REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sofa, kanapa czy narożnik – co wybrać?

REKLAMA

Salon to jedno z bardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w domu, to właśnie w nim spędzamy najwięcej czasu. Centralnym punktem salonu jest zwykle sofa lub kanapa. Z tego właśnie powodu, jej wybór jest na tyle ważny, kiedy zajmujemy się planowaniem aranżacji salonu. O tym jak dopasować sofę do danego salonu opowiada ekspert Bonami.pl.

REKLAMA

Fot. Bonami

„Aranżacja salonu powinna być dokładnie przemyślana. Pomieszczenie musi być przestronne, otwarte, ale jednocześnie eleganckie i funkcjonalne. Ważne jest, by nie zastawić pomieszczenia, pamiętając przy tym, żeby pokój spełniał wszystkie wymagania. Najważniejsze punkty salonu to zestaw wypoczynkowy oraz stół.” – mówi ekspert z Bonami.pl.

Zobacz także: Fotel Allan – designerski fotel od Sits

Jak wybrać meble wypoczynkowe?

Pomysłów aranżacyjnych jest wiele, choć elementem decydującym o wyborze konkretnej dekoracji jest wielkość pokoju oraz ilość światła, która do niego dociera. „W salonach o dużym metrażu można puścić wodze fantazji. – mówi Ekspert z Bonami.pl i dodaje - Warto wykorzystać przestrzeń i zdecydować się na postawienie w pokoju dwóch wolnostojących sof, dzięki którym zyskamy wiele miejsca do wypoczynku – dla domowników oraz gości. Siedziska można ustawić w literę L, a pomiędzy sofami umieścić mały stolik kawowy – jest to wygodne i estetyczne rozwiązanie.”

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. Bonami

Nowoczesne rozwiązanie w postaci kanap ustawionych na wysokich, drewnianych nóżkach nadaje sofom lekkości i designerskiej elegancji. Takie sofy można łączyć w dowolnej konfiguracji w zależności od zapotrzebowania.

Zobacz także: Jak chronić meble przed kotem?

„Jeżeli jesteśmy posiadaczami małego metrażu lub salonu z aneksem kuchennym, warto zastanowić się nad tym, ile i jakich mebli potrzebujemy. By dodatkowo nie zmniejszyć pomieszczenia, należy zwrócić uwagę na to, jaki zestaw wypoczynkowy spełni swoje zadanie, jeżeli potrzebujemy więcej miejsca na szafę czy kredens. Kanapa w małym salonie powinna mieć niskie oparcie, dzięki czemu nawet najmniejszy metraż optycznie zyska dodatkową przestrzeń.”radzi Ekspert z Bonami.pl. 

Fot. Bonami

REKLAMA

Niewielki metraż mieszkania zyska również na wielkości, gdy zdecydujemy się na narożnik. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie mają wiele miejsca w salonie na stół z krzesłami. Natomiast dla posiadaczy bardzo niewielkiego metrażu lub kawalerki, którym sen z powiek spędza brak przestrzeni, odpowiednim rozwiązaniem będzie np. kanapa z wbudowanymi w boczne oparcia półeczkami. Jest to wizjonerskie rozwiązanie dekoratorskie, ale również znaczna oszczędność miejsca. Dzięki temu wszystkie ulubione bibeloty lub książki możemy mieć zawsze w pobliżu.

Hitem aranżacyjnym są dostępne na stronie Bonami.pl sofy firmy Karup będące połączeniem skandynawskiej estetyki z japońską nowoczesnością. Są to meble, które po rozłożeniu bocznych oparć zamieniają się w jednoosobowe kanapy, idealne do drzemki po ciężkim dniu. Są one odpowiednie do pomieszczenia każdej wielkości – nie tylko salonu, ale również gabinetu czy jako dodatkowe miejsce do siedzenia w sypialni.

Fot. Bonami

Źródło: Bonami

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA