REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zrobić stroik na Wielkanoc?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Iwona Szadkowska
Wieniec Wielkanocny - jak zrobić?. Fot. Fotolia
Wieniec Wielkanocny - jak zrobić?. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Stroik na Wielkanoc to dekoracja, którą z powodzeniem możemy ustawić na świątecznym stole. Własnoręcznie wykonany stroik pozwala na dobranie odpowiadającym nam kolorów i materiałów. Nie musimy zdawać się tylko na to, co jest do kupienia w sklepie. Możemy zrobić stroik samodzielnie. Jak zrobić stroik na Wielkanoc?

REKLAMA

Zrobienie stroika Wielkanocnego wcale nie musi by trudne. Spokojnie możemy wymyślić dekorację, w której pomogą nam dzieci. Na początku warto się zastanowić jaki efekt chcemy uzyskać. Czy ma to być duży stroik na Wielkanoc do powieszenia na drzwi wejściowe? Czy niewielka ozdoba na stół, w której umieścimy świeczkę? A może dekoracja, która ma być tylko drobnym elementem podkreślającym charakter świąt?

Stroik na Wielkanoc – wokół świecznika na tealighty

Stroik na Wielkanoc, który ma być ozdobą świątecznego stołu, nie powinien zajmować zbyt dużo miejsca. Obwód warto dostosować do świecznika na tealighty i wokół niego zrobić oryginalną dekorację. Możemy do tego celu wykorzystać niewielkie kulki z kartonu, styropianu lub innego materiału, które będą tworzyły podstawę stroika. Najłatwiej jest je połączyć za pomocą pistoletu na klej. Do takiej podstawy doklejamy inne ozdoby – źdźbła kolorowej trawy, sztuczne kwiatki, dekoracyjny mech, ozdobne małe jajeczka z drewna lub plastiku i inne.

Do świecznika, w którym lekko rozgrzaliśmy tealight, można wcisnąć wysoką świeczkę. Żeby dodatkowo ją ozdobić można wykonać wyższą dekorację. Wystarczy kawałek drucika, do którego przyczepimy końcówki różnorodnych traw – szczególnie pasują tu podłużne i lekko puchate trawy – za pomocą taśmy florystycznej. Warto dopasować kolor taśmy do koloru drutu. Drut jest dość plastyczny i można nim spokojnie owinąć świeczkę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Większy stroik na Wielkanoc

Jeżeli marzy nam się większy stroik na Wielkanoc, który powiesimy na drzwiach wejściowych lub położymy kredensie lub w innym miejscu, wówczas podstawę możemy wykonać z innych materiałów.

Podstawę do stroika wielkanocnego możemy również wykonać z gąbki florystycznej. Wystarczy wyciąć z niej pierścień i udekorować. Gąbka ta jest o tyle ciekawa, że możemy z niej wyciąć kształt dowolnej wielkości i dopasować do własnych potrzeb. Aby nie rzucała się w oczy można okryć ją jednobarwnym materiałem.

Stroik na Wielkanoc można również wykonać za pomocą gałązek bazi i bukszpanu. Są one dość elastyczne i łatwo ulegają wyginaniu. Łatwo połączymy te kilka elementów drucikiem i nie potrzeba nic więcej. Białe bazie na zielonym tle bukszpanu same w sobie są ciekawą dekoracją. Jeżeli jednak chcemy możemy obwiązać je wstążką i dopiąć kilka kwiatków.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

REKLAMA

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA