REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pokój dziecka – styl i wygoda małego lokatora

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Häfele Polska
Producent okuć meblowych i budowlanych, a także elektronicznych systemów kontroli dostępu

REKLAMA

Jak zaaranżować komfortowy pokoik dziecięcy? W trzech prostych krokach. Najważniejsze są: przyjazne oświetlenie, ergonomia przestrzeni i wygoda korzystania z mebli.

REKLAMA

Dziecięce wnętrza nie muszą kojarzyć się z porozrzucanymi zabawkami i aranżacyjnym chaosem. Najmłodszym lokatorom warto zapewnić stylową przestrzeń do zabawy i nauki. Nowoczesną i bardzo komfortową.

Przyjazne światło

REKLAMA

Pierwszym projektanckim krokiem będzie wybór odpowiedniego oświetlenia. Musi być przyjazne dla dziecka, czyli zapewniać dobre widzenie i nie męczyć oczu. Tutaj sprawdza się przede wszystkim technologia LED. Łatwa w sterowaniu, energooszczędna i ekologiczna. Pozwala niemal dowolnie kreować temperaturę barwową i natężenie światła, dzięki czemu konkretne lampki łatwo skonfigurować do potrzeb danej przestrzeni. Oprawy diodowe zainstalowane np. we wnętrzu szafki, pomogą widzieć i sięgać po schowane w niej przedmioty.

- Modułowa budowa systemu i oparcie o zasadę Plug’n’Play sprawiają, że każdy może zainstalować oprawy Loox w swoim meblu, a całość będzie gotowa do pracy zaraz po podłączeniu wszystkich elementów – tłumaczy Marcin Małecki, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele.

System pozwala na prostą regulację barwy i natężenia światła. Zapewni więc odpowiednie możliwości aranżacji świetlnej w pokoju i dopasowania oświetlenia do preferencji dziecka.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Projektowanie wnętrz: Funkcjonalny pokój dla nastolatka

Dziecięcy kącik

Miejsce do zabawy i nauki będzie wygodniejsze, jeżeli zamienimy zwykłe drzwi uchylane na system przesuwny. Tradycyjne rozwiązania zajmują więcej miejsca (ze względu na otwieranie po łuku), a także utrudniają poruszanie się po pokoju. Systemy drzwi przesuwnych bardzo korzystnie wpływają na ergonomię przestrzeni dziecięcego pokoju, a dodatkowo są bezpieczniejsze dla malucha. Nie ma w nich ryzyka przytrzaśnięcia palca

w szczelinie zawiasów. Łatwiej też wnosić do pokoju większe przedmioty, jak rower pudełko z zabawkami.

- Takie drzwi występują zwykle w wersji szklanej lub drewnianej. Druga opcja jest cieplejsza w odbiorze i w przypadku pokoiku sprawdzi się najlepiej – mówi Marcin Małecki.

Zobacz także:  Aranżacje: Pokój dla dziecka w stylu zimowym

Wszystko pomieścić

REKLAMA

Finalnym etapem aranżacji komfortowego pokoiku dziecięcego, jest zapewnienie odpowiedniej ilości miejsca w szafkach i szufladach. To możliwe nawet w niewielkim M. Wystarczy wykorzystać odpowiednie rozwiązania w stylu wkładów do szuflad, które pozwolą łatwo organizować rzeczy.

- Taką pomocą może być system Moovit – system szufladowy z najwyższej półki, wyróżniony w konkursie Diament Meblarstwa 2011. Cechuje go wyjątkowa jakość wykonania oraz wygoda, jaką zapewnia w kwestii przechowywania i sięgania po przedmioty – tłumaczy Marcin Małecki.

System Moovit gwarantuje nie tylko pełny wysuw komór i łatwy dostęp do rzeczy, ale też pomaga w zamykaniu szuflad, nawet tych największych. To zasługa sprytnej technologii samodociągu, która pomaga dzieciom samodzielnie obsługiwać meble. Komory szuflad są bardzo  pojemne, a ich konstrukcja umożliwia utrzymać ład wewnątrz komór. Jeżeli dodać do tego odporność na zarysowania oraz drobne uszkodzenia mechaniczne otrzymujemy wyposażenie idealne dla nowoczesnego i stylowego pokoju.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

REKLAMA

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA