REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak wybrać funkcjonalny puf?

Jagoda Szymańska
projektant wnętrz, INNE MEBLE

REKLAMA

REKLAMA

Pufy, fotele i sofy stały się ważną częścią wystroju naszych wnętrz. Jeszcze kilka lat temu wystarczała nam kanapa i krzesła. Obecnie mamy wiele możliwości zaaranżowania przestrzeni meblami tapicerowanymi. Do wyboru mamy sofy, zestawy modułowe, fotele, leżanki i pufy. Ważnym czynnikiem przy wyborze mebli jest ich wszechstronne zastosowanie.

Puf, dzięki niewielkim rozmiarom i prostej formie może pełnić różne funkcje. W salonie może to być dodatkowe siedzenie przy stoliku kawowym lub wygodny podnóżek do fotela. Jeżeli nie mamy miejsca na sofę narożną możemy do zwykłej sofy dostawić puf, dzięki temu uzyskujemy wygodne miejsce na nogi. Bardzo przydatny jest puf z otwieranym siedziskiem, wewnątrz znajduje się przestrzeń na przechowywanie rzeczy. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie ważny jest każdy centymetr, a także wtedy, kiedy nasza rozkładana sofa nie ma pojemnika na pościel. W takim pufie bez problemu schowamy kołdrę i poduszki. Ciekawym rozwiązaniem jest puf z funkcją spania. Po zdjęciu pokrowca i rozłożeniu otrzymujemy pojedyncze łóżko (około 90 cm szerokości na 200 cm długości) Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jeżeli potrzebujemy dodatkowego miejsca do spania dla gości.

REKLAMA

Zobacz także: Meble ozdobą salonu

REKLAMA

Modne jest wykorzystanie pufy jako podręcznego stolika. Możemy położyć na nim książkę czy gazetę, jeżeli jednak chcemy postawić kubek z kawą lub szklankę najlepiej jest zastosować dodatkową ochronę. Może to być taca dobrana kształtami do wymiaru pufy lub drewniane podkładki składające się z wielu modułów, które możemy położyć na pufie lub na podłokietniku sofy uzyskując stabilną podstawę.

Lekki puf z rączką można swobodnie przenosić do różnych pomieszczeń na przykład zabrać na taras lub do ogrodu. Kolorowe pufy doskonale sprawdzą się w dziecinnych pokojach. Mogą one służyć nie tylko do siedzenia, ale również do zabawy. Małe wymiary i waga pozwolą dzieciom budować z nich rozmaite rzeczy.

Oprócz funkcjonalności puf może stanowić ciekawy element dekoracyjny wystroju wnętrza.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jest to mebel bardzo prosty, ale jednocześnie przyciągający wzrok. Pufy możemy zamówić w różnorodnych tkaniach oraz skórach. Można wybrać takie samo obicie jak sofa tworząc harmonijną całość. Pufa może też stanowić akcent kolorystyczny lub być w kolorze dodatków, jakie mamy w domu, na przykład zasłon lub poduszek Możemy też bawić się fakturami i rodzajami tkanin w tym samym kolorze lub odcieniu. Z szarą sofą obitą lnem dobrze będą komponowały się filcowe lub tweedowe podnóżki.

Źródło: www.kanapytapicerowane.pl, www.innemeble.pl

Zobacz także: Kanapa z funkcją spania

Nowoczesny salon. Fot. www.innemeble.pl
www.innemeble.pl
Kwadratowy puf. Fot. www.innemeble.pl
www.innemeble.pl
Szary puf. Fot. www.innemeble.pl
www.innemeble.pl
Kolorowy puf. Fot. www.innemeble.pl
www.innemeble.pl
Pufy skórzane. Fot. www.innemeble.pl
www.innemeble.pl
Salon z pufami. Fot. www.innemeble.pl
www.innemeble.pl
Kolorowe pufy. Fot. www.innemeble.pl
www.innemeble.pl
Puf pełni funkcję podnóżka. Fot. www.innemeble.pl
www.innemeble.pl
Biały puf. Fot. www.innemeble.pl
www.innemeble.pl
Świecący puf. Fot. www.innemeble.pl
www.innemeble.pl
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA