REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak szybko i skutecznie sprzedać mieszkanie?

Joanna Sokołowska
Mieszkanie przeznaczone do sprzedaży powinno być dobrze przygotowane. Fot. Röben
Mieszkanie przeznaczone do sprzedaży powinno być dobrze przygotowane. Fot. Röben
Röben

REKLAMA

REKLAMA

Sprzedaż mieszkania to wyzwanie. Jak przygotować ofertę, żeby sfinalizować sprzedaż mieszkania jak najszybciej? A może warto zastanowić się nad zamianą mieszkań?

REKLAMA

Na rynku nieruchomości mamy dużą podaż mieszkań. Jednak oferty, które możemy znaleźć, dzielą się na dwie grupy. Pierwsze to te, które nie są w żaden sposób przygotowane do sprzedaży. W ofercie występują braki lub oferta jest nierzetelna. Osoba, która próbuje je sprzedać często nie dodaje zdjęć lokalu bądź zdjęcia te są słabej jakości, wykonane w złym świetle, co zniechęca klientów. Cena takich nieruchomości jest zazwyczaj zawyżona i przez to przez długi okres czasu zalegają one w biurach. Krótko mówiąc, nie są one atrakcyjne dla potencjalnych nabywców.

REKLAMA

Drugim rodzajem nieruchomości są te, które cieszą się powodzeniem na rynku i są dobrze przygotowane do sprzedaży. Co oznacza dobrze przygotowane? Mają atrakcyjny opis, bogaty w zdjęcia i cenę adekwatną do stanu rzeczywistego. Ich sprzedażą często zajmuje się tylko jedno biuro nieruchomości. Tacy właściciele mają sprecyzowane plany i określone działania zmierzają ku poprawie swoich warunków mieszkaniowych. Po pierwsze, chcą zmienić powierzchnię na coś większego albo po prostu zmienić punkt lokalizacyjny.

Zobacz także: Krok po kroku, jak sprzedać mieszkanie?

Jeśli jesteśmy zainteresowani zmianą adresu zamieszkania, warto sfinalizować sprzedaż mieszkania szybko, by nasz wypatrzony lokal nie uciekł nam sprzed nosa. Podsumowując, konkretne, zdecydowane działania zaowocują szybkim efektem. Warto przejrzeć oferty pośredników, którzy pomogą nam znaleźć nabywcę na nasze dotychczasowe lokum. Zanim znajdziemy chętnego na naszą nieruchomość, warto rozejrzeć się za przyszłym mieszkaniem dla nas.

Na rynku jest dostępna duża liczba mieszkań, więc znalezienie czegoś nowego, bardziej odpowiedniego, nie stanowi problemu. Przy takim stanie rzeczy sprzedający są bardziej skłonni do negocjowania. Deweloperzy także mogą nam zaproponować wiele atrakcyjnych promocji czy upustów, na przykład wykończenie mieszkania gratis.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Negocjacje cenowe związane z zakupem nieruchomości

Inna możliwością niż sprzedaż starego loku i kupno nowego jest zamiana mieszkań z inną osobą. Jednak taka zamiana jest bardzo trudna. Większość osób nie jest zadowolona z wyniku. Przede wszystkim trudno może być znaleźć nieruchomość z właścicielem, któremu będzie podobać się nasze mieszkanie. Drugim, większym wyzwaniem jest ustalenie kwoty dopłaty, czyli różnicy między wartością naszego starego mieszkania a wartością tego, na które chcemy się zamienić. Powstaje wówczas wiele rozbieżności, każdy przecież uznaje swoją nieruchomość za tę najlepszą i oczekuje za nią godnej zapłaty. Na pewno taka transakcja jest bardzo skomplikowana i może trwać dosyć długo. Takie rozwiązanie może być dla nas korzystniejsze finansowo, ponieważ omijamy w ten sposób wiele dodatkowych opłat, np. dla pośredników. Czasem jednak warto podjąć decyzję, sprzedać nieruchomość i nabyć nową, dzięki czemu unikniemy zbędnych problemów.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

REKLAMA

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

REKLAMA

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

REKLAMA