REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pokój dziecka – styl i wygoda małego lokatora

Häfele Polska
Producent okuć meblowych i budowlanych, a także elektronicznych systemów kontroli dostępu

REKLAMA

Jak zaaranżować komfortowy pokoik dziecięcy? W trzech prostych krokach. Najważniejsze są: przyjazne oświetlenie, ergonomia przestrzeni i wygoda korzystania z mebli.

REKLAMA

Dziecięce wnętrza nie muszą kojarzyć się z porozrzucanymi zabawkami i aranżacyjnym chaosem. Najmłodszym lokatorom warto zapewnić stylową przestrzeń do zabawy i nauki. Nowoczesną i bardzo komfortową.

Przyjazne światło

REKLAMA

Pierwszym projektanckim krokiem będzie wybór odpowiedniego oświetlenia. Musi być przyjazne dla dziecka, czyli zapewniać dobre widzenie i nie męczyć oczu. Tutaj sprawdza się przede wszystkim technologia LED. Łatwa w sterowaniu, energooszczędna i ekologiczna. Pozwala niemal dowolnie kreować temperaturę barwową i natężenie światła, dzięki czemu konkretne lampki łatwo skonfigurować do potrzeb danej przestrzeni. Oprawy diodowe zainstalowane np. we wnętrzu szafki, pomogą widzieć i sięgać po schowane w niej przedmioty.

- Modułowa budowa systemu i oparcie o zasadę Plug’n’Play sprawiają, że każdy może zainstalować oprawy Loox w swoim meblu, a całość będzie gotowa do pracy zaraz po podłączeniu wszystkich elementów – tłumaczy Marcin Małecki, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele.

System pozwala na prostą regulację barwy i natężenia światła. Zapewni więc odpowiednie możliwości aranżacji świetlnej w pokoju i dopasowania oświetlenia do preferencji dziecka.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Projektowanie wnętrz: Funkcjonalny pokój dla nastolatka

Dziecięcy kącik

Miejsce do zabawy i nauki będzie wygodniejsze, jeżeli zamienimy zwykłe drzwi uchylane na system przesuwny. Tradycyjne rozwiązania zajmują więcej miejsca (ze względu na otwieranie po łuku), a także utrudniają poruszanie się po pokoju. Systemy drzwi przesuwnych bardzo korzystnie wpływają na ergonomię przestrzeni dziecięcego pokoju, a dodatkowo są bezpieczniejsze dla malucha. Nie ma w nich ryzyka przytrzaśnięcia palca

w szczelinie zawiasów. Łatwiej też wnosić do pokoju większe przedmioty, jak rower pudełko z zabawkami.

- Takie drzwi występują zwykle w wersji szklanej lub drewnianej. Druga opcja jest cieplejsza w odbiorze i w przypadku pokoiku sprawdzi się najlepiej – mówi Marcin Małecki.

Zobacz także:  Aranżacje: Pokój dla dziecka w stylu zimowym

Wszystko pomieścić

REKLAMA

Finalnym etapem aranżacji komfortowego pokoiku dziecięcego, jest zapewnienie odpowiedniej ilości miejsca w szafkach i szufladach. To możliwe nawet w niewielkim M. Wystarczy wykorzystać odpowiednie rozwiązania w stylu wkładów do szuflad, które pozwolą łatwo organizować rzeczy.

- Taką pomocą może być system Moovit – system szufladowy z najwyższej półki, wyróżniony w konkursie Diament Meblarstwa 2011. Cechuje go wyjątkowa jakość wykonania oraz wygoda, jaką zapewnia w kwestii przechowywania i sięgania po przedmioty – tłumaczy Marcin Małecki.

System Moovit gwarantuje nie tylko pełny wysuw komór i łatwy dostęp do rzeczy, ale też pomaga w zamykaniu szuflad, nawet tych największych. To zasługa sprytnej technologii samodociągu, która pomaga dzieciom samodzielnie obsługiwać meble. Komory szuflad są bardzo  pojemne, a ich konstrukcja umożliwia utrzymać ład wewnątrz komór. Jeżeli dodać do tego odporność na zarysowania oraz drobne uszkodzenia mechaniczne otrzymujemy wyposażenie idealne dla nowoczesnego i stylowego pokoju.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA