REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak urządzić garderobę?

Eksperci Budujesz - Kupujesz
Garderoba staje się coraz bardziej popularnym elementem mieszkania. Dzięki niej zyskujesz więcej przestrzeni w innych pomieszczeniach, poprzez zlikwidowanie schowków i szaf na ubrania. Fot. Komandor
Garderoba staje się coraz bardziej popularnym elementem mieszkania. Dzięki niej zyskujesz więcej przestrzeni w innych pomieszczeniach, poprzez zlikwidowanie schowków i szaf na ubrania. Fot. Komandor

REKLAMA

REKLAMA

Garderoba staje się coraz bardziej popularnym elementem mieszkania. Dzięki garderobie zyskujesz więcej przestrzeni w innych pomieszczeniach, poprzez zlikwidowanie schowków i szaf na ubrania. Ponadto wszystko jest w jednym miejscu, więc nie tracisz czasu na poszukiwania sukienki czy ulubionego krawata.

Być może już w niedługim czasie posiadanie garderoby stanie się normą. Jednak tylko w domach, które mogą sobie na nią pozwolić, bowiem oczywistym jest, iż aby urządzić garderobę należy posiadać wolne pomieszczenie na nią.

REKLAMA

Przed podjęciem decyzji

Przede wszystkim, jeśli zdecydujesz się na stworzenie garderoby, należy zastanowić się nad dwoma problemami:
• Czy przechowywane będą w niej ubrania często stosowane czy tylko sezonowe?
• Czy garderoba będzie ogólnodostępna dla całej rodziny czy może korzystać z niej będą wybrane osoby?

Co dalej? Przechowywanie!

W zależności od ilości przechowywanych ubrań (sezonowe/wszystkie) trzeba wygospodarować dostateczną ilość szafek i innych mebli do ich pomieszczenia. Niezależnie, którą opcję wybierzesz, pozwoli ona na ograniczenie liczby półek z ubraniami w innych częściach domu, bądź całkowitą ich likwidację.

Razem czy osobno?

Jeżeli garderoba będzie służyć całej rodzinie, powinna być w miejscu ogólnodostępnym. W takim wypadku proponujemy umiejscowienie garderoby blisko holu. Jeżeli garderoba ma służyć tylko wybranym mieszkańcom (np. rodzicom), nic nie stoi na przeszkodzie, aby ulokować dodatkowe pomieszczenie na ubrania w sypialni bądź blisko niej.

Forma garderoby

Innym problemem, który należy rozpatrzyć jest forma garderoby. W zależności, jak potraktujesz dodatkowy pokój, może mieć on formę garderoby z prawdziwego zdarzenia bądź pomieszczenia w formie dużej szafy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Ostatnia opcja jest polecana szczególnie, gdy metraż garderoby jest niewielki. Wówczas, aby maksymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń, warto zrezygnować z ogromnych szaf i zastąpić je licznymi drążkami (wykorzystując pełną wysokość pomieszczenia) i półkami.

O przechowywane ubrania należy wówczas dodatkowo zadbać, ponieważ jeżeli w pomieszczeniu znajduje się okno, przedostawać się mogą promienie słoneczne, które powodują blaknięcie ubrań. Wtedy dobrze jest je zasłonić roletami bądź żaluzjami.

Jeżeli możesz pozwolić sobie na wybudowanie garderoby z licznymi szafami i półkami, wówczas o przechowywanie ubrań nie musisz się martwić. Wystarczy jedynie odpowiednio rozplanować układ ubrań, aby wzajemnie się nie ugniatały. Większy metraż dodatkowo pozwoli ubraniom „oddychać”, z czym miałyby problem w ciasnych, przepełnionych szafach.

Walka z kurzem w garderobie

Garderoba ma to do siebie, że lubi się w niej kurzyć. Ubrania wrażliwe na wszelkie pyłki trzeba dodatkowo zabezpieczyć. Futra, eleganckie garnitury i suknie warto przechowywać w wentylowanych pokrowcach. Jeśli garderoba jest większa możesz zainwestować w szafy z przeszklonymi drzwiami. Podłoga w garderobie powinna być łatwa w czyszczeniu, a ściany najlepiej pokryć winylowymi tapetami. Łatwo je utrzymać w porządku i nie gromadzą kurzu.

Wentylacja garderoby

Garderoba powinna być wentylowana. Jeśli to nie jest możliwe, należy ją często wietrzyć i nie powinna być zbyt szczelna, aby wentylowała się poprzez pomieszczenia sąsiednie. Można to zrobić za pomocą kratek w drzwiach (takich jak w drzwiach łazienkowych).

Zobacz także: Kilka słów o oświetleniu

Oświetlenie garderoby

Sztuczne oświetlenie warto tak rozplanować, aby oświetlało każdą część garderoby. Można zatem zastosować, jako dodatek do światła centralnego, oświetlenie punktowe.

Zobacz także: Jak zaplanować oświetlenie w kuchni?

Ponadto lepiej zrezygnować z kolorowego światła. Po pierwsze ciężko byłoby samemu sobie porządnie się przyjrzeć, a po drugie tego rodzaju oświetlenie zniekształca kolory ubrań.

Nie tylko przechowalnia ubrań

Garderoba może stanowić przechowalnię dla rzeczy, których codziennie się nie stosuje. Mogą to być przykładowo ręczniki, pościel, prześcieradła. Dzięki temu dodatkowemu pomieszczeniu skorzysta cały dom, który zostanie odciążony posiadaniem licznych półek i szaf, w których uprzednio bytowały Wasze ubrania i inne rzeczy.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

REKLAMA

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

REKLAMA