Narożniki – rodzaje. Który wybrać?
REKLAMA
REKLAMA
Narożnik – rodzaje
Analizując foldery producentów mebli możemy się spotkać z narożnikami o różnej konstrukcji.
REKLAMA
Pierwszym typem są narożniki o niezmiennej konstrukcji, której nie mamy możliwości zmienić. Taki mebel, kiedy już zostanie złożony, pozostaje w swojej niezmienionej formie i kształcie.
Innym rodzajem narożników są narożniki, które składają się z dwóch elementów (szezlongów), które możemy dowolnie zamieniać miejscami w wyniku czego, możemy mieć narożnik prawy lub lewy. Jest to bardzo ciekawe i wygodne rozwiązanie. Ich dużą zaletą jest to, że w zależności, od tego jaki narożnik potrzebujemy (prawy czy lewy) w każdym, dowolnym momencie, sami możemy zadecydować i zmienić układ narożnika. W rozwiązaniu tym, zmiana wymaga rozkręcenia mebla i jego ponownego złożenia. Jest to wygodne rozwiązanie w sytuacji kiedy np. często zmieniamy układ mebli w mieszkaniu.
Na ryku możemy spotkać też narożniki składające się w kilku elementów (segmentów). Są to rozwiązania modułowe, dzięki którym możemy zaprojektować sobie taki narożnik, jaki chcemy. Polega to na tym, że producent oferuje poszczególne części (elementy) narożnika, które możemy dowolnie połączyć i stworzyć taki narożnik, jaki potrzebujemy. Kupujący ma wpływ na długość narożnika, gdzie wybiera dowolną ilość modułów (elementów siedziska) oraz ilość szezlongów (dwa czy jeden).
Trzecim rodzajem narożników spotykanych na rynku są komplety meblowe składające się oddzielnych kilku elementów.
W powyższym przypadku narożników modułowych, elementy siedziska są ze sobą połączone, w tym przypadku każdy z elementów jest niezależnym. Takie zestawy składają się np. z 3 elementów – np. dwóch szezlongów, które możemy ustawić obok siebie prostopadle w wyniku czego będą one tworzyć narożnik. Możemy też ustawić je niezależnie np. naprzeciwko siebie (równolegle) – i mieć dwie oddzielne „kanapy”. W takich zestawach bardzo często spotyka się także dodatkowy element, który możemy wykorzystać wg własnego uznania. Mowa tu o ogromnej pufie, która może pełnić funkcję stołu, może być przedłużeniem jednego z szezlongów. Tego typu rozwiązania zajmują sporo miejsca w związku z czym raczej nie nadają się do małych mieszkań, świetnie sprawdzą się natomiast w dużym salonie.
Boczki
Z pośród narożników dostępnych na rynku część z nich posiada tzw. boczki. Są one różnej grubości, która wynosi od kilku, do kilkunastu centymetrów. Dużą zaletą tych części jest fakt, że można takie boczki odkręcić przy czym nie wpływa to na wygląd narożnika. Jest to bardzo przydatna informacja, kiedy okazuje się, że w pokoju, w którym miał stanąć narożnik, brakuje nam dosłownie kilku centymetrów do jego wstawienia. W niektórych przypadkach w ten sposób można zyskać nawet ok. 20 cm zapasu.
Który narożnik wybrać?
Wybór narożników jest duży, bogata oferta dostępna na rynku sprawia, że mamy w czym wybierać. Z jednej strony narożnik słynie jako mebel, który świetnie sprawia się w niewielkich mieszkaniach. Niektóre jednak zestawy są na tyle duże, że nadają się tylko do dużych salonów. Niewątpliwie narożnik, jest meblem, który świetne sprawdzi się w każdym salonie, kwestia tylko jaki jego model wybierzemy i jak wpasujemy go do istniejącego wnętrza.
Zobacz także: Skórzany narożnik z nagłośnieniem od Agata Meble
Zobacz także: Designerskie meble i dodatki do salonu: GALERIA
Zobacz także: Meble w stylu shabby chic: GALERIA
REKLAMA
REKLAMA