REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Narożnik – czy nadaje się do spania?

PS Redakcja Dom
pokój, wnętrza, salon, telewizor, drewno, ekologia Fot. Fotolia
pokój, wnętrza, salon, telewizor, drewno, ekologia Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Opcji spania jest wiele, do wyboru mamy łóżka sypialne, różnego rodzaju wersalki i narożniki. Narożnik jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Wiele modeli dostępnych w sklepach meblowych poza funkcją siedzenia ma także funkcję spania. Czy jednak narożnik nadaje się do spania? Zdania są podzielone.

Mając na myśli klasyczny narożnik – siedzisko w kształcie litery „L”, pierwsze co wpada do głowy to jest to siedzisko w dużym pokoju, salonie. Jednak, w ostatnich latach, kiedy wiele osób decyduje się na zakup niewielkich mieszkań tzw. kawalerek, urządzając mieszkania – osoby te poszukują kompaktowych rozwiązać, które będą zajmować mało miejsca i będą funkcjonalne. Mogło by się wydawać, że narożnik jest meblem, który spełnia te wymagania. Czy jednak narożnik jest łóżkiem, które nadaje się do ciągłego spania? Czy jest wygodny? Zdania są podzielone.

REKLAMA

Narożnik – konstrukcja

REKLAMA

Standardowy, klasyczny narożnik zazwyczaj składa się z dwóch szezlongów. Decydując się na jego zakup, pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, jest jego miękkość. Zawsze podczas wizyty w sklepie odruchowo siadamy na łóżko chcąc sprawdzić, czy jest wygodne. Materace narożników, tak samo jak innych łóżek mają różny stąpień miękkości. Jedni wolą twarde materace inni miękkie – wybór jest duży.

Jednak w rozkładanym narożniku z funkcją spania jest jeszcze trzeci materac, którego na pierwszy rzut oka nie widać. Mowa tu o ukrytym elemencie, który wysuwamy rozkładając narożnik „do spania”. Choć nie każdy o tym wie, „wysuwany materac” w narożniku jest tym najtwardszym. Jeśli szukamy narożnika „twardego” możemy nie zauważyć różnicy w twardości materacy, może być też tak, że stopień twardości materacy w takim przypadku może być w miarę porównywalny. Natomiast, jeśli lubimy miękkie siedziska, rozłóżmy narożnik w sklepie i porównajmy twardości zamontowanych materacy. Może się okazać, że różnica w twardości jest dość znacząca. O ile szukamy łóżka głównie do siedzenia na co dzień, a funkcja spania nie jest opcją, na której specjalnie nam zależy – nie musimy się tym przejmować.

Inaczej jest w sytuacji, kiedy planujemy zakupić narożnik do codziennego spania, wtedy duża różnica w miękkości materacy może być dość kłopotliwa. Wyobraźmy sobie, że od góry do pasa np. śpimy na materacu miękkim, a od pasa w dół – na twardym. Czy rozwiązaniem z tej sytuacji, jest kupno narożnika z twardym materacem? Jeśli planujemy na nim spać na co dzień, to z jednej strony jest to nie głupi pomysł. Ale co zrobić,  kiedy szukamy narożnika do spania, a na co dzień lubimy siedzieć na miękkich meblach? Na to też jest rozwiązanie.

Maty wyrównujące

Wielu producentów specjalizujących się w produkcji materacy, oferuje swoim klientom specjalne pianki i materace wyrównujące, których zadaniem jest zniwelować wszystkie niedogodności wynikające z funkcji spania. Materace tego typu można stosować na narożnikach – rozwiązując w ten sposób problem z materacami o różnym stopniu miękkości. Można je też stosować na łóżkach sypialnych, na których znajdują się, obok siebie dwa materace.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czy narożnik to dobry wybór do codziennego spania?

REKLAMA

Narożnik jest ciekawym rozwiązaniem kiedy mamy małe mieszkanie. Świetnie można do wpasować w jeden z rogów mieszkania. Jego zaletą jest także, że ma większą powierzchnię siedziska, niż standardowe wersalki – jest zatem bardziej funkcjonalny. Problem może pojawić się jednak, kiedy będziemy chcieli zaadaptować narożnik do spania – pomysłowi producenci także i na to znaleźli sposób i wymyślili specjalne maty.

Chyba każdy z nas wie, że najwygodniejsze spanie to takie – na jednolitym materacu. Narożnik jest jego całkowitym przeciwieństwem – dużo elementów, w tym wiele załamań. Może zdarzyć się tek, że z czasem, materace – nawet jeśli miały podobną miękkość – wyrobią się i będą nie równe. W takiej sytuacji pomyślmy o  macie wyrównującej, na pewno spełni ona swoje zadanie. Odpowiadając na ostateczne pytanie, czy narożnik nadaje się do codziennego spania? Tak – nadaje, choć nie jest to mebel stworzony w konkretnie w tym celu, jest bardzo funkcjonalny. Jeśli jednak kupując łóżko przede wszystkim zależy nam na wygodnym materacu – skupmy się raczej na łóżkach sypialnych z o jednolitym materacu.

Zobacz także:  Narożniki – rodzaje. Który wybrać?

Zobacz także:  Skórzany narożnik z nagłośnieniem od Agata Meble

Zobacz także:  Skóra czy tkanina: jakie obicie wybrać na sofę?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA