REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Styl marynarski w mieszkaniu

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Styl marynarski w mieszkaniu zawsze był i nadal jest modny. Główne motywy stylu marynarskiego to biało-niebieskie paski, a także kolor czerwony. O pomysłach w jaki sposób wykonać morskie dekoracje - opowiada Anna Poprawska, projektantka wnętrz z portalu Homebook.pl.

Styl marynarski jest bardzo uniwersalny dzięki swojej prostocie, dlatego z sukcesem wpisze się do każdego wnętrza. Jego funkcjonalność polega na tym, że sprawdzi się nie tylko wśród pasjonatów żeglugi, ale również stanie się charakterystycznym motywem dekoracyjnym, który nada różnym wnętrzom lekkości.

REKLAMA

Połączenie lin żeglarskich z bocianimi gniazdami doskonale sprawdzi się jako schowek na skarby. Fot. www.homebook.pl/Ewa Weber - Pracownia Projektowa

Motywu biało- niebieskich pasów nie może zabraknać w mieszkaniu inspirowanym stylem marynistycznym. Fot. www.homebook.pl/Ewa Weber - Pracownia Projektowa

Zobacz także: Wnętrza w rockowym stylu

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Styl marynistyczny - styl przewodni

„Aranżując wnętrze w stylu marynarskim, na początku swojej wodnej przygody warto zastanowić się, czy ma być to przewodni motyw dekoracyjny w naszym domu, czy chcemy stworzyć tylko marynistyczny kącik. Jest to styl, który głównie kojarzony jest z jasnymi meblami, malowanym na biało drewnem, biało-niebieskimi dodatkami oraz typowo morskimi gadżetami, takimi jak muszle, modele okrętów czy busole” – mówi Anna Poprawska, projektantka wnętrz z portalu Homebook.pl.

Zamiłowanie do wypraw morskich można podkreślić fototapetą przedstawiającą morskie wojaże. Fot. www.homebook.pl/formativ. kasia i michał dutko

Salon w stylu marynarskim charakteryzuje lekkość, jasność oraz przejrzystość. Są one nadawane pomieszczeniom dzięki wprowadzaniu światła, a także białym ścianom, które powiększą optycznie każde wnętrze. Stąd nawet posiadacze małego metrażu będą mogli wnieść do niego cząstkę wielkiego morza. Dopełnieniem będzie wybór białej lub jasnoniebieskiej sofy udekorowanej dużą ilością poduszek – jasnych lub dla kontrastu granatowych, czerwonych lub w paski. Całości nadmorskiego look’u dodadzą nadmorskie dekoracje. Intrygujące obrazy albo zdjęcia przedstawiające wybrzeże czy latarnię morską lub ramka wypełniona muszlami to marynarski strzał w dziesiątkę.

Zobacz także: Aranżacje IKEA: Wnętrza w skandynawskim stylu

„Sypialnia jest azylem, w którym chcemy zregenerować siły po ciężkim dniu. Aranżując ją w stylu marynistycznym, wprowadzimy do niej nadmorski klimat, który kojarzy się ze spokojem i odpoczynkiem. Warto zdecydować się na łóżko lekkim z baldachimem – delikatny materiał kołyszący się niczym morskie fale sprawi, że w sypialnianym azylu będziemy czuli się, jak na plaży. Dopełnieniem dekoracyjnym będzie wybór biało-niebieskiej pościeli oraz obrazy z morskimi widokami” – dodaje Anna Poprawska, projektantka wnętrz z portalu Homebook.pl.

Styl marynistyczny w pokoju dla dziecka

Styl marynarski w swojej podstawowej wersji jest delikatny i subtelny, ale – w innej odmianie - również odważny oraz kontrastowy. Jeżeli nasze dziecko jest aktywne i ma bujną wyobraźnię, warto stworzyć mu kącik zabaw, który przeniesie je do innego świata. Najlepszym pomysłem na wykorzystanie stylu marynistycznego będzie przeobrażenie go w styl… piracki. Pokój małego pirata stanie się kolorowy i interesujący dzięki wykorzystaniu kontrastujących ze sobą kolorów takich jak biel, różne odcienie niebieskiego i czerwieni. Całości aranżacji dopełni łóżko o nietypowych kształtach np. łodzi. W pokoju nie może zabraknąć gadżetów rodem ze statku Jacka Sparrowa – takich jak imitacja masztu z imieniem dziecka, fototapeta z piratami czy kompas. Klimat wnętrza sprawi, że nie tylko najmłodsi będą chcieli w nim przebywać.

Pokój prawdziwego pirata będzie idealnym miejscem do zabaw. Fot. www.homebook.pl/Flexa

Pamiątki z wakacji

„Prawdziwi pasjonaci żeglugi mogą wykorzystać swoje hobby jako motyw dekoracyjny. Posiadacze typowo marynarskich atrybutów nie muszą chować ich w szafach czy piwnicy. Jeżeli jesteśmy w posiadaniu żeglarskich lin i sznurów, możemy postawić na różnego rodzaju węzły, których nietypowe kształty udekorują każdą ścianę w salonie lub w gabinecie. Sentymentalni podróżnicy mogą również wykorzystać jako dekorację piasek z odległej plaży zamknięty w oryginalnym słoiku lub butelce, dzięki czemu wspomnienia będą do nas wracały za każdym razem, gdy na niego spojrzymy. Ciekawym rozwiązaniem jest również fototapeta przedstawiająca rodzaje masztów lub okrętów, którą można wykorzystać w gabinecie prawdziwego marynarza” – doradza Anna Poprawska, projektantka wnętrz z portalu Homebook.pl.

Anna Poprawska, projektantka wnętrz z portalu Homebook.pl

Wodne inspiracje

Pomimo tego, że styl marynarski pasuje do każdego pomieszczenia, ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie go podczas aranżacji wnętrza, które najbardziej kojarzy się z wodą – czyli w łazience. Jeżeli charakteryzuje się ona dużym metrażem, można udekorować ją fototapetą z nadmorskim nadrukiem, którą umieścimy na przykład za wanną. Dzięki temu każda kąpiel będzie nam przypominała wakacyjny wyjazd nad morze. Delikatniejsze aranżacje łazienek w marynarskim stylu opierać się mogą na niebiesko-białych dodatkach takich jak ręczniki, dywaniki oraz przybory toaletowe.

Zobacz także: Urządzamy wnętrze w stylu francuskim

Styl marynistyczny jest uniwersalny, a mimo to może nadać wszystkim wnętrzom oryginalnego charakteru. Obszerna baza pomysłów na aranżację mieszkań dla pasjonatów żeglugi i morza dostępna jest na największym portalu wnętrzarskim Homebook.pl. Czerpiąc z tych inspiracji możemy w pełni rozwinąć żagle… przy urządzaniu naszych wnętrz.

Źródło: www.homebook.pl

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

REKLAMA

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA