REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Drewno w nowoczesnym stylu

REKLAMA

REKLAMA

Do niedawna drewno w domu kojarzyło się z ciężkim stylem, a w dodatku niezbyt gustownym. Drewno w nowoczesnym stylu jest lekkie i wizualnie ociepla wnętrze, często stosowane jest w skandynawskich mieszkaniach. Drewno w domu doskonale wpisuje się również w ekologiczny nurt.

Choć drewno było obecne w mieszkaniach od zawsze, często było niedoceniane. Wielu osobom kojarzyło się z nieco niemodnym wzornictwem. Obecnie jednak drewno znów zyskuje uznanie. Coraz większą popularnością cieszy się łączenie nowoczesnych form i kształtów z naturalnymi, klasycznymi materiałami.

REKLAMA

Doskonałym przykładem takiego oryginalnego połączenia może być dom w Legionowie zaprojektowany przez architektki z pracowni Forma Alternatywna. Przy tworzeniu projektu konieczne było nietuzinkowe podejście do rozkładu pomieszczeń, gdyż jest to dom wielopokoleniowy – sypialnia ojca znajduje się na dole, tam, gdzie wspólna część dzienna. Natomiast córka z rodziną zajmują piętro. – Parter to połączenie świeżości z klasyką i elegancją oraz nutką awangardy. Na tym poziomie najbardziej efektownie wygląda połączenie drewna jako tworzywa oraz modernistycznych kształtów mebli – opowiada Magdalena Grosiak, architektka z pracowni Forma Alternatywna.

Zobacz także: Jak urządzić industrialne wnętrze?

– Wszystkie fronty zabudowy kuchennej są wykonane z drzewa dębowego. Pomimo zastosowania tradycyjnego materiału w surowej postaci, kuchnia wygląda nowocześnie – zaznacza Dorota Maksymowicz, współautorka projektu. – A to za sprawą minimalistycznego designu mebli oraz stołków barowych. Kontrastowe połączenie ciemnego blatu z drewnianymi frontami również nadaje całości odrobinę awangardowego wykończenia – dodaje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. Materiały prasowe

Zobacz także: Urządzamy wnętrze w stylu francuskim

REKLAMA

Z jasnym drewnem idealnie komponuje się zieleń, która została wykorzystana do elementów dekoracyjnych – roleta w tym kolorze oraz świeże zioła na parapecie ożywiają kuchnię. Salon został urządzony w podobny sposób. Tym razem drewniane meble oraz zielone zasłony i dekoracje przełamano meblami wypoczynkowymi w odcieniach beżu. Z kolei krzesła jadalniane oraz skórzana kanapa zostały obite materiałami w jasnej tonacji kolorystycznej. Tapeta w podłużne pasy pokrywająca ściany także ciekawie przełamuje klasyczne na pozór wnętrze.

W przejściu pomiędzy kuchnią a salonem znalazło się miejsce na okazałą biblioteczkę. Właściciele są wielkimi miłośnikami książek, dlatego stało się oczywiste, że taki mebel musi się tam znaleźć. Jednak zamiast ustawienia wolno stojącego regału, półki umieszczono w ścianach. Żeby jeszcze bardziej podkreślić przytulny charakter wnętrza, w pokoju dziennym umieszczono stylowy kominek.

Zobacz także: Styl eklektyczny, czyli różnorodność i oryginalność

Strefa dzienna to niejedyna przestrzeń, w której użyto drewnianych materiałów. Schody prowadzące na drugi poziom mieszkania są w 100% wykonane z jasnego drewna. Ich minimalistyczny wygląd i podświetlenie punktowe typu LED umieszczone przy stopniach nadają eleganckiego wyglądu, a metalowa barierka podkreśla nowoczesny charakter.

REKLAMA

W sypialni również nie zrezygnowano z drewnianych wykończeń. Tym razem jednak postawiono na ciemniejszy odcień – venge. Ponieważ sypialnia nie jest duża, by uniknąć przytłaczającego efektu, reszta wnętrza została zaaranżowana w jasnych barwach. Kremowe ściany idealnie komponują się z białym łóżkiem i szafkami nocnymi, a także stanowią tło drewnianych dodatków.

Urządzając mieszkanie warto postawić na nowoczesność z odrobiną klasyki. Mamy gwarancję, że takie wnętrze szybko się nie znudzi, wręcz przeciwnie – będzie ponadczasowe. Należy jednak pamiętać, że aranżując mieszkanie w taki sposób, trzeba zainwestować w wysokiej jakości materiały.

Zobacz także: Marynistyczne wnętrza: letnie tapety

Drewno w nowoczesnym wnętrz. Fot. Materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Drewno w nowoczesnym wnętrz. Fot. Materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Drewno w nowoczesnym wnętrz. Fot. Materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Drewno w nowoczesnym wnętrz. Fot. Materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA