Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Narożnik – czy nadaje się do spania?

PS Redakcja Dom
Opcji spania jest wiele, do wyboru mamy łóżka sypialne, różnego rodzaju wersalki i narożniki. Narożnik jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Wiele modeli dostępnych w sklepach meblowych poza funkcją siedzenia ma także funkcję spania. Czy jednak narożnik nadaje się do spania? Zdania są podzielone.

Mając na myśli klasyczny narożnik – siedzisko w kształcie litery „L”, pierwsze co wpada do głowy to jest to siedzisko w dużym pokoju, salonie. Jednak, w ostatnich latach, kiedy wiele osób decyduje się na zakup niewielkich mieszkań tzw. kawalerek, urządzając mieszkania – osoby te poszukują kompaktowych rozwiązać, które będą zajmować mało miejsca i będą funkcjonalne. Mogło by się wydawać, że narożnik jest meblem, który spełnia te wymagania. Czy jednak narożnik jest łóżkiem, które nadaje się do ciągłego spania? Czy jest wygodny? Zdania są podzielone.

Narożnik – konstrukcja

Standardowy, klasyczny narożnik zazwyczaj składa się z dwóch szezlongów. Decydując się na jego zakup, pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, jest jego miękkość. Zawsze podczas wizyty w sklepie odruchowo siadamy na łóżko chcąc sprawdzić, czy jest wygodne. Materace narożników, tak samo jak innych łóżek mają różny stąpień miękkości. Jedni wolą twarde materace inni miękkie – wybór jest duży.

Jednak w rozkładanym narożniku z funkcją spania jest jeszcze trzeci materac, którego na pierwszy rzut oka nie widać. Mowa tu o ukrytym elemencie, który wysuwamy rozkładając narożnik „do spania”. Choć nie każdy o tym wie, „wysuwany materac” w narożniku jest tym najtwardszym. Jeśli szukamy narożnika „twardego” możemy nie zauważyć różnicy w twardości materacy, może być też tak, że stopień twardości materacy w takim przypadku może być w miarę porównywalny. Natomiast, jeśli lubimy miękkie siedziska, rozłóżmy narożnik w sklepie i porównajmy twardości zamontowanych materacy. Może się okazać, że różnica w twardości jest dość znacząca. O ile szukamy łóżka głównie do siedzenia na co dzień, a funkcja spania nie jest opcją, na której specjalnie nam zależy – nie musimy się tym przejmować.

Inaczej jest w sytuacji, kiedy planujemy zakupić narożnik do codziennego spania, wtedy duża różnica w miękkości materacy może być dość kłopotliwa. Wyobraźmy sobie, że od góry do pasa np. śpimy na materacu miękkim, a od pasa w dół – na twardym. Czy rozwiązaniem z tej sytuacji, jest kupno narożnika z twardym materacem? Jeśli planujemy na nim spać na co dzień, to z jednej strony jest to nie głupi pomysł. Ale co zrobić,  kiedy szukamy narożnika do spania, a na co dzień lubimy siedzieć na miękkich meblach? Na to też jest rozwiązanie.

Maty wyrównujące

Wielu producentów specjalizujących się w produkcji materacy, oferuje swoim klientom specjalne pianki i materace wyrównujące, których zadaniem jest zniwelować wszystkie niedogodności wynikające z funkcji spania. Materace tego typu można stosować na narożnikach – rozwiązując w ten sposób problem z materacami o różnym stopniu miękkości. Można je też stosować na łóżkach sypialnych, na których znajdują się, obok siebie dwa materace.

Czy narożnik to dobry wybór do codziennego spania?

Narożnik jest ciekawym rozwiązaniem kiedy mamy małe mieszkanie. Świetnie można do wpasować w jeden z rogów mieszkania. Jego zaletą jest także, że ma większą powierzchnię siedziska, niż standardowe wersalki – jest zatem bardziej funkcjonalny. Problem może pojawić się jednak, kiedy będziemy chcieli zaadaptować narożnik do spania – pomysłowi producenci także i na to znaleźli sposób i wymyślili specjalne maty.

Chyba każdy z nas wie, że najwygodniejsze spanie to takie – na jednolitym materacu. Narożnik jest jego całkowitym przeciwieństwem – dużo elementów, w tym wiele załamań. Może zdarzyć się tek, że z czasem, materace – nawet jeśli miały podobną miękkość – wyrobią się i będą nie równe. W takiej sytuacji pomyślmy o  macie wyrównującej, na pewno spełni ona swoje zadanie. Odpowiadając na ostateczne pytanie, czy narożnik nadaje się do codziennego spania? Tak – nadaje, choć nie jest to mebel stworzony w konkretnie w tym celu, jest bardzo funkcjonalny. Jeśli jednak kupując łóżko przede wszystkim zależy nam na wygodnym materacu – skupmy się raczej na łóżkach sypialnych z o jednolitym materacu.

Zobacz także:  Narożniki – rodzaje. Który wybrać?

Zobacz także:  Skórzany narożnik z nagłośnieniem od Agata Meble

Zobacz także:  Skóra czy tkanina: jakie obicie wybrać na sofę?

Reklama
Chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź »
Jak przygotować się do zmian 2023
Jak przygotować się do zmian 2023
Tylko teraz
Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Kalendarz biodynamiczny w ogrodzie. Czym jest? Czy ma naukowe podstawy, czy się sprawdza?

    Co to jest kalendarz biodynamiczny? Czy wykonywanie czynności w ogrodzie (np. siew, pielęgnacja roślin, nawożenie, podlewanie, zbiór i inne) zgodnie z kalendarzem biodynamicznym ma sens i podstawy naukowe?

    Lawenda w ogrodzie – uprawa, zastosowanie, odmiany. Roślina ozdobna, która leczy

    W każdym przydomowym ogrodzie powinno się znaleźć słoneczne miejsce na lawendę. Jeżeli zapewnimy jej właściwe warunki i poświęcimy jej trochę czasu - odwdzięczy się oszałamiającą wonią i uroczymi kwiatami, które można nawet … zjeść. Lawenda, to nie tylko roślina ozdobna – to także zioło stosowane w ziołolecznictwie.

    Jak pielęgnować trawnik? 4 pory roku na trawniku

    Jakie zabiegi pielęgnacyjne powinniśmy przeprowadzać na trawniku w poszczególnych porach roku? Kiedy i czym nawozić trawnik?

    Kompost i kompostownik w ogrodzie. Jak i z czego zrobić „czarne złoto ogrodników”?

    Czym jest kompost? Jak powstaje? Czy kompost i próchnica to to samo? Co można rzucać „na kompost” a czego nie? Jak długo trzeba czekać na własny kompost?

    Atrakcyjne warunki wykupu kilku tysięcy Mieszkań+

    Minister Buda i prezes PGR Paweł Borys przedstawili nową ofertę "dojścia do własności" albo zakupu mieszkań w ramach tzw. rynkowej części Mieszkania Plus.

    Mieszkania do wynajęcia. Unia walczy z najmem krótkookresowym „na czarno”

    Regulacje, które mają wprowadzić obowiązkową rejestrację właścicieli lokali przeznaczonych na tzw. wynajem krótkoterminowy są przedmiotem prac Parlamentu Europejskiego. Ich celem jest uniemożliwienie właścicielom unikania płacenia podatku od czynszu.

    Jak zarobić na wynajmie mieszkania - za ile wynajmować?

    Ubiegły rok stał pod znakiem ekspozycji popytu. Stawki najmu w 16 największych miastach w Polsce wzrosły o 16 proc., biorąc pod uwagę analogiczny okres poprzedniego roku.

    Pierwszy kwartał z rekordową podażą magazynową

    Od początku 2023 r. do użytku oddano 1,9 mln mkw. nowej powierzchni magazynowej, co było najwyższą wartością w historii polskiego rynku. Tym samym, zasoby sektora magazynowego osiągnęły 29,6 mln mkw.

    Nowy kapitał napływający do Polski celuje w tańsze aktywa

    W całej Europie w sektorze nieruchomości komercyjnych możemy obserwować w tym roku spadek aktywności inwestorów. Polski rynek broni się wyższymi stopami zwrotu niż oferuje Europa Zachodnia i nadal wypada korzystnie na tle rynków europejskich.

    Jakie mieszkanie można kupić za Bezpieczny Kredyt 2%? Czy można połączyć kredyt 2% z kredytem bez wkładu własnego? Limity cen mieszkań

    Najprawdopodobniej w lipcu 2023 roku wystartuje rządowy program taniego kredytu dla osób kupujących pierwsze mieszkanie - „Bezpieczny Kredyt 2%”. Jakie mieszkanie będzie można kupić w ramach tego programu? Czy można połączyć „Bezpieczny kredyt 2%” z wcześniej uruchomionym programem kredytów bez wkładu własnego? Jakie są limity cen mieszkań?

    Obowiązki dewelopera i prawa kupującego mieszkanie. Co gwarantuje ustawa deweloperska?

    Do czego zobowiązuje dewelopera i co gwarantuje nabywcy obowiązująca od lipca 2022 r. ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym – zwana potocznie „ustawą deweloperską”?

    Wyniki budownictwa w kwietniu 2023

    Główny Urząd Statystyczny zaprezentował informacje o wynikach budownictwa w kwietniu 2023

    Dostępność mieszkań: w których miastach najłatwiej o nieruchomości?

    Zdaniem twórców Indeksu Zdrowych Miast ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych koreluje ze stanem zdrowia ludności. 

    O ile zdrożały w tym roku nowe mieszkania

    Postępująca inflacja ma wpływ na koszty budowy mieszkań. Ile średnio wzrosły w tym roku ceny nowych mieszkań w największych miastach w kraju? 

    Deweloperzy: Siedem grzechów głównych wstrzymuje rozwój budownictwa

    Brak działek pod zabudowę i wydłużające się procedury to jedne z głównym barier hamujących budownictwo mieszkaniowe – ocenił Polski Związek Firm Deweloperskich. Deweloperzy opublikowali raport „7 grzechów głównych wstrzymujących rozwój budownictwa mieszkaniowego”.

    Program „Pierwsze Mieszkanie” – jak przygotowują się deweloperzy?

    Zapowiedź nowego rządowego programu „Pierwsze Mieszkanie” wywołała niemałe poruszenie. Na rynku nieruchomości zagościł optymizm. Dla młodych Polaków to szansa na realizację marzeń o własnym lokum. Program ma wystartować w lipcu, ale już dziś deweloperzy czynią pierwsze przygotowania. Czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie?

    Pożyczka hipoteczna – dla kogo i czy się opłaca?

    Co wiemy na temat pożyczki hipotecznej? Stosunkowo niewiele osób dokładanie zna ten produkt. Eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF) wyjaśniają, kiedy warto zdecydować się na pożyczkę hipoteczną, jakie są zasady jej udzielania i czy z kredytem hipotecznym wiąże ją tylko nazwa, czy zbieżności jest więcej. 

    Świadectwa charakterystyki energetycznej – centra handlowe mają nowe obowiązki

    Firmy, które nie przekażą świadectwa mogą się narazić na grzywny w wysokości 5.000 złotych

    Czy zabraknie mieszkań na „Bezpieczny Kredyt 2%”?

    Podczas gdy jeszcze w ubiegłym roku rynek nieruchomości mierzył się z kryzysem, a firmy deweloperskie niejednokrotnie były zmuszone obniżać ceny, by pozyskać klientów. Od kilku tygodni nowe mieszkania wyprzedają się.

    Grzywny za brak świadectwa charakterystyki energetycznej. Ile? Dla kogo?

    28 kwietnia 2023 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o charakterystyce energetycznej budynków. Dotychczas obowiązek posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej dotyczył właścicieli nowo wybudowanych budynków i ich części przeznaczonych do sprzedaży lub wynajmu. Zgodnie z nowymi przepisami obowiązek ten obejmuje teraz wszystkie obiekty - również te, które powstały wcześniej.

    Podwyżka czynszu za mieszkanie. Kiedy najemca może pozwać wynajmującego o zbyt wysoki czynsz?

    Wynajmujesz mieszkanie i wynajmujący podniósł Ci czynsz? Sprawdź kiedy można i kiedy warto pozwać wynajmującego o zbyt wysoki czynsz.

    Koszenie trawnika – jak często, czym, kiedy, jak

    Przy większości domów mamy trawniki. Jak często, w jaki sposób i czym powinniśmy je kosić? Kiedy skosić trawnik po raz pierwszy wiosną, a kiedy ostatni raz przed zimą? Dlaczego nie warto kosić mokrego trawnika?

    Świdośliwa olcholistna – uprawa, owoce, wartości odżywcze, witaminy, mikroelementy

    Jeżeli chcemy mieć w ogrodzie smaczne i bardzo zdrowe owoce a jednocześnie nie mamy wiele czasu zajmować się tym ogrodem - warto zainteresować się świdośliwą olcholistną.

    Uprawa bzu (lilaka) i jego najpiękniejsze odmiany

    Lilak pospolity, zwany w Polsce potocznie bzem, jest pięknie kwitnącym krzewem o słodko pachnących kwiatach. W maju to od lat jedna z najpiękniejszych ozdób polskich ogrodów. Jak uprawiać bez by co roku cieszyć się jego urokiem jego kwiatów? Czy bez można stosować w ziołolecznictwie? Czy kwiaty bzu są jadalne? Czy lilak i bez to to samo?

    Korzyści ze stosowania robota tynkarsko-murarskiego

    Korzyści płynące ze stosowania robotów tynkarsko-murarskich w branży budowlanej są nieocenione. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, roboty te są w stanie skutecznie zastąpić pracę ludzką i przyczynić się do znacznego obniżenia kosztów oraz zwiększenia efektywności prac budowlanych. To niezwykle istotne w obliczu pogłębiającego się deficytu wykwalifikowanych pracowników w sektorze budowlanym.