potrzebne jest,  gdy akurat pracują nad sfinalizowaniem dużego kontraktu lub przygotowują się do poważnych negocjacji biznesowych.

REKLAMA

Zobacz także: Apartamenty z widokiem na morze

Nowoczesny budynek apartamentowy zapewnia pełen komfort pracy od strony technicznej, Plusem w porównaniu z klasycznym biurem jest panorama za oknem.

REKLAMA

– Właśnie ten widok za oknem to główna rzecz, która sprawia, że klienci chcą posiadać apartament w Dune. Zdecydowana większość w czasie rozmów podkreśla, że apartament chcą też wykorzystywać jako miejsce pracy. informuje Cezary Kulesza, kierownik działu sprzedaży i marketingu Mielno Holding Firmus Group.

W dobie mobilnego internetu biuro w miejscowości wypoczynkowej nie zamyka możliwości bycia aktywnym zawodowo. Laptop podłączony do sieci pozwala koordynować nawet największe projekty na odległość.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nadmorskie inspiracje

Otoczenie plaży, wydm i szumiącego morza to okoliczności sprzyjające powstawaniu twórczych koncepcji. Stąd posiadacze apartamentów w Dune to nie tylko ludzie świata finansów, ale również przedstawiciele wolnych zawodów. Trend ten popularny jest od lat na Zachodzie. Wystarczy spojrzeć na Stany Zjednoczone, gdzie nowojorska bohema wyjeżdża na cały letni sezon, by intensywnie pracować i odpoczywać w swoich rezydencjach w słonecznej Kalifornii. I dopiero jesienią wraca, by zaprezentować efekty swojej kilkutygodniowej pracy twórczej. Czy w Polsce takie zjawisko też można już zauważyć?

– Powoli staje się to modne. Jeden z apartamentów w Dune należy do śpiewaczki Filharmonii Poznańskiej. przyznaje Cezary Kulesza.

Zobacz także: Osiedle RED Park w Poznaniu


Biuro i luksus

Dune to apartamentowiec zaplanowany jako projekt w pełni luksusowy, z wszelkimi udogodnieniami. Dla osób, które planują wykorzystać nadmorskie lokum także jako biuro, wygodna będzie całoroczna restauracja na parterze, w której można zorganizować biznesowy lunch. Wytchnienie po ciężkim dniu zapewni przewidziane w budynku SPA & Wellnes, kąpiel w morzu lub jednym z dwóch zewnętrznych basenów. A zaplanowana recepcja będzie pełnić funkcję recepcji biurowej. Inwestor przewidział też szereg rozwiązań technicznych zapewniających najwyższe bezpieczeństwo: całodobowa ochrona oraz video monitoring.

Zobacz także: Villa Parc: GALERIA

REKLAMA

Od strony plaży zostanie zbudowana cała infrastruktura wypoczynkowa. Powstanie wyjątkowo atrakcyjna przestrzeń nie tylko do odpoczynku, lecz także do prowadzenia spotkań biznesowych na wysokim szczeblu czy międzynarodowych negocjacji. O każdej porze roku będzie możliwość zaproszenia tu zagranicznych partnerów biznesowych i pokazania im uroków polskiego wybrzeża.

Komfortowo wyposażone będą także wnętrza. Salony są przestronne, z dużym oknami wychodzącymi na morze. Wyposażenie apartamentów składa się z wysokiej jakości materiałów jak drewniane podłogi, hiszpańska terakota i glazura oraz sprzęt AGD. Projekt największych penthouse’ów przygotowany został przez zespół włoskich architektów ze studia Matteo Nunziati z Mediolanu. Dune to obecnie jedyna inwestycja budowana  tak blisko morza, zaledwie kilka kroków od plaży. Położona będzie w spokojnej części Mielna, w sąsiedztwie naturalnych wydm i sosen.

Budynek składa się z apartamentów o zróżnicowanym metrażu, mniejszych ok. 30–53 mkw., i przestronnych ponad 100 mkw. penthouse’ów z obszernymi tarasami. Budowa zakończy się jesienią 2012 r.

Zobacz także: Ekologiczne osiedla – sprawdzą się w Polsce?

Źródło: materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Inżynierowie instalacji sanitarnych odchodzą z zawodu. Przyczyną coraz mniejsze zarobki. Będą minimalne stawki?

Branża projektowania instalacji sanitarnych przeżywa kryzys, który wykracza już daleko poza typowe problemy związane z zatorami płatniczymi. Niskie marże destabilizują całe środowisko projektowe i tworzą błędne koło trudności finansowych. – Biura projektowe przyjmują zlecenia, które nie pokrywają kosztów, albo… zamykają się, a inżynierowie – zmieniają zawód – twierdzi Przemysław Tkaczuk, inżynier instalacji sanitarnych i współwłaściciel biura projektowego PM Projekt.

Dobre wiadomości dla najemców: najem przestał drożeć

W maju tylko w Gdańsku i Poznaniu poszły w górę przeciętne ceny najmu mieszkań dostępnych na rynku. W pozostałych największych metropoliach stawki czynszu utrzymały poziom z poprzedniego miesiąca. Co ważne, bardzo wzrosła liczba mieszkań oferowanych do wynajmu.

Sezon na wynajem mieszkań dla studentów 2025 rozpoczęty. Mniej ofert, wyższe ceny, większy popyt

W maju liczba wyszukiwań mieszkań na wynajem na Otodom przekroczyła 1,1 mln. Zainteresowanie lokalami „studenckimi”, „blisko uczelni” czy „na studia” wzrosło aż o 83% rok do roku. Najczęściej poszukiwane są mieszkania dwupokojowe z budżetem do 3 tys. zł miesięcznie.

REKLAMA

Sprawa WIBOR przed TSUE. Czego mogą się spodziewać kredytobiorcy kredytów złotówkowych?

Zbliżająca się rozprawa przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie o sygnaturze akt C-471/24 (już 11 czerwca 2025 r.) może okazać się przełomowa dla tysięcy polskich kredytobiorców, którzy zawarli umowy kredytowe w złotych polskich oparte na wskaźniku referencyjnym WIBOR. Tym razem jednak – w przeciwieństwie do spraw frankowych – nie chodzi o walutę kredytu, ale o mechanizm ustalania jego oprocentowania i zgodność tego mechanizmu z unijnymi przepisami o ochronie konsumenta.

Koniec z patodeweloperką. Zmiany w ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Prezydent podpisał ustawę

W dniu 5 czerwca 2025 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 21 maja 2025 roku o zmianie ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym. Ustawa wprowadza zmiany w ustawie z dnia 20 maja 2021 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym (Dz. U. z 2024 r. poz. 695). Poniżej opis jakie to istotne regulacje się zmieniły.

Zaczęły się już grzyby: niektórzy mówią, że jest wysyp

Można powiedzieć, że czuć już grzyby w powietrzu. To specyficzny, intensywny zapach, którego nie można pomylić z niczym innym. Zatem ogłaszamy: zaczęły się już grzyby, ba - niektórzy mówią, że jest wysyp. Grzybobranie to jedna z ulubionych aktywności Polaków, a wielu z nas nie może się doczekać pierwszych wypraw do lasu w poszukiwaniu dorodnych okazów. Czy w czerwcu 2025 roku można już znaleźć grzyby w polskich lasach? Odpowiedź brzmi: tak! Choć sezon grzybowy kojarzy się głównie z jesienią, to w tym roku, dzięki chłodnej i deszczowej wiośnie, pierwsze grzyby pojawiły się wcześniej.

Leasing oświetlenia – nowe rozwiązanie dla firm i deweloperów. Na czym polega i jakie korzyści oferuje

Czy leasing może wyjść poza samochody i komputery? Coraz więcej firm mówi: tak. W dobie transformacji modelu własnościowego, gdy liczy się dostęp, a nie posiadanie, leasing infrastruktury technicznej – w tym oświetlenia – staje się realnym narzędziem optymalizacji kosztów i zarządzania obiektami.

REKLAMA

Budynek Intraco w Warszawie będzie zburzony. Rozbiórka potrwa ponad rok. W 2030 r. w tym miejscu stanie nowoczesny wieżowiec

Budynek Intraco zostanie zburzony, a w jego miejscu powstanie w 2030 r. nowoczesny wieżowiec, bardzo podobny do historycznego – poinformowali 3 czerwca 2025 r. przedstawiciele Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Ceny garaży i miejsc postojowych w 2025 roku. Metr kwadratowy garażu jest często droższy niż metr mieszkania na rynku wtórnym

Ceny garaży i miejsc postojowych w całej Polsce rosną dynamicznie – w niektórych miastach ofert jest mniej niż w innych, stąd duży wzrost cen. – Zdarzają się oferty, gdy metr kwadratowy garażu jest droższy niż metr kwadratowy mieszkania na rynku wtórnym. Oferty powyżej 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy garażu już się zdarzają. Droższe są garaże wolnostojące, murowane, to także o nie ludzie pytają częściej. Miejsca postojowe w garażu podziemnym zdecydowanie trudniej sprzedać – przyznaje Mirosław Król, ekspert rynku nieruchomości.

REKLAMA