REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Gwoździarka pneumatyczna – czym się kierować podczas jej zakupu?

Justyna Hek

REKLAMA

Gwoździarka pneumatyczna to wygodne urządzenie pomocne w pracach domowych. Aby wybrać odpowiednią gwoździarkę należy przede wszystkim pomyśleć w jakich sytuacjach będzie ona przydatna. W zależności od tego czy chcemy korzystać z gwoździarki na zewnątrz czy wewnątrz budynku, mamy do wyboru gwoździarkę gazową lub gazowo-elektryczną.

Gwoździarka gazowo-elektryczna

Gwoździarka gazowo-elektryczna jest szczególnie wygodna przy wykonywaniu prac na zewnątrz, ze względu na to, że to urządzenie bezprzewodowe. Idealnie nadaje się do prac dekarskich. Ten typ gwoździarki posiada wymienny akumulator i nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania, ponieważ do gwoździ dołączane są pojemniki z gazem. Jeśli poszukujemy wygodnego i lekkiego urządzenia, gwoździarka gazowo-elektryczna będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem – niewątpliwie jest mniejsza i lżejsza niż gazowa. Miminalną temperaturą, przy której można używać tego typu gwoździarki wynosi –15°C. Dodatkowo gwoździe umieszczane są na laminowanych paskach dzięki czemu gwoździe nie ulegają deformacji.

REKLAMA

Gwoździarka gazowa

Gwoździarkę gazową najlepiej wykorzystywać do prac w pomieszczeniach, ponieważ posiada przewód zasilania. Możemy jej używać przy temperaturze od –15°C do nawet +49°C co umożliwia nam wbijanie gwoździ przy pomocy tego urządzenia o każdej porze roku. Niewątpliwą zaletą gwoździarki gazowej jest pokrętło regulacji mocy z reguły umieszczone z przodu urządzenia – dzięki temu możemy dostosować głębokość wbijania gwoździ w zależności od potrzeb. Gwoździe da się wbijać na pełną głębokość, równo z powierzchnią lub na 5–7 mm w drewno przy zastosowaniu maksymalnej mocy urządzenia. Częstotliwość strzałów wynosząca 2–3 gwoździe na sekundę pozwala na szybką i sprawną pracę, a akumulator przeciętnej gwoździarki gazowej wystarcza na wbicie około 4000 gwoździ. Pełne ładowanie trwa przeważnie godzinę lub półtorej, więc przed rozpoczęciem używania gwoździarki należy sprawdzić stan naładowania. Kolejnym elementem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze gwoździarki gazowej jest wielkość magazynku na gwoździe – często dołącza się dodatkowy dłuższy aby pomieścił bardzo dużą liczbę gwoździ. Magazynek powinien dać się łatwo demontować nawet gdy gwóźdź się w nim zakleszczy, to pozwoli nam uniknąć konieczności rozmontowywania całego urządzenia w trakcie pracy.

Uniwersalne rady dotyczące gwoździarek

Jeśli gwoździarka to sprzęt potrzebny nam do codziennej pracy zwróćmy uwagę na jej wyważenie i amortyzację odrzutu po wbiciu gwoździa. Ważne aby uchwyt gwoździarki był wykończony gumą, a nie plastikiem ze względu na możliwość wysunięcia się urządzenia z ręki. Istotny jest również hak pozwalający na zaczepienie gwoździarki na odpowiednim pasie na przykład dekarskim lub na dachu w trakcie pracy. Zwróćmy także uwagę czy wybrany przez nas model posiada diodę informującą o stanie naładowania akumulatora i diodę, która zaświeci się jeśli sprzęt będzie wymagał konserwacji.

Zobacz także: Laser krzyżowy – zamiast tradycyjnej poziomicy

Zobacz także: Szlifierka taśmowa – zakup krok po kroku

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jaką wiertarkę udarową wybrać?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

REKLAMA

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży domu lub mieszkania u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży domu lub mieszkania, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – w pełni zabezpieczała ona interes sprzedającego? 

REKLAMA