REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Gipsowe panele dekoracyjne - sposób na krzywe ściany

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Szukasz sposobu na krzywe ściany pełne niedoskonałości. Wyrównać ściany można na kilka sposobów: wygładzić gładzią, obić płytami gipsowo-kartonowymi lub zastosować gipsowe panele dekoracyjne.

REKLAMA

Problem krzywych ścian najczęściej spotykany jest w starym budownictwie, choć ubytki i niedoskonałości pojawiają się zazwyczaj także przy usuwaniu starych tapet, które często ukrywają istniejące wady powierzchni. „Najpopularniejsze metody poprawienia wyglądu ścian to wyrównywanie za pomocą zapraw tynkarskich lub naklejanie płyt kartonowo-gipsowych. Pierwszy sposób jest dobry w przypadku niewielkich powierzchni, natomiast przy dużych obszarach najłatwiej będzie nakleić na istniejące podłoże płytę kartonowo-gipsową. Jeśli więc decydujemy się na oklejenie płytami, warto rozważyć zastosowanie gipsowych paneli dekoracyjnych, które przy podobnym sposobie montażu pomogą nadać wnętrzu bardziej indywidualny charakter i ciekawy klimat.” – mówi Agnieszka Dybała z firmy Dunes.

Panele dekoracyjne - szybki sposób na proste ściany

Nierówne podłoże na które zamierzamy nakleić panele wymaga jedynie podstawowego przygotowania. „Powierzchnię ściany należy oczyścić z odchodzącej farby, pozostałości kleju do tapet oraz innych drobnych nierówności i niedoskonałości podłoża, które mogą przeszkadzać w montażu lub zmniejszać przyczepność nowej warstwy. Następnie przygotowany obszar trzeba dokładnie zagruntować. Zakres pierwszego etapu prac nie różni się więc zasadniczo od przygotowania podłoża pod płyty kartonowo-gipsowe.” – wyjaśnia ekspert firmy Dunes.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie i montaż paneli. „Każdy element przed przyklejeniem należy poddać prostej obróbce, także podobnej do tej znanej z płyt k-g. Frezowanie boków można wykonać małym nożykiem, a piła do drewna przyda się przy docinaniu paneli do potrzebnych nam rozmiarów.” – podpowiada Agnieszka Dybała z firmy Dunes. Panele mocuje się za pomocą gipsu szpachlowego, którym skleja się także krawędzie poszczególnych elementów. „Końcowe dopracowanie łączeń wykonujemy za pomocą gładzi szpachlowej i drobnoziarnistego papieru ściernego. Po zagruntowaniu przygotowaną ścianę można pomalować dowolną farbą.” – zwraca uwagę ekspert z firmy Dunes.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ukrywanie nierówności i niedoskonałości

System naklejanych paneli dekoracyjnych sprawi, że niepożądane nierówności i niedoskonałości szybko skryją się pod nową, atrakcyjną powierzchnią. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w przypadku pokrycia całej ściany, jak i jej wybranych fragmentów, a dzięki zastosowaniu wysokogatunkowego gipsu wzmocnionego włóknem szklanym, będzie także trwałe. „Łatwość montażu powoduje dodatkowo, że  praktycznie całość prac można wykonać we własnym zakresie, bez pomocy profesjonalnych wykonawców.” – podpowiada  Agnieszka Dybała z firmy Dunes.

REKLAMA

Najtrudniejszy i najbardziej czasochłonny może się okazać… wybór konkretnego wzoru paneli. Do wyboru jest wiele oryginalnych form, dostępne są zarówno niewielkie elementy o wymiarach 30 x 30 cm, jak i duże modele w rozmiarach do 100 x 80 cm.

Niezależnie od dokonanego wyboru, wykończenie nierównych ścian panelami dekoracyjnymi pozwoli szybko uporać się z niedoskonałościami powierzchni we wnętrzach, dodatkowo nadając im indywidualnego charakteru.

Zobacz także: Maskowanie dziur i ubytków w ścianach

Zobacz także: Malowanie ścian: zasady nakładania farby

Źródło: Dunes

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

REKLAMA

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA