REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy wiesz jakie są nowoczesne tendencje w kształtowaniu wnętrz?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Kinga Śliwa
Nowoczesne tendencje w kształtowaniu wnętrz pełne są paradoksów i sprzeczności, odzwierciedlają świat wokół nas, zaskakujący, niekiedy nie przewidywalny. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl
Nowoczesne tendencje w kształtowaniu wnętrz pełne są paradoksów i sprzeczności, odzwierciedlają świat wokół nas, zaskakujący, niekiedy nie przewidywalny. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl

REKLAMA

REKLAMA

Nowoczesne tendencje w kształtowaniu wnętrz pełne są paradoksów i sprzeczności, odzwierciedlają świat wokół nas, zaskakujący, niekiedy nie przewidywalny. Szybkie tempo przemian, charakterystyczne dla początku XXI wieku, zmusza do elastyczności, przygotowuje na kolejne niespodzianki, również w postrzeganiu naszego najbliższego otoczenia, dlatego też pojawiają się nowe tendencje w kształtowaniu przestrzeni.

Wystawy i targi – kolebka nowych pomysłów

Do najważniejszych wydarzeń, prezentujących aktualne tendencje w projektowaniu wnętrz, najnowsze trendy w meblarstwie, jak również awangardowe propozycje twórców designu, zaliczyć można liczne wystawy, prezentacje na targach wzornictwa i wyposażenia wnętrz.

REKLAMA

Wydarzenia te, odbywające się kilka razy w roku, w większych europejskich miastach, między innymi w Mediolanie, Paryżu, Kolonii, czy we Frankfurcie, wpisały się na stałe w kalendarz polskich projektantów, a także miłośników pięknych przedmiotów i sztuki użytkowej. Coraz częściej architekci wnętrz, projektanci wzornictwa i elementów wyposażenia odpowiadają na zaproszenia organizatorów imprez. 

Zobacz także: W jaki sposób efekty iluminacji stają się narzędziem architektów kreujących przestrzeń nocą?

Rzesze osób zainteresowanych sztuką projektowania odwiedzają wystawy w poszukiwaniu inspiracji, aby przywrócić wiarę w siłę piękna, zapoznając się z aktualnymi tendencjami w projektowaniu mebli oraz w modzie wnętrzarskiej. Towarzyszące prezentacjom dyskusje i spotkania pozwalają określić kierunki rozwoju rynku wyposażenia wnętrz, wpływają na tendencje w projektowaniu przestrzeni użytkowej.

Nowe trendy – stawiamy na optymizm

REKLAMA

Wnętrza w nowym tysiącleciu stanowią wyraz optymistycznej postawy życiowej, są miejscem przeżywania przyjemnych chwil w gronie przyjaciół i rodziny, efektywnej pracy lub wygodnego wypoczynku. Różnorodność wykorzystywanych materiałów i bogactwo form elementów wyposażenia sprawiają, że bardziej niż kiedykolwiek wnętrze staje się odbiciem indywidualnych upodobań estetycznych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dążenie do swobody w wyrażaniu swojej osobowości, charakteryzuje się odrzuceniem tradycyjnych reguł i schematów projektowania wnętrz, na rzecz niekonwencjonalnych rozwiązań. Wnętrza budowane są na bazie prostego wzornictwa, pozbawione nadmiaru dekoracji, przystosowane do potrzeb użytkowników. Są mobilne i wielofunkcyjne. O wartości wnętrza coraz częściej decyduje czynnik wyzwolenia pozytywnych emocji, budowanie odpowiedniego klimatu za pomocą formy i koloru, w przestrzeni, która musi również spełniać funkcje użytkowe. 

Zobacz także: Funkcjonalne meble hotelowe - nowe tendencje

W otoczeniu starannie dobranych przedmiotów, dużą rolę odgrywa harmonijna kompozycja kształtów i barw, pozwala skierować uwagę na własne, indywidualne potrzeby. W ten sposób wnętrze staje się niemal nieodłączną częścią osobowości.

Można, zatem śmiało stwierdzić, że pierwszym krokiem architekta wnętrz jest zrozumienie odrębnych potrzeb każdego człowieka, użytkownik kształtowanej przestrzeni znajduje się w centrum zainteresowania, a jego preferencje wyznaczą kierunek twórczego działania projektanta. 

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA