REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zaprojektować biuro dla freelancera?

Biuro - grafika. Fot. Fotolia
Biuro - grafika. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Freelancerzy to osoby, które z różnych przyczyn nie zdecydowały się na pracę w korporacji. Freelancerzy nie pracują na etacie, ich praca polega na poszukiwaniu zleceń w swoich dziedzinach, a swoją pracę najczęściej wykonują w domu. Zobacz, jak powinno wyglądać biuro dla freelancera.

Freelancerzy - wolni strzelcy   

Jednym z najczęściej obserwowanych trendów na rynku pracy w Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, jest wzrastająca liczba tzw. wolnych strzelców. Osoby poszukające zleceń, niepracujące na etacie, najczęściej specjaliści w swoich dziedzinach, stanowią obecnie coraz większą grupę zawodową. Sytuacja ta spowodowana jest m.in. rozpowszechnieniem się Internetu, który w ogromnym stopniu ułatwił komunikację między freelancerami i ich potencjalnymi klientami. W sieci stale rośnie liczba serwisów ułatwiających zarówno szukanie zleceń jak i znalezienie osób, które zlecenia wykonują.

REKLAMA

Zalety freelancingu

Dużą rolę odgrywają tu także niewątpliwe zalety takiego modelu pracy. Brak szefa, indywidualny wybór zleceń, możliwość wliczenia w koszty zakupu niektórych urządzeń, praca na własne konto i elastyczne godziny jej wykonywania – to tylko niektóre z pozytywów przyczyniających się do wzrostu zainteresowania taką formułą zawodowego funkcjonowania. Praca na etacie ma także swoje zalety, jednak jak pokazują badania rynku, freelancing nie bez powodu cieszy się coraz większą popularnością, stając się obecnie, szczególnie wśród młodych ludzi, swoistym stylem życia.

Czy opłaca się być freelancerem?

Bycie wolnym strzelcem wiąże się z większą wolnością zawodową, ale generuje także większą liczbę wyzwań, którym należy sprostać. Jednym z głównych jest zadbanie o własne biuro w domowej przestrzeni.

Biuro dla freelancera

Specjaliści twierdzą, że najlepiej wyznaczyć na nie osobne pomieszczenie. Bez względu na to, czy mieszkamy sami, czy nie – oddzielenie miejsca, w którym mieszkamy od tego, w którym pracujemy jest bardzo ważne dla ludzkiej psychiki. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, warto zadbać o to, by wyznaczona przestrzeń była w dużym stopniu odgrodzone od reszty mieszkania lub domu. Zwiększy to nasz komfort, poprawi koncentrację, a także ułatwi mobilizowanie się do pracy. Prócz biurka (o wystarczającej powierzchni) i fotela (wyposażonego w wygodne oparcia na nogi, plecy i łokcie), warto zadbać także o niewielką sofę i stolik, przy którym można na chwilę usiąść, zrelaksować się i wypić kawę lub wykonać tę pracę, do której niepotrzebne jest nam biurko. Zbyt długie pozostawanie w sztywnej pozycji siedzącej znacznie obniża bowiem naszą efektywność i źle wpływa na kręgosłup. Biurko zaleca się ustawić tak, by mieć jak największy dostęp do światła dziennego. Zwróćmy także szczególną uwagę na sztuczne oświetlenie. Nie oszczędzajmy na dobrych lampach i żarówkach – mocne światło sprzyja koncentracji i sprawia, że nasze oczy mniej się męczą. Istotną kwestią jest także uporanie się z nadmiarem kabli od urządzeń elektrycznych i odpowiednie rozlokowanie kontaktów.

Kolory w miejscu pracy

Zarówno styliści jak i psychologowie twierdzą, że wybór odpowiednich barw, którymi się otaczamy, ma duży wpływ na to, jak funkcjonujemy. W miejscu pracy stonowane kolory pastelowe i różne odcienie bieli wpłyną pozytywnie na koncentrację i wprowadzają w dobry nastrój. Nie zapominajmy także o detalach, które sprzyjają tworzeniu pozytywnej atmosfery: zdjęcia, ulubione obrazki, pamiątki z podróży i rośliny ocieplą wnętrze i sprawią, że poczujemy się w nim lepiej. Korkowa lub magnetyczna tablica również może pełnić rolę dekoracyjną i ułatwi nam przy okazji pracę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Hałas w miejscu pracy

Jeżeli dysponujemy osobnym pokojem na biuro, warto wyposażyć go w drzwi wypełnione płytą wiórową, co wyeliminuje hałas. Pamiętajmy, że wszelkie oszklenia przyczyniają się do zmniejszenia dźwiękoszczelności drzwi. W przypadku gdy stanowisko pracy znajduje się np. w salonie, warto zatroszczyć się o odpowiedni regał, który wprawdzie nie zapewni ciszy, ale oddzieli stanowisko od reszty pokoju, zwiększy komfort pracy i zapewni większe poczucie intymności.

Zobacz także:  Jak urządzić biuro w domu?

Zobacz także:  Jak zaaranżować miejsce spotkań w biurze?

Zobacz także:  Kolor w biurze - czyl jak bardzo kolory wpływają na naszą pracę?

Źródło: Kontakt-Simon

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA