REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Projekt architektoniczno-budowlany

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Bezpłatne projekty domów jednorodzinnych (120, 150 i 180 m. kw.). Startuje konkurs architektoniczny

Do końca lipca 2023 r. można wziąć udział w konkursie architektoniczno-budowlanym przeprowadzanym przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Konkurs dotyczy domów o powierzchni zabudowy większej niż 70 m.kw. – to jest 120, 150 i 180 m. kw. Jeszcze w 2023 roku, na stronie gunb.gov.pl pojawią się nowe, bezpłatne projekty do pobrania dla wszystkich zainteresowanych. Już teraz można pobrać za darmo 72 projekty architektoniczno-budowlane domów o powierzchni zabudowy do 70 m.kw. i 11 projektów domów rekreacyjnych.

Odstąpienia od projektu architektoniczno-budowlanego, a zmiany w projekcie – interpretacja GUNG

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego odniósł się do licznych zapytań w kwestii odstąpień od projektu architektoniczno-budowlanego oraz zmian w projekcie.

Projekt budynku o obniżonej energochłonności – ruszył konkurs dla architektów

Ruszył konkurs dla architektów na projekt budynku wielorodzinnego o obniżonej energochłonności - poinformowało we wtorek Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Wybrane projekty gminy będą mogły wykorzystać na swoim terenie.

Domy do 70m2 bez pozwolenia na budowę - od kiedy?

Domy do 70m2 bez pozwolenia na budowę. Myślę, że na przełomie roku ustawa ws. domów do 70 m2 (powierzchni zabudowy) wejdzie w życie - ocenił 30 września 2021 r. w Sejmie wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński. Zapewnił, że "domy bez formalności" nie będą powstawać w szczerym polu i nie spowodują nieładu architektonicznego.

REKLAMA

Projekty domów do 70 m2 - konkurs architektoniczny (wnioski do 29 września)

Projekty domów do 70 m2. Ministerstwo Rozwoju i Technologii wraz z Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego zapraszają do wzięcia udziału w konkursie architektonicznym na projekty domów do 70 m2 (powierzchni zabudowy), które będą udostępnione wszystkim zainteresowanym do wykorzystania przy zaspokajaniu własnych potrzeb mieszkaniowych. Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można składać 29 września 2021 r. 17 września 2021 r. Sejm uchwalił ustawę nowelizującą Prawo budowlane i ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wprowadzającą ułatwienia administracyjne w budowaniu małych domów jednorodzinnych o powierzchni zabudowy do 70 m2.

Zmiana pozwolenia na budowę po 19 września 2020 r. - skutki

Zmiana pozwolenia na budowę. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego udzielił wyjaśnień odnośnie stosowania dotychczasowych przepisów Prawa budowlanego (obowiązujących przed nowelizacją, która weszła w życie 19 września 2020 r.) w zakresie zmiany pozwolenia na budowę.

Projektowanie osiedli - aktualne trendy

Projektowanie osiedli. Czy pandemia zmieniła sposób projektowania osiedli mieszkaniowych? Jakie nowe rozwiązania wprowadzają deweloperzy, jeśli chodzi o aranżację budynków, części wspólnych i miejsc przeznaczonych do rekreacji w realizowanych projektach? Jakie trendy dają się zauważyć?

Trendy architektoniczne w 2021 roku

Obecnie, gdy harmonia tego co wewnątrz i na zewnątrz jest kluczowa, konieczne jest znalezienie rozwiązań, które w pełni będą odpowiadać nastrojom społecznym i aktualnym trendom wśród architektów. Pandemia umocniła fakt, że architektura i przestrzeń, w jakiej funkcjonujemy, odgrywa dużą rolę w codziennym życiu, zmieniła nasze podejście do projektowania mieszkań i przestrzeni miejskich.

REKLAMA

Nowe prawo budowlane 2020 - co powinien zawierać projekt budowlany?

Obszerne zmiany w prawie budowlanym, które obowiązują od 19 września 2020 r., objęły także zakres i treść projektu budowlanego. Obecnie na projekt budowlany składają się projekt zagospodarowania działki lub terenu, projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt techniczny. Przyjrzyjmy się nowym regulacjom, co obecnie obejmuje i jakie elementy powinien zawierać każdy z tych trzech projektów.

Nowelizacja prawa budowlanego 2020. Przyspieszenie i uproszczenie procesu inwestycyjno-budowlanego

Nowelizacja prawa budowlanego, która weszła w życie 19 września 2020 r., ma przede wszystkim przyspieszyć i uprościć procedury inwestycyjno-budowlane. - Chcemy, żeby w Polsce domy i osiedla powstawały szybciej - powiedział wiceminister rozwoju Robert Nowicki.

Zmiany w prawie budowlanym 2020-2021 - projekt budowlany, pozwolenie na budowę

Zmiany w prawie budowlanym, które wejdą w życie w 2020 i 2021 r. mają na celu uproszczenie i przyspieszenie procesu inwestycyjno-budowlanego oraz zapewnienie większej stabilności rozstrzygnięć. Dotyczą m.in. projektu budowlanego i pozwolenia na budowę. Prezydent RP podpisał ustawę dnia 3 marca 2020 r.

REKLAMA