REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak szybko i skutecznie sprzedać mieszkanie?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Joanna Sokołowska
Mieszkanie przeznaczone do sprzedaży powinno być dobrze przygotowane. Fot. Röben
Mieszkanie przeznaczone do sprzedaży powinno być dobrze przygotowane. Fot. Röben
Röben

REKLAMA

REKLAMA

Sprzedaż mieszkania to wyzwanie. Jak przygotować ofertę, żeby sfinalizować sprzedaż mieszkania jak najszybciej? A może warto zastanowić się nad zamianą mieszkań?

REKLAMA

Na rynku nieruchomości mamy dużą podaż mieszkań. Jednak oferty, które możemy znaleźć, dzielą się na dwie grupy. Pierwsze to te, które nie są w żaden sposób przygotowane do sprzedaży. W ofercie występują braki lub oferta jest nierzetelna. Osoba, która próbuje je sprzedać często nie dodaje zdjęć lokalu bądź zdjęcia te są słabej jakości, wykonane w złym świetle, co zniechęca klientów. Cena takich nieruchomości jest zazwyczaj zawyżona i przez to przez długi okres czasu zalegają one w biurach. Krótko mówiąc, nie są one atrakcyjne dla potencjalnych nabywców.

REKLAMA

Drugim rodzajem nieruchomości są te, które cieszą się powodzeniem na rynku i są dobrze przygotowane do sprzedaży. Co oznacza dobrze przygotowane? Mają atrakcyjny opis, bogaty w zdjęcia i cenę adekwatną do stanu rzeczywistego. Ich sprzedażą często zajmuje się tylko jedno biuro nieruchomości. Tacy właściciele mają sprecyzowane plany i określone działania zmierzają ku poprawie swoich warunków mieszkaniowych. Po pierwsze, chcą zmienić powierzchnię na coś większego albo po prostu zmienić punkt lokalizacyjny.

Zobacz także: Krok po kroku, jak sprzedać mieszkanie?

Jeśli jesteśmy zainteresowani zmianą adresu zamieszkania, warto sfinalizować sprzedaż mieszkania szybko, by nasz wypatrzony lokal nie uciekł nam sprzed nosa. Podsumowując, konkretne, zdecydowane działania zaowocują szybkim efektem. Warto przejrzeć oferty pośredników, którzy pomogą nam znaleźć nabywcę na nasze dotychczasowe lokum. Zanim znajdziemy chętnego na naszą nieruchomość, warto rozejrzeć się za przyszłym mieszkaniem dla nas.

Na rynku jest dostępna duża liczba mieszkań, więc znalezienie czegoś nowego, bardziej odpowiedniego, nie stanowi problemu. Przy takim stanie rzeczy sprzedający są bardziej skłonni do negocjowania. Deweloperzy także mogą nam zaproponować wiele atrakcyjnych promocji czy upustów, na przykład wykończenie mieszkania gratis.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Negocjacje cenowe związane z zakupem nieruchomości

Inna możliwością niż sprzedaż starego loku i kupno nowego jest zamiana mieszkań z inną osobą. Jednak taka zamiana jest bardzo trudna. Większość osób nie jest zadowolona z wyniku. Przede wszystkim trudno może być znaleźć nieruchomość z właścicielem, któremu będzie podobać się nasze mieszkanie. Drugim, większym wyzwaniem jest ustalenie kwoty dopłaty, czyli różnicy między wartością naszego starego mieszkania a wartością tego, na które chcemy się zamienić. Powstaje wówczas wiele rozbieżności, każdy przecież uznaje swoją nieruchomość za tę najlepszą i oczekuje za nią godnej zapłaty. Na pewno taka transakcja jest bardzo skomplikowana i może trwać dosyć długo. Takie rozwiązanie może być dla nas korzystniejsze finansowo, ponieważ omijamy w ten sposób wiele dodatkowych opłat, np. dla pośredników. Czasem jednak warto podjąć decyzję, sprzedać nieruchomość i nabyć nową, dzięki czemu unikniemy zbędnych problemów.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA