REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wykończamy sufit – sposoby aranżacji

Malowania sufitu. Fot. Benjamin Moore
Malowania sufitu. Fot. Benjamin Moore
Benjamin Moore

REKLAMA

REKLAMA

Wielu projektantów dostrzegło potęgę sufitu określając go „piąta ściana”. Czy na pewno sufit zasłużył na tak wyjątkowe traktowanie? Eksperci marki Benjamin Moore nie mają co do tego żadnych wątpliwości. Zobacz, jak w fajny sposób można wykończyć sufit.

Sufit nie musi być biały!

Nic w tym dziwnego, że projektanci nazwali sufit „piątą ścianą”, by podkreślić jego istotny wpływ na ogólną kolorystykę i klimat wnętrza. Przede wszystkim sufit stanowi największą, jednolitą przestrzeń (wolną od jakichkolwiek podziałów), której dekoracyjny potencjał najczęściej nie jest wykorzystany.

REKLAMA

Zobacz także:  Malowanie sufitu – jak zrobić to efektywnie i efektownie?

Fot. Benjamin Moore

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej farby, która odmieni charakter „piątej ściany”. Np. farby ze specjalną technologią rozpraszania refleksów świetlnych, nadadzą sufitowi matowe wykończenie (ultra-mat). Taka farba absorbuje maksymalną ilość światła padającego na sufit, dzięki czemu eliminuje wszelkie niedoskonałości podłoża.  Efekt? Pomalowany sufit sprawia wrażenie atrakcyjnej, idealnie gładkiej powierzchni.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak stworzyć niepowtarzalny styl wnętrza poprzez odpowiednią aranżację powierzchni sufitowej?

Zdecydowany kolor, czy atrakcyjny wzór?

W pełni umeblowany i wyposażony, przestronny pokój z bardzo wysokim sufitem może sprawiać wrażenie niewyważonego wnętrza, z nieco zachwianymi proporcjami. Ponadto powierzchnia znajdująca się nad głowami mieszkańców może wydawać się surowa, a niekiedy wręcz nudna. Jak temu zapobiec?

Należy eksperymentować, wprowadzając zdecydowany kolor lub atrakcyjny wzór na suficie.

Fot. Benjamin Moore

We wnętrzu przedstawionym powyżej, w centralnej części sufitu zastosowany został odcień nasyconej czekolady, otoczony wymalowaniem w kolorze kremowym. Dekoracyjny medalion wraz z gustownym żyrandolem stworzył centralny punkt skupiający uwagę widza i przyczynił się do ocieplenia klimatu całego wnętrza.

Zobacz także:   Jak pomalować sufit na warstwie starej farby?


Sufit – główny element wnętrza

Stosowanie odcieni neutralnych zapewnia harmonijny, spójny wyraz w całym domu. Jednak, gdy niespodziewanie pojawią się mocne akcenty kolorystyczne na sufitach, nadadzą wnętrzom swoistego uroku i indywidualnego charakteru.

Fot. Benjamin Moore

W tym domowym biurze użycie zdecydowanego koloru na suficie podnosi wzrok i tworzy żywy punkt skupiający uwagę. Ciepły odcień różu podkreśla neutralną przestrzeń, tworząc piękne uzupełnienie dla jasnych ścian.   

Aranżacja wysokiego sufitu

Wyższe sufity wręcz proszą o kreatywne potraktowanie przez projektanta i nawet w przypadku niewielkich wnętrz mogą znieść bardzo odważne kolory. W tym spokojnym pokoju utrzymanym w neutralnych barwach, ściany tworzą rodzaj tła dla wyrazistego dekoracyjnego elementu kwiatowego na ciemnym tle. Elementem zaskoczenia jest szeroki graficzny pas niespodziewanie przechodzący ze ściany na sufit.

Fot. Benjamin Moore

Stylowy sufit

W tej jadalni ze smukłymi oknami, elegancki gzyms skutecznie obniża wnętrze. Ciemny kolor lub skomplikowany wzór zastosowany na suficie mógłby sprawić wrażenie zbyt ciężkiego. Jednak subtelny i wyszukany odcień błękitu tworzy świetlisty, pełen powietrza wiosenny klimat i otwiera wnętrze. Jasny błękit idealnie dopełnia ciemną kolorystykę ścian w odcieniach szarości, warto zwrócić uwagę tez na jasny kolor użyty do wykończenia listew i futryn.


Fot. Benjamin Moore

Ciepłe kolory na ścianach i suficie

Ciepłe, organiczne kolory zastosowane zarówno na ścianach jak i na suficie tworzą przytulną atmosferę w tej nowoczesnej, prawie monochromatycznej sypialni. Ściany pomalowano w ciepłym odcieniu kawy a sufit utrzymano w kolorze pomarańczowym, który tworzy klimatyczną poświatę.

Fot. Benjamin Moore

Sufit w stylu “glamour”

Nowoczesne, nieco eklektyczne wnętrze prezentuje niekonwencjonalne połączenie współczesnej i tradycyjnej stylistyki. Odpowiedzią na pytanie jak wprowadzić nieco dramaturgii pozostając jednocześnie w gamie neutralnych barw, było zastosowanie odcieni szarości na powierzchni sufitu. Kolor ten doskonale współgra z pastelową szarością ścian, jednocześnie kieruje wzrok widza niżej, na detale wykończenia wnętrza.  

Fot. Benjamin Moore

Zobacz także:  Jaką farbę do malowania sufitu wybrać?

Źródło: Benjamin Moore

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA