REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Projektowanie wnętrz

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak wykorzystać lampy stołowe?

Gra światłem lamp stołowych to doskonały sposób na uatrakcyjnienie wnętrza naszego mieszkania. Jeśli jednak nie mamy wystarczających środków, aby instalować w strategicznych miejscach halogeny i kinkiety, zdecydujmy się na ciekawe i funkcjonalne lampy stołowe.

Czym są biokominki i jak je zaaranżować?

Biokominki są innowacyjnym, ekologicznym rozwiązaniem w architekturze wnętrz. Dzięki biokominkom nie tylko posiadacze domów mogą się cieszyć urokami ciepłego płomienia, który dodaje wnętrzu przytulności.

Lampa jako element dekoracyjny

Lampa może być wspaniałym elementem dekoracyjnym wystroju wnętrza. Lampa często pełni funkcję oświetlenia dekoracyjnego. Czasy gdy żyrandol czy kinkiet były zwykłą białą szklaną kulą są już dawno za nami.

Jakie są wyznaczniki użyteczności poddasza?

Czy każde poddasze da się przerobić na oryginalne, niekonwencjonalne mieszkanie? Czy wysokość poddasza jest jedynym wyznacznikiem jego użyteczności?

REKLAMA

Jak uczynić poddasze możliwym do zamieszkania?

Opuszczone stare strychy i poddasza, zamieszkane przez koty, ptaki i myszy, mogą dzięki przemyślanym zabiegom stać przytulnym mieszkaniem lub pracownią. Urządzenie poddasza może dać dodatkową powierzchnię dla potrzeb rodziny lub mieszkanie do wynajęcia.

Czy wiesz jak usnąć kamień z czajnika?

Kamień z twardej wody osadza się na metalowej grzałce w czajniku, osłabiając jej moc. Woda gotuje się wtedy wolniej a czajnik pobiera więcej energii na jej ogrzanie. Oto niezawodny sposób na szybkie pozbycie się kamienia z czajnika.

Czy wiesz jak wizualnie ocieplić wnętrze mieszkania?

Jeżeli wnętrze mieszkania jest smutne, pozbawione kolorów, sprawia wrażenie „chłodnego” i nieprzyjemnego, powinieneś skorzystać z tych kilku wskazówek – pomogą ci ocieplić wnętrze domu i stworzyć przytulna atmosferę.

Czy wiesz jak optycznie powiększyć małe mieszkanie?

Dzięki kilku trikom i interesującym połączeniom małe mieszkanie w bloku może sprawiać wrażenie przestronniejszego. Nie musisz robić rewolucji i wyburzać ścian czy pozbywać się mebli, wystarczy, że umiejętnie je przestawisz, zmienisz kolor ścian, zadziałasz oświetleniem i dobierzesz dodatki. Oto kilka trików, dzięki którym ciasne wnętrze twojego mieszkania nabierze przestrzeni.

REKLAMA

Czy wiesz jak wybrać odpowiednią przesłonę okienną?

Jest wiele alternatyw dla tradycyjnych firan. Decydując się na którąś z nich postaw nie tylko na dekoracyjność, ale też praktyczność i łatwość w konserwacji.

Jakie kryteria rządzą współczesną architekturą wnętrz?

Mobilność, wszechstronność, elastyczność i pełna dyspozycyjność to cechy wymagane dzisiaj nie tylko w postawach ludzi, ale również współczesne kryteria, które rządzą architekturą wnętrz. Obecnie wymogi stawiane przestrzeni użytkowej kształtują kierunek, w którym zmierza współczesna architektura wnętrz.

Czy wiesz jakie są nowoczesne tendencje w kształtowaniu wnętrz?

Nowoczesne tendencje w kształtowaniu wnętrz pełne są paradoksów i sprzeczności, odzwierciedlają świat wokół nas, zaskakujący, niekiedy nie przewidywalny. Szybkie tempo przemian, charakterystyczne dla początku XXI wieku, zmusza do elastyczności, przygotowuje na kolejne niespodzianki, również w postrzeganiu naszego najbliższego otoczenia, dlatego też pojawiają się nowe tendencje w kształtowaniu przestrzeni.

W jaki sposób efekty iluminacji stają się narzędziami architektów kreujących przestrzeń nocą?

Przestrzeń pozbawiona światła pozostaje pustką. Światło i i iluminacje świetlne stają się narzędziem architektów do kreowania przestrzeni nocą. Odbieranie bodźców wzrokowych jest uwarunkowane obecnością światła, czyli promieniowania widzialnego.

Czy film można potraktować jako element architektury wnętrza?

Zainteresowanie tematem kształtowania przestrzeni pozbawionej światła dziennego wynikło z inspiracji projektem modernizacji kina przy ulicy Grzegórzeckiej w Krakowie. Czy film można potraktować jako element architektury wnętrza?

Czy wiesz jak włączyć klawiaturę na ekranie w systemie Windows?

Jeżeli masz popsutą klawiaturę, część klawiszy nie działa lub wypadła, możesz użyć klawiatury ekranowej. DO jej obsługi będzie ci potrzebna jedynie myszka. Oto instrukcja, jak włączyć klawiaturę na ekranie w systemie Windows.

Czy wiesz jak uprościć sobie dostęp do wiersza poleceń?

Wiersz poleceń uruchamiany jest po wpisaniu komendy cmd w menu Start -> Uruchom.Możesz sobie jednak uprościć dostęp do niego umieszczając go w menu podręcznym, rozwijanym po kliknięciu prawym przyciskiem myszki. Jak to zrobić?

Czy wiesz jak poprawić jakość miniaturek plików graficznych w systemie Windows XP?

Chcesz, aby miniaturki plików graficznych w systemie Windows XP były wyraźniejsze i bardziej kolorowe? Wystarczy odpowiednio zmodyfikować rejestr. Oto instrukcja.

Czy wiesz jak zmienić wielkość miniaturek plików graficznych w systemie Windows XP?

Wielkość miniaturek plików graficznych w systemie Windows XP da się łatwo zmienić. Wystarczy dokonać odpowiedniej modyfikacji rejestru.

Czy wiesz jak automatycznie wyczyścić pamięć ze zbędnych bibliotek DLL?

Aby zmusić system Windows XP do automatycznego usuwania i tym samym zwiększenia wydajności, wystarczy drobna modyfikacja rejestru.

Czy wiesz jak ukryć ikonki w Zasobniku Systemowym systemu Windows XP i Vista?

Jeśli obok zegara nie chcesz mieć w Zasobniku Systemowym żadnych ikonek, możesz je ukryć postępując według instrukcji.

Czy wiesz jak włączyć i wyłączyć autoodtwarzanie płyt w Windows XP Professional?

Aby szybko włączyć lub wyłączyć opcję autoodtwarzania w Windows XP Pro postępuj według instrukcji.

Czy wiesz jak w Windows XP przywrócić przypadkowo skasowany skrót "Pokaż pulpit"?

Jeśli przez przypadek usuniesz skrót "Pokaż pulpit", możesz go łatwo przywrócić w następujący sposób:

Czy wiesz jak włączyć interfejs Aero Glass w systemie Windows Vista Home Basic?

Wielu użytkowników systemu Windows Vista Home Basic nie może korzystać z interfejsu Aero Glass, który oferuje takie bajery jak przełączanie się między aplikacjami - Windows Flip 3D (klawisz Windows logo+Tab) oraz animacja minimalizacji i maksymalizacji otwartych okien podobna do tej znanej z Mac OS X. Aby móc korzystać z interfejsu Areo Glass, musisz wprowadzić małą zmianę w rejestrze. Pokażę ci jak to zrobić.

Czy wiesz jak wyłączyć kontrolę konta użytkownika w systemie Windows Vista?

W systemie Windows Vista jeśli chcesz cokolwiek zmienić, zainstalować lub korzystać z GG, musisz co pewien czas przeczytać komunikat kontroli konta użytkownika i potwierdzać wykonanie czynności. Istnieje sposób na ominięcie tego denerwującego komunikatu.

Czy wiesz jak wyłączyć denerwujące "dymki" z podpowiedziami na pasku zadań w systemie Windows XP?

Od czasu do czasu na pasku zadań i w zasobniku systemowym pojawiają się żółte dymki z komunikatem. Jest to o tyle denerwujące, że niejednokrotnie przykrywają treść na stronie, czy ikonki na pasku i trzeba czekać aż łaskawie raczą zniknąć. Możesz się pozbyć dymków dokonując małej modyfikacji rejestru.

Czy wiesz jak zablokować możliwość zapisu na kluczach USB w systemie Windows XP?

Aby zablokować możliwość zapisu na kluczach USB musisz:

Czy wiesz jak pozbyć się dodatku "Skrót do" z nazw nowych skrótów na pulpicie?

System Windows dodaje automatycznie do nazwy nowo utworzonego skrótu dodatek "Skrót do". Jeśli nie chcesz tego w nazwie skrótu, wystarczy zrobić małą modyfikację w rejestrze.

Czy wiesz jak ukryć nazwy programów w menu Dodaj/Usuń Programy w systemie Windows XP?

Jeżeli nie chcesz, aby zainstalowany przez ciebie program były widoczne w menu Dodaj/Usuń Programy, możesz je łatwo ukryć. Jak to zrobić?

Czy wiesz jak ustawić maksymalną liczbę trójwymiarowych okienek w systemie Windows Vista?

W systemie Windows Vista istnieją okienka 3D, które są efektownym zamiennikiem zamiennik dla znanej z poprzednich systemów funkcji ALT+TAB. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć ich liczbę według swoich upodobań. Zmniejszenie liczby okienek jest wskazane jeśli masz słaby komputer.

Czy wiesz jak usunąć strzałki z ikonek skrótów na pulpicie w systemie Windows XP?

Gdy utworzysz skrót danego pliku, na ikonce w rogu pojawia się strzałka. W sumie pierdółka, która w niczym nie przeszkadza, ale jeśli cię denerwuje możesz ją łatwo zlikwidować.

Czy wiesz jak zrobić ciekawy wygaszacz ekranu w systemie Windows Vista?

Użytkownicy systemu Vista zapewne nie są zadowoleni z oferowanych przez producenta wygaszaczy ekranu. nie ma tam raczej nic ciekawego, poza jednym - bańkami mydlanymi latającymi po ekranie. Jest sposób, aby go zmodyfikować i uzyskać fajniejszy efekt. Jaki? Przekonasz się gdy wykonasz wszystko według poniższej instrukcji.

Czy wiesz jak wyłączyć PC Speaker w systemie Windows XP i Vista?

Czasami wyłączenie wszystkich dźwięków związanych z różnymi "Zdarzeniami" w systemie Windows XP i Vista sprawia, że zamiast domyślnych dźwięków systemu związanych z różnymi "zdarzeniami", słyszeć będziemy irytujące dźwięki z PC Speakera. Jeśli chcesz wyłączyć PC Speakera, postępuj zgodnie z instrukcją.

Czy wiesz jak przyspieszyć działanie systemu Vista?

System Vista w porównaniu z XP chodzi jak żółw, a to dlatego, że zawiera sporo graficznych bajerów. Może są atrakcyjne wizualnie, ale szczerze mówiąc można się bez nich spokojnie obejść. Aby wyłączyć animowane efekty i tym samym przyspieszyć pracę systemu należy:

Czy wiesz jak przywrócić stare sterowniki w systemie XP gdy po zainstalowaniu nowych zawiesza się komputer?

Czasami po zainstalowaniu nowych sterowników, np. do karty graficznej zawiesza się system. Można wrócić w takiej sytuacji do starych sterowników. Zastosuj się do poniższej instrukcji.

Czy wiesz jak zmienić nazwę użytkownika w systemie Windows XP i Vista?

Chciałbyś zmienić nazwę użytkownika systemu XP lub Vista w twoim komputerze? Nic prostszego. Postępuj zgodnie z instrukcją.

Czy wiesz jak wyłączyć tryb raportowania błędów w systemach Windows XP i Vista?

Gdy podczas korzystania z jakiejś aplikacji systemu Windows XP lub Vista pojawi się błąd, system automatycznie wysyła użytkownikowi komunikat z pytaniem, czy nie chce zgłosić błędu Microsoftowi. Denerwuje cię ta nadgorliwość systemu? Jeżeli tak, to zablokuj tryb raportowania błędów według poniższej instrukcji.

Czy wiesz jak przedłuży okres korzystania z Visty za darmo i bez klucza aktywacyjnego?

Standardowo system Windows Vista działa bez podawania klucza przez 30 dni. Później trzeba niestety wykupić dostęp do pełnej wersji. Można jednak przedłużyć ten czas o 120 dni za darmo i bez klucza aktywacyjnego!

Czy wiesz jak wyjść z trybu ograniczonej funkcjonalności bez rejestracji Visty?

Jeżeli w ciągu 30 dni od instalacji nie zaktywujesz systemu Windows Vista, system automatycznie przejdzie w tryb ograniczonej funkcjonalności, co w praktyce oznacza jedynie możliwość uruchomienia Internet Explorer i zakup Visty. Jest jednak sposób, aby to obejść i korzystać z pełnej wersji Visty.

Jak zachować porządek w pokoju?

Chcesz tak zorganizować pokój, żeby wszystko mieściło się w szafkach i panował porządek? Dowiedz się, jak wygospodarować przestrzeń aby zachować porządek w pokoju.

Jak urządzić przedpokój?

Przedpokój to pomieszczenie, które wywiera pierwsze, najważniejsze wrażenie na gościach nas odwiedzających. Z tego względu warto zadbać, aby przedpokój stał się miejscem reprezentacyjnym.

Jak dekorować mieszkanie wzorami kwiatowymi?

Wzory kwiatowe to trend, który utrzymuje się w designie już od kilku sezonów. Wzory kwiatowe sprawdzają się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach, tam, gdzie króluje minimalizm i tam, gdzie aranżacje są eklektyczne. Różnorodność wzornictwa i kolorystyki stwarza możliwość łączenia stylów, co sprawia, że efekt końcowy bywa zaskakujący.

Czy wiesz jak przyspieszyć włączanie komputera?

Długie uruchamianie się komputera denerwuje chyba każdego, zwłaszcza gdy chcemy otworzyć go na moment, przerzucić coś z pulpitu na pendrive'a lub sprawdzić  w internecie i zamknąć. Samo uruchamianie systemu trwa dłużej niż to, co chcemy zrobić. Nie ma co się niecierpliwić i kląć na komputer, lecz zrobić małą modyfikację jednego pliku. W ten sposób można zaoszczędzić nawet 6 sekund przy włączaniu komputera. Sposób sprawdza się w systemie Windows XP.

Czy wiesz jak wyświetlić zawartość własnego pulpitu w oknie?

Wyświetlanie zawartości pulpitu w oknie może ci znacznie ułatwić pracę na komputerze. Sposób sprawdziłam na Windows XP. Działa :D

Czy wiesz jak zamknąć komputer jednym kliknięciem?

Zamykanie komputera trwa dłużej niż jego włączanie. Niejednego z nas to denerwuje, zwłaszcza kiedy się spieszymy. Możesz to sobie jednak znacznie uprościć, tworząc odpowiedni skrót. Działa w Windows XP.

System hydromasażu Futura 100

Na rynku obecny jest system hydromasażu - Futura 100. System hydromasażu umożliwia korzystanie z masażu powietrznego oraz chromoterapii. Wszyscy miłośnicy hydromasażu powinni rozważyć kupno systemu do hydromasażu.

Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu łazienek hotelowych?

Poszukiwania sposobu na podniesienie komfortu i atrakcyjności pokoju hotelowego, indywidualne przyzwyczajenia i potrzeby gości hotelowych wymusiły zmiany w obrazie pokoju, a w konsekwencji i łazienki, która estetycznie stała się integralna częścią całej przestrzeni. Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu łazienek hotelowych?

Czy wiesz jak dbać o żelazko?

Aby żelazko posłużyło nam przez lata, należy odpowiednio o nie zadbać. Oto kilka wskazówek, jak właściwie użytkować i konserwować żelazko.

Jaki dywan doda ciepła wnętrzu?

Czy odpowiednio dobrany dywan może sprawić, że wnętrze stanie się cieplejsze i bardziej przytulne? Jak dopasować dywan do wystroju i kolorystyki? Co zrobić, żeby stał się trafioną dekoracją nadającą mieszkaniu odpowiedni charakter?

Jaką podłogę wybrać do pokoju?

Nie wiesz, jaka podłoga będzie najlepsza do salonu, a jaka do sypialni? Które drewno wybrać na podłogę i dlaczego? O czym należy pamiętać podczas zakupów?

Jak urządzić garderobę?

Garderoba staje się coraz bardziej popularnym elementem mieszkania. Dzięki garderobie zyskujesz więcej przestrzeni w innych pomieszczeniach, poprzez zlikwidowanie schowków i szaf na ubrania. Ponadto wszystko jest w jednym miejscu, więc nie tracisz czasu na poszukiwania sukienki czy ulubionego krawata.

Jak dobrze posprzątać?

Sprzątanie i porządkowanie kojarzy się większości osób z odkurzaniem, ścieraniem kurzu i układaniem rozrzuconych rzeczy. Jak dobrze posprzątać, żeby efekt naszej pracy utrzymał się jak najdłużej? Właściciele domów muszą pamiętać, że oprócz czyszczenia wnętrza domu, ważne jest także dbanie o jego zewnętrze – taras, chodniki.

REKLAMA