REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Gipsowe panele dekoracyjne - sposób na krzywe ściany

REKLAMA

Szukasz sposobu na krzywe ściany pełne niedoskonałości. Wyrównać ściany można na kilka sposobów: wygładzić gładzią, obić płytami gipsowo-kartonowymi lub zastosować gipsowe panele dekoracyjne.

REKLAMA

Problem krzywych ścian najczęściej spotykany jest w starym budownictwie, choć ubytki i niedoskonałości pojawiają się zazwyczaj także przy usuwaniu starych tapet, które często ukrywają istniejące wady powierzchni. „Najpopularniejsze metody poprawienia wyglądu ścian to wyrównywanie za pomocą zapraw tynkarskich lub naklejanie płyt kartonowo-gipsowych. Pierwszy sposób jest dobry w przypadku niewielkich powierzchni, natomiast przy dużych obszarach najłatwiej będzie nakleić na istniejące podłoże płytę kartonowo-gipsową. Jeśli więc decydujemy się na oklejenie płytami, warto rozważyć zastosowanie gipsowych paneli dekoracyjnych, które przy podobnym sposobie montażu pomogą nadać wnętrzu bardziej indywidualny charakter i ciekawy klimat.” – mówi Agnieszka Dybała z firmy Dunes.

Panele dekoracyjne - szybki sposób na proste ściany

Nierówne podłoże na które zamierzamy nakleić panele wymaga jedynie podstawowego przygotowania. „Powierzchnię ściany należy oczyścić z odchodzącej farby, pozostałości kleju do tapet oraz innych drobnych nierówności i niedoskonałości podłoża, które mogą przeszkadzać w montażu lub zmniejszać przyczepność nowej warstwy. Następnie przygotowany obszar trzeba dokładnie zagruntować. Zakres pierwszego etapu prac nie różni się więc zasadniczo od przygotowania podłoża pod płyty kartonowo-gipsowe.” – wyjaśnia ekspert firmy Dunes.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie i montaż paneli. „Każdy element przed przyklejeniem należy poddać prostej obróbce, także podobnej do tej znanej z płyt k-g. Frezowanie boków można wykonać małym nożykiem, a piła do drewna przyda się przy docinaniu paneli do potrzebnych nam rozmiarów.” – podpowiada Agnieszka Dybała z firmy Dunes. Panele mocuje się za pomocą gipsu szpachlowego, którym skleja się także krawędzie poszczególnych elementów. „Końcowe dopracowanie łączeń wykonujemy za pomocą gładzi szpachlowej i drobnoziarnistego papieru ściernego. Po zagruntowaniu przygotowaną ścianę można pomalować dowolną farbą.” – zwraca uwagę ekspert z firmy Dunes.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ukrywanie nierówności i niedoskonałości

System naklejanych paneli dekoracyjnych sprawi, że niepożądane nierówności i niedoskonałości szybko skryją się pod nową, atrakcyjną powierzchnią. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w przypadku pokrycia całej ściany, jak i jej wybranych fragmentów, a dzięki zastosowaniu wysokogatunkowego gipsu wzmocnionego włóknem szklanym, będzie także trwałe. „Łatwość montażu powoduje dodatkowo, że  praktycznie całość prac można wykonać we własnym zakresie, bez pomocy profesjonalnych wykonawców.” – podpowiada  Agnieszka Dybała z firmy Dunes.

REKLAMA

Najtrudniejszy i najbardziej czasochłonny może się okazać… wybór konkretnego wzoru paneli. Do wyboru jest wiele oryginalnych form, dostępne są zarówno niewielkie elementy o wymiarach 30 x 30 cm, jak i duże modele w rozmiarach do 100 x 80 cm.

Niezależnie od dokonanego wyboru, wykończenie nierównych ścian panelami dekoracyjnymi pozwoli szybko uporać się z niedoskonałościami powierzchni we wnętrzach, dodatkowo nadając im indywidualnego charakteru.

Zobacz także: Maskowanie dziur i ubytków w ścianach

Zobacz także: Malowanie ścian: zasady nakładania farby

Źródło: Dunes

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA