REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Papy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Membrana dachowa na krokwiach czy papa na pełnym deskowaniu?

Membrana dachowa na krokwiach czy papa na pełnym deskowaniu? Ten budowlany dylemat dyskutowany był już wielokrotnie. Przede wszystkim od strony technicznej. Zagadnieniu warto jednak przyjrzeć się bliżej, także pod kątem finansowym i skalkulować rzeczywiste koszty jednego i drugiego rozwiązania. Zwłaszcza, że obecna sytuacja rynkowa zmusza do tego, by na nowo przeliczyć wydatki związane z konstrukcją dachu. Kluczowe są tu zwłaszcza dwie kwestie: rosnące ceny drewna oraz usług dekarskich.

Remont pokrycia dachowego z papy – krok po kroku

Dachy pokryte papą często wymagają renowacji lub całkowitej wymiany. W przypadku dachów wykonanych z papy z bitrumu niemodyfikowanego, z welonu szklanego lub z wkładką kartonową konserwację należy wykonać już po 2 – 3 latach od położenia. Nieco dłużej możemy poczekać w przypadku dachu z bitrumu modyfikowanego, na włókninie poliestrowej lub szklanej – nawet do 5 – 6 lat. Jak prawidłowo przeprowadzić remont pokrycia dachowego z papy?

Dach - jak wybrać materiał do wykonania wstępnego krycia?

Warstwa wstępnego krycia ma za zadanie chronić wnętrze domu przed wnikaniem wody z zewnątrz przez nie do końca szczelne pokrycie dachu. Wykonuje się ja z różnego rodzaju membran nieprzepuszczających wody. Rodzaj wstępnego krycia zależy od pokrycia dachu, konstrukcji dachu oraz wykorzystania poddasza jako części mieszkalnej.

Jak konserwować, naprawiać i wymieniać papę?

Pokrycie z papy może służyć nam przez wiele lat o ile zostało dobrze wykonane a jego ewentualne naprawy wykonywane są w sposób prawidłowy. Przed przystąpieniem do renowacji pokrycia dachowego z papy należy określić z jakim rodzajem i stopniem uszkodzenia mamy do czynienia. To właśnie od typu usterki zależy, jaką metodę renowacji wybierzemy. Czym prędzej zdecydujemy się na renowację przy widocznych uszkodzeniach, tym mniejsze będą nakłady pracy i finansowe.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA