REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Sufit napinany – sposób na nierówny strop

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Justyna Hek
Pokój dziecka. Fot. Fotolia
Pokój dziecka. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Sufit napinany to rozwiązanie dla tych, którzy mają nierówny strop lub chcą ukryć biegnące wzdłuż ścian i sufitów rury, które szpecą pomieszczenia. Montaż sufitu napinanego jest dużo prostszy niż montaż sufitu podwieszanego i co najważniejsze, trwa zdecydowanie krócej. Sufit napinany, to szybki jego montaż oraz wybór dowolnego koloru oraz wzory na montowanym suficie.

Sufit napinany – charakterystyka

Sufit napinany to sufit wykonany z tkaniny, która w dotyku przypomina grubą folię budowlaną, która z wyglądu podobna jest do tkaniny termokurczliwej. Dużą zaletą sufitu napinanego jest możliwość wyboru matowej lub błyszczącej powierzchni. Przy tego typu rozwiązaniu mamy możliwość też wybrać sobie dowolny kolor sufitu, a także nadrukować na nim grafikę lub zdjęcie. Montaż sufitu napinanego nie jest trudny, a do jego wykonania nie potrzeba dużej ilości narzędzi.

REKLAMA

Jak zamówić sufit napinany?

Sufit napinany wykonuje się na zamówienie, wobec tego musimy dokonać odpowiednich pomiarów. Przede wszystkim należy dokładnie zmierzyć długość poszczególnych ścian, na których ma się opierać sufit. Podczas wymiarowania, istotne jest także, aby zmierzyć wymiary przekątnych pomieszczenia, często okazuje się, że ściany nie mają równej długości – wówczas sufit nie będzie odpowiednio dopasowany. Wszystkie dane dotyczące naszego sufitu wprowadza się do specjalnego programu komputerowego, który wykonuje rzut miejsca, w którym ma być zamontowany sufit.

Montaż sufitu napinanego lepiej pozostawić profesjonalistom ze względu na duże ryzyko uszkodzenia tkaniny, z której jest zrobiony.

Podświetlenie sufitu napinanego

Jeśli chcemy uzyskać efekt podświetlenia sufitu, warto zainwestować w oświetlenie typu LED. Zużywa niedużo prądu, a daje spektakularny efekt. Wystarczy zamontować pod warstwą materiału tworzącą sufit paski LED w odległości ok. 15 cm od siebie. Gdy zależy nam na równomiernym podświetleniu, sufit napinany należy umieścić 15 cm od pasków oświetleniowych. Pamiętajmy, że w przypadku takiego oświetlenia musimy zamontować jeszcze transformator – na przykład pod poziomem kratki wlotowej w przewodzie wentylacyjnym.

Jak montuje się sufit napinany?

Sufit napinany umieszcza się na aluminiowych listwach zamontowanych dookoła pomieszczenia. W pierw sufit podwiesza się na klamrach mocowanych w rogach pomieszczenia, następnie stopniowo napina się materiał. Materiał zawsze powinien być złożony w taki sposób, aby każda jego część napinała się w określonej kolejności. Kiedy sufit będzie już zamontowany, pomieszczenie należy nagrzać za pomocą nagrzewnicy parowej – ocieplony materiał rozkurczy się i odpowiednio dopasuje w do  , a którym się znajduje. Dodatkowo aby pod sufitem nie gromadziły się kurz i insekty stosowane są plastikowe listwy maskujące.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sufit napinany można montować i rozmontowywać dowolną ilość razy.

Zobacz także: Malowanie mieszkania – pomysłowo i z głową

Zobacz także: Jak kłaść tapety typu “PRE-PASTED” – instrukcja montażu

Zobacz także: Wykończenie wnętrz, samodzielnie czy z pomocą specjalistów – Poradnik

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA