REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zrobić palmę na niedzielę palmową?

Iwona Szadkowska
Palma wielkanocna - jak zrobić?
Palma wielkanocna - jak zrobić?

REKLAMA

REKLAMA

Zrobienie palmy na niedzielę palmową to wykazanie się kreatywnością, ale również możliwość spędzenia czasu z dziećmi. Pokazanie najmłodszym, że nie zawsze trzeba wszystko kupować. Samodzielnie wykonana palma to coś oryginalnego i przede wszystkim własnego. Jak zrobić palmę na niedzielę palmową?

Jak zrobić palmę wielkanocną?

Zrobienie palmy na niedzielę palmową to wiara we własne możliwości, wykazanie się kreatywnością i przyjemne spędzenie czasu z najbliższymi. Zanim sięgniemy po gotowy produkt i kupimy palmę wielkanocną – spróbujmy zrobić ją własnoręcznie. Co będzie potrzebne do zrobienia palmy wielkanocnej?

REKLAMA

Palma ze zbóż i traw

REKLAMA

Różnego rodzaju zboża – owies, pszenica, żyto – to doskonały materiał na środek i podstawę palmy wielkanocnej.  Źdźbła traw kolorowych mogą stanowić ciekawą dekorację. Możemy jednak skorzystać również z suchych kwiatów. Część z potrzebnych materiałów możemy kupić w kwiaciarni lub marketach. Inne możemy znaleźć na łąkach i polach lub w gospodarstwach rolnych.  Jeszcze inne, jak chociażby kwiaty z bibuły, możemy wykonać samodzielnie.

Kiedy mamy już wszystkie materiały na palmę wielkanocną, będziemy potrzebowali jeszcze cienkiego drucika, którym je ze sobą połączymy. Nie wiążemy wszystkiego na raz, ale łączymy źdźbła i zboża warstwami. Zaczynając od warstwy najmocniejszej, która będzie tworzyła środek naszej palmy. Okręcamy drucikiem kilka razy pierwszą warstwę i dokładamy do niej kolejną. Warto układać kolejne warstwy trochę niżej.

Palma z bibuły

Jeżeli nie posiadamy zbóż, ani kolorowych traw, możemy zrobić palmę z bibuły. Pierwszą warstwę, kręgosłup naszej palmy, warto zrobić z wykorzystaniem dość twardego stelaża. Może to być kawałek mocniejszego drutu lub patyk wokół, którego będziemy owijać bibułę i doczepiać dekoracyjne kwiatki. Możemy wykorzystać również mniejsze i większe wykałaczki.

Za pomocą nożyczek wycinamy kształt kwiatów, robimy płatki – gładkie lub postrzępione – i doczepiamy je do głównej konstrukcji za pomocą nitki, muliny lub włóczki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na zakończenie, każdej palmy na niedzielę palmową, można obwiązać dół wstążką, wiązką traw itp. Dzięki temu wygodnie będzie nam ją trzymać.

Z czego jeszcze można zrobić palmę wielkanocną?

REKLAMA

Do zrobienia palmy wielkanocnej możemy wykorzystać również gałązki forsycji, bukszpan, bazie, gałązki niektórych iglaków, papier kolorowy  i inne. Mówiąc krótko, palma na niedzielę palmową może być wykonana z różnych materiałów, które połączone ze sobą dadzą wyjątkowy efekt.

Kolory i formy są dowolne. Ich umieszczenie zależy tylko od naszej wyobraźni. Nie musimy trzymać się żadnego schematu. Samodzielnie zrobiona palma na niedzielę palmową to nasz własny pomysł, który realizujemy.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

REKLAMA

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA