REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Remont: Odnawiamy ściany – jaki styl wybrać i czym malować?

remont. Źródło: Angelika Wiewióra/ Salon Strefa Zamieszkania
remont. Źródło: Angelika Wiewióra/ Salon Strefa Zamieszkania
Angelika Wiewióra/ Salon Strefa Zamieszkania

REKLAMA

REKLAMA

W jaki sposób odnowić ściany? Jaki styl wybrać? Czym je malować? Wybrać tradycyjną farbę, ozdobny tynk czy farbę strukturalną. Zobacz poradnik?

Jaki styl wykończenia wnętrza wybrać?

Kolor, motyw przewodni czy drobny akcent zdobniczy – każdy rok niesie ze sobą propozycje nowych trendów aranżacyjnych, które często stanowią kolejne odsłony znanych już rozwiązań. Od lat prym wiedzie kilka przeciwstawnych tendencji: nowoczesny minimalizm lub retro przepych, rustykalne ciepło lub technologiczny chłód, kolorowe szaleństwo i klasyczny spokój. Decydując się na określony styl, należy zadbać, by żaden element wyposażenia nie kłócił się estetycznie z resztą. Nawet bardzo abstrakcyjny wystrój jest na ogół efektem planowych działań, które wpływają na jego atrakcyjność. I choć na wygląd całości wpływa każdy szczegół (meble, sprzęt, drobne dekoracje), stworzenie od podstaw tematycznej aranżacji stanowi czasochłonne i kosztowne przedsięwzięcie. Dlatego czasem warto zacząć od zrobienia odpowiedniego tła. A na kolejne zmiany przyjdzie jeszcze pora.

REKLAMA

Zobacz także: Malowanie sufitu – jak zrobić to efektywnie i efektownie?

Jakim materiałem wykończać ściany?

REKLAMA

Dekoracje ścienne dają obecnie ogromne możliwości kreowania nowych form wizualnych, decydujących o wyglądzie całego pomieszczenia. Mając pomysł na charakter tworzonej aranżacji, możemy precyzyjnie dobrać do niej konkretny rodzaj farby, tynku lub innego środka zdobiącego.

– Dobrym sposobem na ciekawy, tematyczny wystrój jest zastosowanie pokrycia naśladującego wybrany materiał czy nawet stylpodpowiada Angelika Wiewióra z salonu wystroju wnętrz Strefa Zamieszkania.

– W nowocześnie urządzanych mieszkaniach znakomicie sprawdza się tynk o efekcie wizualnym przypominającym surowy beton, a do bardziej klasycznych rozwiązań pasują np. farby strukturalne nawiązujące do dawnych technik tynkowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Niejednokrotnie inspirację stanowi natura – w postaci drobnych motywów roślinnych lub imitacji eleganckich kamieni. Tynki dekoracyjne oraz farby strukturalne pozwalają formować na powierzchni ściany rozmaite wzory i kształty, dzięki czemu nabiera ona indywidualnych, niepowtarzalnych cech. Szeroka gama dostępnych barw i odcieni sprawia, że również tradycyjne, uniwersalne preparaty sprzyjają realizowaniu własnych pomysłów na atrakcyjny wystrój. W każdym przypadku należy pamiętać o poprawnej aplikacji.

Zobacz także:  7 sposobów na wykończenie ścian w kuchni

Od czego zacząć?

Nawet drobne czynności wykończeniowe wymagają pewnych przygotowań. Należy zabezpieczyć podłogi, meble i wszystkie narażone na pochlapanie farbą powierzchnie. W newralgicznych miejscach, jak na styku ściany i sufitu, bardzo pomocna jest samoprzylepna taśma. Duży wpływ na jakość malowania ma odpowiedni dobór sprzętu. Szeroki wałek malarski pozwala szybko i skutecznie pokryć duże płaszczyzny. Aby ułatwić sobie dotarcie do najwyższych partii, warto go wydłużyć rozkładaną rączką teleskopową. W strefach narożnikowych, w okolicach detali architektonicznych, instalacji oświetleniowych i wszędzie tam, gdzie liczy się precyzja, używa się natomiast pędzla o szerokości dostosowanej do rozmiaru elementów obecnych na dekorowanej powierzchni. Do aplikacji niektórych materiałów stosuje się też pace, których krawędzie umożliwiają formowanie konkretnych wzorów. Ostateczny efekt zawsze zależy od umiejętności osoby realizującej remont, jednak nawet najbardziej wprawna ręka powinna korzystać z profesjonalnego sprzętu.

Zobacz także: Jak przygotować ścianę pod powłokę dekoracyjną?

- Pamiętajmy także o każdorazowym czyszczeniu narzędzi malarskich, aby jak najdłużej utrzymać ich optymalną funkcjonalność dodaje Angelika Wiewióra z salonu Strefa Zamieszkania.

Okresowe zmiany wyglądu mieszkania wcale nie muszą pochłaniać dużo czasu i pieniędzy, ale powinny być przeprowadzane w sposób przemyślany i konsekwentny.

Źródło: Angelika Wiewióra/ Salon Strefa Zamieszkania

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA