REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Najtańsze mieszkania – gdzie ich szukać?

Emmerson Nieruchomości
Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.
Najtańsze mieszkania w Warszawie znajdują się na Białołęce. Fot. Fotolia
Najtańsze mieszkania w Warszawie znajdują się na Białołęce. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Gdzie szukać najtańszych mieszkań w Warszawie, a gdzie w Krakowie? Co decyduje o cenie mieszkań?

Apartamenty powstają najczęściej w reprezentacyjnych terenach w ścisłym centrum. Z kolei tańsze mieszkania są zazwyczaj wznoszone tam, gdzie ceny gruntu inwestycyjnego są niższe, a więc w peryferyjnych rejonach miasta.

REKLAMA

Zobacz także: Ustawa o ochronie nabywców mieszkań deweloperskich

Poniżej zamieszczono zestawienie obszarów Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Poznania, gdzie średnie ceny mieszkań deweloperskich są najniższe.

Najtańszą dzielnicą w Warszawie jest Białołęka. Warto jednocześnie zaznaczyć, że właśnie w tym rejonie stolicy zlokalizowana jest zdecydowanie największa oferta mieszkań z pierwszej ręki w całym mieście. Wynika to z faktu, że już od pewnego czasu na tym obszarze na masową skalę budowane są lokale z segmentu popularnego. W Krakowie najmniej za mkw. powierzchni nowego lokalu mieszkalnego można zapłacić na Wzgórzach Krzesławickich. Tutaj jednak odwrotnie niż w stolicy – oferta jest niewielkich rozmiarów. We Wrocławiu osoby z ograniczonymi możliwościami finansowymi powinny szukać nowego lokum na terenie Psiego Pola. Z kolei w Poznaniu najtaniej jest w rejonie Nowego Miasta. Stosunkowo duża podaż mieszkań na tym terenie wynika z przyjętego podziału miasta na pięć historycznych dzielnic.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Apartamenty Dune w Mielnie: GALERIA

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że decydując się na zakup mieszkania, oprócz samej ceny warto także zwrócić uwagę na takie czynniki jak otoczenie czy odległość od centrum. Zwłaszcza, że skutki takiej decyzji będą odczuwalne przez następnych kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt lat. Należy przede wszystkim pamiętać, że tańsze ceny mieszkań w określonych rejonach miasta nie są dziełem przypadku. Mogą być wynikiem niekiedy nieatrakcyjnego sąsiedztwa czy też problemów komunikacyjnych, z jakimi muszą się liczyć mieszkańcy tych terenów. Ponadto na takich obszarach często nie ma jeszcze odpowiedniego zaplecza społeczno-socjalnego. W rezultacie może się zdarzyć, że w pobliżu budynków, w których zdążyli już zamieszkać pierwsi nowi lokatorzy, nie ma jeszcze wystarczającej liczby sklepów, szkół, terenów rekreacyjnych, co może mieć znaczenie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

REKLAMA

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży domu lub mieszkania u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży domu lub mieszkania, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – w pełni zabezpieczała ona interes sprzedającego? 

REKLAMA