REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pokój dziecka – styl i wygoda małego lokatora

Häfele Polska
Producent okuć meblowych i budowlanych, a także elektronicznych systemów kontroli dostępu

REKLAMA

Jak zaaranżować komfortowy pokoik dziecięcy? W trzech prostych krokach. Najważniejsze są: przyjazne oświetlenie, ergonomia przestrzeni i wygoda korzystania z mebli.

REKLAMA

Dziecięce wnętrza nie muszą kojarzyć się z porozrzucanymi zabawkami i aranżacyjnym chaosem. Najmłodszym lokatorom warto zapewnić stylową przestrzeń do zabawy i nauki. Nowoczesną i bardzo komfortową.

Przyjazne światło

REKLAMA

Pierwszym projektanckim krokiem będzie wybór odpowiedniego oświetlenia. Musi być przyjazne dla dziecka, czyli zapewniać dobre widzenie i nie męczyć oczu. Tutaj sprawdza się przede wszystkim technologia LED. Łatwa w sterowaniu, energooszczędna i ekologiczna. Pozwala niemal dowolnie kreować temperaturę barwową i natężenie światła, dzięki czemu konkretne lampki łatwo skonfigurować do potrzeb danej przestrzeni. Oprawy diodowe zainstalowane np. we wnętrzu szafki, pomogą widzieć i sięgać po schowane w niej przedmioty.

- Modułowa budowa systemu i oparcie o zasadę Plug’n’Play sprawiają, że każdy może zainstalować oprawy Loox w swoim meblu, a całość będzie gotowa do pracy zaraz po podłączeniu wszystkich elementów – tłumaczy Marcin Małecki, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele.

System pozwala na prostą regulację barwy i natężenia światła. Zapewni więc odpowiednie możliwości aranżacji świetlnej w pokoju i dopasowania oświetlenia do preferencji dziecka.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Projektowanie wnętrz: Funkcjonalny pokój dla nastolatka

Dziecięcy kącik

Miejsce do zabawy i nauki będzie wygodniejsze, jeżeli zamienimy zwykłe drzwi uchylane na system przesuwny. Tradycyjne rozwiązania zajmują więcej miejsca (ze względu na otwieranie po łuku), a także utrudniają poruszanie się po pokoju. Systemy drzwi przesuwnych bardzo korzystnie wpływają na ergonomię przestrzeni dziecięcego pokoju, a dodatkowo są bezpieczniejsze dla malucha. Nie ma w nich ryzyka przytrzaśnięcia palca

w szczelinie zawiasów. Łatwiej też wnosić do pokoju większe przedmioty, jak rower pudełko z zabawkami.

- Takie drzwi występują zwykle w wersji szklanej lub drewnianej. Druga opcja jest cieplejsza w odbiorze i w przypadku pokoiku sprawdzi się najlepiej – mówi Marcin Małecki.

Zobacz także:  Aranżacje: Pokój dla dziecka w stylu zimowym

Wszystko pomieścić

REKLAMA

Finalnym etapem aranżacji komfortowego pokoiku dziecięcego, jest zapewnienie odpowiedniej ilości miejsca w szafkach i szufladach. To możliwe nawet w niewielkim M. Wystarczy wykorzystać odpowiednie rozwiązania w stylu wkładów do szuflad, które pozwolą łatwo organizować rzeczy.

- Taką pomocą może być system Moovit – system szufladowy z najwyższej półki, wyróżniony w konkursie Diament Meblarstwa 2011. Cechuje go wyjątkowa jakość wykonania oraz wygoda, jaką zapewnia w kwestii przechowywania i sięgania po przedmioty – tłumaczy Marcin Małecki.

System Moovit gwarantuje nie tylko pełny wysuw komór i łatwy dostęp do rzeczy, ale też pomaga w zamykaniu szuflad, nawet tych największych. To zasługa sprytnej technologii samodociągu, która pomaga dzieciom samodzielnie obsługiwać meble. Komory szuflad są bardzo  pojemne, a ich konstrukcja umożliwia utrzymać ład wewnątrz komór. Jeżeli dodać do tego odporność na zarysowania oraz drobne uszkodzenia mechaniczne otrzymujemy wyposażenie idealne dla nowoczesnego i stylowego pokoju.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA