Od krokusów, poprzez tulipany, storczyki, aż do wrzosów – jeśli lubimy kolor fioletowy i uważamy, że będzie pasował do naszego domu czy ogrodu, wybierzmy takie gatunki kwiatów, które możemy kupić w kolorze fioletowym. Fioletowe kwiaty ozdobią nasz ogród od początku wiosny aż do późnej jesieni.
Białe kwiaty będą wyglądać dobrze zarówno na parapecie, jak i w ogrodzie. Hiacynty, storczyki, mieczyki, konwalie, magnolie to jedne z wielu kwiatów, które znajdziemy w kwiaciarniach. Białe kwiaty to nie tylko piękny wygląd, lecz także synonim elegancji – zwłaszcza wówczas, gdy zdobią nasz dom.
Bergenia, astry, petunie, storczyki i różaneczniki to jedne z wielu gatunków kwiatów, które możemy kupić w różowym kolorze. Różowe kwiaty, podobnie jak czerwone, ożywią nasz ogród nawet podczas szarej i smutnej jesieni.
Żółte kwiaty takie jak pierwiosnki, storczyki, żonkile, begonie, bratki czy chryzantemy świetnie nadają się zarówno na nasze balkony, jak i do naszych ogrodów. W zależności od tego, jakie kwiaty lubimy najbardziej, wybierzmy te spośród żółtych roślin, które będą pasowały do naszego wnętrza czy otoczenia w ogrodzie.
Czerwone rośliny ogrodowe – mieczyki, berberysy, pigwowce, kamelie, pelargonie. To tylko niektóre z czerwonych roślin, które możemy posadzić w naszym ogrodzie. Czerwone rośliny nie tylko ożywią nasz ogród, lecz także mogą być źródłem zdrowych owoców, którymi będziemy się cieszyć przez całe lato.
Projekt ogrodu powinien obejmować rośliny, alejki, oczka wodne czy stawy i elementy małej architektury. Warto się zastanowić gdzie zbudować posadzkę, na której postawimy meble ogrodowe i jakie miejsce będzie najlepsze do stworzenia skalniaka. Pamiętajmy, że nasz ogród ma być nie tylko piękny, lecz także funkcjonalny.
Gdy kupujemy okna i drzwi do naszego domu, zastanówmy się nad nietypowymi wzorami i kolorami. Kolorowe drzwi sprawią, że nasz dom będzie wyglądał wyjątkowo. Drzwi w kolorze czerwonym, niebieskim, zielonym, żółtym. Wybierzmy takie, które będą pasowały do naszego domu.
Decydując się na kominek, możemy nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Kominek jest bardzo pożądanym elementem wnętrza. Zwłaszcza w zimowe wieczory, kiedy na dworze jest zimno, możemy cieszyć się jego ciepłem i podziwiać żarzące się palenisko. Decydując się na zakup kominka, powinniśmy zastanowić się jaką będzie on pełnił funkcję: dekoracyjną czy grzewczą. Bowiem, oprócz tradycyjnych kominków z paleniskiem, zdecydować możemy się także na kominek gazowy. Sprawdź, jaki kominek będzie pasować do twojego wnętrza.
Dach to najwyższa część konstrukcyjna budynku chroniąca go przed czynnikami atmosferycznymi. Składająca się z konstrukcji nośnej i pokrycia więźba dachowa, najczęściej wykonana jest z drewna. Różnorodność dachów jest ogromna. Dachy możemy podzielić ze względu na rodzaj pokrycia, oraz kształt. Ze względu na pokrycie wyróżniamy np. dachy kryte gontem, dachówką, blachodachówką i blachą. Sprawdź, jaki jest podział dachów ze względu na kształt.
Popularne obecnie gatunki storczyków, które uprawiane są w domowych warunkach, to zimozielone epifity – w naturze żyją na innych roślinach, kamieniach, skałach, fragmentach powalonych pni drzew. Posiadają wyspecjalizowane korzenie czepne, dzięki którym mogą umocować się i pobierać składniki pokarmowe oraz korzenie powietrzne pokryte gąbczastą skórką. Higroskopijne właściwości skórki pozwalają wchłaniać z atmosfery minimalne nawet ilości wody. Epifityczny storczyk zbudowany jest z kłącza, z którego wyrastają pionowe, nabrzmiałe tzw. pseudobulwy – organy spichrzowe gromadzące wodę i składniki pokarmowe.