REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nietypowe pomysły na ekspozycję telewizora

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Jacek Niezgoda
Obecnie oglądamy coraz więcej telewizji. Włączony telewizor towarzyszy nam podczas wykonywania rożnych czynności w trakcie całego dnia. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl
Obecnie oglądamy coraz więcej telewizji. Włączony telewizor towarzyszy nam podczas wykonywania rożnych czynności w trakcie całego dnia. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl

REKLAMA

REKLAMA

Włączony telewizor towarzyszy nam podczas wykonywania różnych czynności w trakcie całego dnia. Telewizja jest idealnym medium zarówno dla spragnionych rozrywki, jak i dla osób szukających rzetelnych informacji z dziedziny nauk ścisłych i humanistycznych. Równocześnie ma tę przewagę, że z telewizji można korzystać w każdym miejscu, w każdym czasie, dlatego warto zastanowić się nad pomysłami na ekspozycję telewizora w naszym domu.

Telewizor w kuchni

REKLAMA

Tradycyjnie telewizor znajduje stałe miejsce w salonie, do którego często przylega otwarta kuchnia - dzięki usytuowaniu w centralnym, skupiającym życie rodziny punkcie domu, może być obserwowany przez mieszkańców w trakcie przyrządzania i spożywania posiłków oraz wieczornego odpoczynku. Czasami kuchnia i główny blat roboczy celowo projektowane są w taki sposób, aby zapewnić niezakłócony widok na ekran telewizora – niesie to jednak konieczność rezygnacji z wyrazistych, dekoracyjnych elementów, nisko zawieszonych lamp, ciekawych podziałów strefy kuchni i salonu. Warto więc zrezygnować z kompromisu w wystroju wnętrza i zdecydować się na umieszczenie niewielkiego telewizora również w kuchni. Jeżeli ekran jest sprzężony z internetem to ukryta bezprzewodowa myszka i klawiatura pozwalają na korzystanie z bazy oryginalnych przepisów prezentowanych w programach kulinarnych i w tematycznych portalach internetowych.

REKLAMA

Przestrzeń kuchni stwarza olbrzymie możliwości funkcjonalnego, estetycznego i zintegrowanego wzorniczo zainstalowania ekranu: we froncie szafki, na półwyspie lub wyspie kuchennej albo bezpośrednio na ścianie. Płaskie monitory mogą być umieszczone w drzwiach lodówki lub nawet połączone z okapem- są to pomysły efektowne, jednak mało praktyczne i nie sprawdzają się w trakcie codziennego użytkowania.

Zobacz także: Jak ustawić sprzęty w pokoju dziennym?

Telewizor w łazience

Kolejnym pomieszczeniem, w którym ekran telewizora znalazł swoje miejsce jest łazienka - salon kąpielowy. Ta lokalizacja wydaje się kontrowersyjna wyłącznie ze względu na dużą wilgotność. Dla wielu osób długa kąpiel w wannie pełnej aromatycznej, puszystej piany jest prawdziwą przyjemnością i wytchnieniem po długim dniu pracy, a możliwość równoczesnego oglądania filmu lub ulubionego programu staje się niezbędnym dopełnieniem wieczornego relaksu. Tu najistotniejsza jest wygoda i komfort oglądania, dlatego ekran telewizora powinien znaleźć się na wprost widza; zwykle, aby nie burzyć harmonii wnętrza, monitor jest ukryty w ścianie lub w suficie i wysuwa się po naciśnięciu jednego przycisku. Obecnie można wyposażyć łazienkę w specjalny odbiornik zabezpieczony przed działaniem wilgoci lub zdecydować się na klasyczny sprzęt, który nie jest kosztowny i zmiana po kilku latach nie nadszarpnie znacząco domowego budżetu. Jedynym niebezpieczeństwem jest zalanie telewizora strumieniem wody. Zarówno w kuchni, jak i w łazience najlepiej sprawdzają się najnowsze rozwiązania, pozwalające na bezdotykową zmianę programów.

Zobacz także: Kino domowe - zasady tworzenia przestrzeni

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Telewizor w domowej siłowni

Zaawansowana technologia pozwala umieszczać coraz cieńsze ekrany w skrzydle drzwi – to rozwiązanie czasem jest stosowane w toaletach i wnętrzach komercyjnych (w tym przypadku na ekranie wyświetlany jest przekaz promocyjny i reklamowy zachęcający do wejścia lub informujący o rodzaju działalności). Odbiorniki TV na stałe zagościły również w domowych siłowniach i pokojach fitness - chociaż instruktorzy odradzają oglądanie telewizji w czasie wysiłku fizycznego, jako dekoncentrujące i utrudniające prawidłowe wykonywanie ćwiczeń, nie da się ukryć, że ciekawy film znacząco uprzyjemnia monotonię powtarzalnych ruchów. Przy projektowaniu domowej siłowni, w której ma się znaleźć telewizor, istotne jest ustawienia urządzeń do ćwiczeń w ten sposób, aby z każdego miejsca możliwe było śledzenie akcji, a monitor powinien się znaleźć na wysokości oczu. Ważna jest także odpowiednia lokalizacja większej liczby głośników, które zapewnią komfortowy odbiór dźwięku.

ARTDESIGN

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Drożej za ochronę, jeszcze drożej bez niej – czy stać Cię na brak polisy mieszkaniowej?

Wzrost liczby pożarów, coraz częstsze gwałtowne zjawiska pogodowe i drożejące usługi remontowe pokazują, że ubezpieczenie nieruchomości staje się dziś koniecznością. Mimo rosnących składek – średnio o 13% rok do roku – eksperci ostrzegają: brak polisy może oznaczać znacznie większe straty finansowe.

Wymeldowanie małżonka przed rozwodem

W okresie poprzedzającym rozwód, często pojawiają się pytania o status prawny wspólnego mieszkania. Jednym z najczęstszych dylematów jest to, możliwe jest wymeldowanie małżonka przed rozwodem. Klienci często mylą administracyjną czynność wymeldowania z prawem do korzystania z mieszkania czy możliwością eksmisji.

Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

REKLAMA

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA