REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak szukać mieszkania?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Marta Wrzosek
Ogłoszenia w Internecie są bardzo szczegółowe. Dowiesz się z nich, gdzie dokładnie znajduje się oglądana nieruchomość, jaka jest cena za mkw., jaka firma zajmuje się realizacją inwestycji i kiedy jest przewidywane jej zakończenie.
Ogłoszenia w Internecie są bardzo szczegółowe. Dowiesz się z nich, gdzie dokładnie znajduje się oglądana nieruchomość, jaka jest cena za mkw., jaka firma zajmuje się realizacją inwestycji i kiedy jest przewidywane jej zakończenie.

REKLAMA

REKLAMA

Gdy już wiemy, czy interesuje nas dom czy też mieszkanie, gdzie chcielibyśmy mieszkać oraz na ile nas stać, trzeba przejść do konkretów i zacząć szukać ofert. Jak i gdzie to uczynić?

Internet

REKLAMA

REKLAMA

W pierwszej kolejności warto zajrzeć do Internetu. To z całą pewnością niemal bezgraniczna baza danych i informacji. Internet oferuje nam nie tylko pełną informację na temat dewelopera i nieruchomości, ale również licznym kalkulatorami kredytowymi i innymi tego typu narzędziami. Dzięki temu, spędzając kilka (a może kilkanaście) godzin na „buszowaniu” w Internecie, możemy zebrać niemal komplet informacji. Zarówno o położeniu nieruchomości, planie lokalu, jego zdjęciach, cenie, ale także o tym, na jaki kredyt Cię mniej więcej stać.

Ogłoszenia w Internecie (te najbardziej solidne) są bardzo szczegółowe. Dowiesz się z nich, gdzie dokładnie znajduje się oglądana nieruchomość (możesz znaleźć również mapę okolicy), jaka jest cena za mkw., jaka firma zajmuje się realizacją inwestycji i kiedy jest przewidywane jej zakończenie. Oferty zamieszczane są na ogół wraz z projektem nieruchomości. Możesz więc obejrzeć, ile pokoi ma dane mieszkanie i jak zostały one rozmieszczone. Ponadto, możesz również uzyskać informacje, ile pięter ma cały budynek, czy znajduje się w nim garaż, tarasy, balkony lub loggie.

Zobacz również serwis: Mieszkanie

Gazety

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Innym sposobem szukania ofert jest również przeglądanie gazet. Z całą pewnością są one jednak uboższa w informacje. Przejrzenie wszystkich zajmie nam dużo więcej czasu. Wiele ogłoszeń może również okazać się po prostu nieaktualnych. Opisy mieszkań są dużo mniej szczegółowe niż w Internecie.

Agencja nieruchomości

REKLAMA

Jedną z możliwości jest również powierzenie zdania znalezienia dla nas odpowiedniego mieszkanie agencji nieruchomości. Musimy jednak mieć na uwadze, iż będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami. Na ogół, agencje nieruchomości pobierają za swoje usługi około 2-3% wartości nieruchomości. Plusem jest z całą pewnością oszczędność czasu. Poszukiwaniem najwłaściwszego mieszkania zajmą się bowiem agenci. Nie musimy przeglądać gazet, przeszukiwać tysięcy różnych ogłoszeń w Internecie. Choć poszukiwanie mieszkania zostało zlecone osobie trzeciej, nie powinniśmy zapominać, że mieszkanie będzie nasze, więc należałoby sprawdzić szereg kwestii osobiście. Warto zajrzeć do księgi wieczystej wybranego przez pośrednika mieszkania, aby dowiedzieć się czy lokal nie jest obciążony hipoteką lub czy nie ma najemcy.

Gdy pośrednik odnajdzie ciekawą ofertę, umówi się z Tobą na spotkanie w celu obejrzenia lokalu. Wcześniej podpisze z Tobą umowę, na mocy której zobowiążesz się do zapłaty prowizji, w razie gdybyś zdecydował się na zakup danego lokalu. Jak każdą umowę, tak i tą należy dokładnie przeczytać. Po zaakceptowaniu warunków w niej umieszczonych, trudno będzie się z nich wycofać. Pośrednik w żadnym wypadku nie może wymagać od Ciebie zapłaty prowizji za samo znalezienie oferty!

Zobacz również serwis: Oferty nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

REKLAMA

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA

Coraz więcej nowych mieszkań w ofercie rynkowej, ale czy zwiększa się liczba chętnych do ich kupna

Poziom sprzedaży wciąż niski, ale zainteresowanie nabywców rekordowo wysokie. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych mieszkań. Czy korzystniejsza oferta ożywi rynek i nabywców znajdzie więcej mieszkań?

Frankowicze wciąż pozywają banki przed sąd, ale wielu rezygnuje z walki o pieniądze, dlaczego

Frankowicze tracą impet. W I kw. 2025 r. do sądów wpłynęło o 40 proc. mniej pozwów niż rok wcześniej, Do sądów wpływa coraz mniej spraw frankowych. Spadki są dwucyfrowe. Eksperci mówią o efekcie ugód.

REKLAMA