Marynistyczne wnętrza: letnie tapety
REKLAMA
REKLAMA
Kolory
Wystarczy szczypta wyobraźni lub prawdziwie morskie doświadczenia, by marynistyczne klimaty zagościły na naszych ścianach. Kolory niebieski, biały i czerwony to dopiero początek. Podczas wakacji czas płynie inaczej, wkracza relaks i słodkie lenistwo. W tym sezonie polecane są: cyjan, akwamaryna, alabastrowy, cynober, karmazyn... oczywiście w wakacyjnej odsłonie.
REKLAMA
Fot. Minka
Zobacz także: Ekologiczne materiały: jakie właściwości ma tkanina bambusowa?
Modne motywy
Rozpędzone wiatrem żaglówki, latarnie, ukazujące drogę zbłąkanym marynarzom lub zwierzęta morskie, uchwycone podczas beztroskiego baraszkowania wśród fal. Tapety można dostosować do zainteresowań amatorów różnych wakacyjnych przygód.
Fot. Minka
Zobacz także: Relaks w towarzystwie natury
Wakacje w kuchni i w jadalni
Posiłek w towarzystwie szumu morza? Czemu nie. Motywy marynistyczne świetnie komponują się w kuchni i w jadalni:
– Często stosowane drewniane meble, ławy i białe wykończenia uzupełnią charakterem przedstawiony na tapecie pejzaż tnącego fale statku lub plaży z kwitnącymi palmami. Spokojna tafla morza na naturalnym płótnie ściennym to również korzystne tło dla rozświetlonej świecami sypialni, gdzie najlepiej zadbać o wakacyjny humor, zarówno kończąc, jak i rozpoczynając nowy dzień. W pokojach dziecięcych sprawdzą się tapety z piratami, elementami wyposażenia statków czy odnalezionymi w skarbcach tajemniczymi mapami. Kolorowe wzory z entuzjazmem przyjmowane są przez najmłodszych, którzy najchętniej otaczają się przygodą bez względu na porę roku czy dnia – opowiada Dorota Kucharczyk, ekspert firmy Minka.
Fot. Minka
Zobacz także: Jak zastosować meble z recyklingu?
Do tego ekologicznie
REKLAMA
Oprócz dobrej zabawy i widoków miłych dla oka, równie istotne przy wyborze dekoracji jest bezpieczeństwo i troska o środowisko naturalne. Materiały wykorzystywane do produkcji tapet firmy Minka pochodzą z recyklingu. W ich skład wchodzą włókna papierowe i tekstylne, celuloza, mączka drzewa oraz substancje pomocnicze. Takie tapety pozwalają ścianom oddychać, są grzyboodporne i pleśnioodporne, a także wolne od uczulających alergenów. Jednocześnie są korzystne dla zdrowia i środowiska, ponieważ nie zawierają związków PCV, niebezpiecznych zmiękczaczy ani włókna szklanego.
– Ekologiczne tapety Minka to nie tylko ciekawe wzory, ale również wysoka jakość i bezpieczeństwo potwierdzone certyfikaty FSC®3 i GREENGUARD Children&Schools®. Produkt, jako całkowicie przyjazny człowiekowi i środowisku naturalnemu, został dopuszczony do użytku w miejscach, gdzie przebywają najdrożsi naszym sercom najmłodsi oraz wrażliwi potrzebujący: w szkołach, przedszkolach i salach szpitalnych – komentuje Dorota Kucharczyk z firmy Minka, producenta ekologicznych tapet.
Źródło: Minka
Zobacz także: Ekologiczne tapety inspirowane naturą: GALERIA
REKLAMA
REKLAMA