REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Gwoździarka pneumatyczna – czym się kierować podczas jej zakupu?

Justyna Hek

REKLAMA

Gwoździarka pneumatyczna to wygodne urządzenie pomocne w pracach domowych. Aby wybrać odpowiednią gwoździarkę należy przede wszystkim pomyśleć w jakich sytuacjach będzie ona przydatna. W zależności od tego czy chcemy korzystać z gwoździarki na zewnątrz czy wewnątrz budynku, mamy do wyboru gwoździarkę gazową lub gazowo-elektryczną.

Gwoździarka gazowo-elektryczna

Gwoździarka gazowo-elektryczna jest szczególnie wygodna przy wykonywaniu prac na zewnątrz, ze względu na to, że to urządzenie bezprzewodowe. Idealnie nadaje się do prac dekarskich. Ten typ gwoździarki posiada wymienny akumulator i nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania, ponieważ do gwoździ dołączane są pojemniki z gazem. Jeśli poszukujemy wygodnego i lekkiego urządzenia, gwoździarka gazowo-elektryczna będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem – niewątpliwie jest mniejsza i lżejsza niż gazowa. Miminalną temperaturą, przy której można używać tego typu gwoździarki wynosi –15°C. Dodatkowo gwoździe umieszczane są na laminowanych paskach dzięki czemu gwoździe nie ulegają deformacji.

REKLAMA

Gwoździarka gazowa

Gwoździarkę gazową najlepiej wykorzystywać do prac w pomieszczeniach, ponieważ posiada przewód zasilania. Możemy jej używać przy temperaturze od –15°C do nawet +49°C co umożliwia nam wbijanie gwoździ przy pomocy tego urządzenia o każdej porze roku. Niewątpliwą zaletą gwoździarki gazowej jest pokrętło regulacji mocy z reguły umieszczone z przodu urządzenia – dzięki temu możemy dostosować głębokość wbijania gwoździ w zależności od potrzeb. Gwoździe da się wbijać na pełną głębokość, równo z powierzchnią lub na 5–7 mm w drewno przy zastosowaniu maksymalnej mocy urządzenia. Częstotliwość strzałów wynosząca 2–3 gwoździe na sekundę pozwala na szybką i sprawną pracę, a akumulator przeciętnej gwoździarki gazowej wystarcza na wbicie około 4000 gwoździ. Pełne ładowanie trwa przeważnie godzinę lub półtorej, więc przed rozpoczęciem używania gwoździarki należy sprawdzić stan naładowania. Kolejnym elementem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze gwoździarki gazowej jest wielkość magazynku na gwoździe – często dołącza się dodatkowy dłuższy aby pomieścił bardzo dużą liczbę gwoździ. Magazynek powinien dać się łatwo demontować nawet gdy gwóźdź się w nim zakleszczy, to pozwoli nam uniknąć konieczności rozmontowywania całego urządzenia w trakcie pracy.

Uniwersalne rady dotyczące gwoździarek

Jeśli gwoździarka to sprzęt potrzebny nam do codziennej pracy zwróćmy uwagę na jej wyważenie i amortyzację odrzutu po wbiciu gwoździa. Ważne aby uchwyt gwoździarki był wykończony gumą, a nie plastikiem ze względu na możliwość wysunięcia się urządzenia z ręki. Istotny jest również hak pozwalający na zaczepienie gwoździarki na odpowiednim pasie na przykład dekarskim lub na dachu w trakcie pracy. Zwróćmy także uwagę czy wybrany przez nas model posiada diodę informującą o stanie naładowania akumulatora i diodę, która zaświeci się jeśli sprzęt będzie wymagał konserwacji.

Zobacz także: Laser krzyżowy – zamiast tradycyjnej poziomicy

Zobacz także: Szlifierka taśmowa – zakup krok po kroku

Zobacz także: Jaką wiertarkę udarową wybrać?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Jeżówka purpurowa (echinacea purpurea) – uprawa w ogrodzie i właściwości zdrowotne

    Bardzo dekoracyjną rośliną ogrodową jest jeżówka purpurowa. Przy okazji jest to zioło, które ma niebagatelne zalety zdrowotne i lecznicze. Jak uprawiać jeżówkę purpurową w ogrodzie i jaki pożytek możemy mieć z niej oprócz uroczych kwiatów?

    Ile zapłacisz za kredyt? Sprawdzamy oprocentowanie i marże

    Jesienna odwilż — tak obrazowo można by określić sytuację kredytobiorców we wrześniu 2023. U progu jesieni oprocentowanie kredytów wreszcie wyraźnie spadło, oczywiście za sprawą decyzji Rady Polityki Pieniężnej, która po raz pierwszy od jesieni 2021, a więc po dwóch latach, w czasie których stopy procentowe tylko rosły, wreszcie zdecydowała się na ich cięcie —  i to mocno, bo aż o 75 punktów bazowych. Jak kształtują się więc obecnie oprocentowanie kredytów mieszkaniowych i marże? Eksperci portalu GetHome.pl postanowili to sprawdzić.  

    Portal Cen Mieszkań czy uproszczenie procedur budowlanych – na zapowiedziach się skończyło

    Ministerstwo Rozwoju i Technologii składało w tym roku wiele deklaracji dotyczących zmian w obszarze mieszkalnictwa. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, które z nich nie doczekały się realizacji.

    Dereń jadalny – wspaniałe owoce, łatwa w uprawie roślina. Dlaczego warto posadzić derenia w ogrodzie?

    Dereń jadalny, to długowieczny, duży krzew owocowy (może też być prowadzony jako drzewko), który z każdym rokiem zjednuje sobie nowych sympatyków. Jest prawie „bezobsługowy” – jego uprawa jest bardzo łatwa, zadowala się przeciętnymi glebami, z reguły nie atakują go szkodniki i choroby – nie trzeba więc go „pryskać”. Rodzi znakomite, jadalne owoce, zawierające duże ilości witamin i innych prozdrowotnych substancji. Z owoców można robić różne przetwory (konfitury, soki, kompoty, marynaty i jedne z najlepszych nalewek owocowych). Kiszone w solance niedojrzałe owoce derenia były w dawnej Polsce przysmakiem zastępującym oliwki.

    REKLAMA

    Masz pompę ciepła i duże rachunki za prąd? Zobacz, czy nie popełniasz tych błędów!

    Popularność pomp ciepła nie maleje ale coraz częściej można usłyszeć głosy użytkowników, którzy spodziewali się po nich większej efektywności energetycznej. Okazuje się, że problem nie leży jednak w samej pompie ciepła, ale w błędach, które są popełniane podczas jej doboru i instalacji. Wyjaśniamy, co może mieć wpływ na zbyt wysokie koszty działania pompy.

    Ceny materiałów budowlanych - wrzesień 2023 to dobry moment na rozpoczęcie budowy domu

    W dniu 25 września obchodzony jest Dzień Budowlańca. Z tej okazji eksperci GetHome.pl sprawdzili ceny materiałów budowlanych. Okazuje się, że teraz jest dobry moment na rozpoczęcie budowy domu - ceny materiałów budowlanych powinny spadać przez najbliższych kilka miesięcy.

    Kogo stać na więcej niż jedno mieszkanie? Okazuje się, że całkiem sporą grupę ludzi

    Rynek sprzedaży nieruchomości przeżywa właśnie boom. Jednak to nie przyszli mieszkańcy są w większości kupujących. Za prawie połową nabywanych mieszkań kryje się cel inwestycyjny. Jakie mieszkania są najbardziej poszukiwane? 

    45% mieszkań kupują inwestorzy. A potem wynajmują albo remontują i sprzedają z zyskiem

    Nie spada zainteresowanie inwestycjami na rynku nieruchomości. Według Barometru Metrohouse i Credipass za prawie połową nabywanych mieszkań kryje się cel inwestycyjny. Jakie mieszkania są najbardziej pożądane?

    REKLAMA

    Pergola na tarasie, ogród zimowy. Czy trzeba mieć pozwolenie na budowę? Czy konieczne jest zgłoszenie budowy?

    Mieszkać da się i na tarasie. Co więcej w ciepłe dni jest to bardzo przyjemne. Coraz popularniejsza jest zabudowa tarasów w formie pergoli. Zamożniejsi budują sobie ogrody zimowe. Czy budowa takich obiektów wymaga spełnienia formalności przewidzianych przez Prawo budowlane?

    Geranium, anginka (pelargonia pachnąca, pelargonia szorstka) – uprawa w domu, zastosowanie lecznicze

    Zamiast trzymać na parapecie i w innych miejscach w domu wyłącznie różne oryginalne rośliny, ale często o trujących liściach, czy kwiatach – warto docenić babcine geranium. Nie jest może zbyt efektowne, kwitnie tylko wtedy, gdy przejdzie zimowy spoczynek w niskiej temperaturze ale olejek geraniowy zawarty w liściach ma właściwości antyseptyczne. Oczyszcza i odkaża powietrze w domu a można też zastosować tę roślinę wspomagająco w leczeniu niektórych chorób. Jak uprawiać w domu pelargonię pachnącą?

    REKLAMA