REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Klasyczna biel i czerń we wnętrzach

 PORTA KMI POLAND
jest liderem wśród producentów skrzydeł i ościeżnic drzwiowych w Polsce.

REKLAMA

REKLAMA

Aranżacja wnętrz utrzymana w bieli i czerni ma prawdopodobnie tylu zwolenników co przeciwników. Styl ten często kojarzy się z ekstrawagancją i przesadną elegancją, tymczasem biel i czerń są przecież najbardziej ponadczasowymi i uniwersalnymi kolorami. Stylizacja spodoba się na pewno indywidualistom, którzy w prostocie potrafią dostrzec piękno.

Niezastąpione zalety

W kulturze europejskiej biel to symbol niewinności, ale także czystości i świeżości. Sprawia, że pomieszczenia optycznie wydają się bardziej przestronne. Jest to jeden z powodów, dla których często pozostawia się biały sufit, mimo że ściany pokrywa się kolorową farbą. Czerń z kolei kojarzy się przede wszystkim z klasyką, elegancją i wytwornością. Nie ma jednak innych barw, które dopełniałyby się tak idealnie, komponowały ze sobą. Czarno-biała stylizacja pozwala wydobyć niesamowitą grę światła i cienia, która w innym zestawieniu nie byłaby tak wyraźna. Poza tym te dwa kolory stanowią doskonałe tło dla innych kolorowych akcentów, które będą wyglądać bardziej wyraziście i żywo. Polecamy zwłaszcza elementy w kolorach: malinowym, turkusowym, limonkowym i écru.

REKLAMA

Czarno-biała aranżacja. Fot. PORTA KMI POLAND

Zobacz także: Tapety ścienne z charakterem: GALERIA

Uważaj na czerń

Powinno stosować się ją z umiarkowaniem, zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Zbyt duże powierzchnie w odcieniach czerni mogą działać przytłaczająco, a poza tym optycznie zmniejszą pokój.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

I tak w małych pomieszczeniach oraz tych, do których dostęp światła jest znikomy, zaleca się ograniczenie czerni zaledwie do akcentu w dodatkach i w detalach aranżacyjnych.

Z pewnością zaletą koloru czarnego jest to, że na jego tle wszystkie inne barwy eksponują swój potencjał, zdają się jaśniejsze i bardziej intensywne. W takiej sytuacji nie trzeba bać się elementów w wyrazistych kolorach, a nawet jaskrawych, jak róż. Dodadzą charakteru każdemu pomieszczeniu.

Zobacz także: Salon w żółcieniach i w zieleniach

Czarno-biała sypialnia. Fot. PORTA KMI POLAND

Zobacz także: Biały kolor we wnętrzach

Dodatki i ozdoby

W czarno-białej aranżacji ważną rolę odgrywają detale – to one tak naprawdę nadają charakter pomieszczeniu. Bez nich mieszkanie będzie wydawało się nijakie i bezosobowe.

REKLAMA

Osobom, które lubią tradycję, polecić można meble o rozbielonych barwach typu orzech bielony lub dąb bielony. Dobrze wyglądają również te z czarną okleiną. Prezentować się będą elegancko, ale niestety brud i kurz będą na nich bardzo widoczny.

Dla osób, które pociąga ekstrawagancja, idealne będą meble i dodatki w wyrazistych i jaskrawych kolorach, jak róż, żółty, intensywna zieleń czy pomarańczowy. Należy tylko zachować umiar w zastosowaniu tych barw. Zbytnie ich nagromadzenie zabije ich naturalne piękno i sprawi, że pomieszczenie będzie bliskie kiczu.

Czarno-białe wnętrze. Fot. PORTA KMI POLAND

Drzwi idealne

Drzwi powinny być tłem dla pozostałych elementów. Należy więc je tak dobrać, by komponowały się z meblami i innymi detalami. Możemy poszukać drzwi w okleinach drewnopodobnych w odcieniach bielonych lub zastosować drzwi w gładkiej jednolitej okleinie w kolorze bieli, czerni czy szarości. Oryginalnie będą wyglądać drzwi w kolorach ciepłego brązu. Możemy także postawić na bardziej oryginalne kolory, będą one pasować zarówno to tradycyjnej, jak i bardziej ekstrawaganckiej kompozycji.

Malwina Sarnowska, projektantem w Porta KMI Poland.

Zobacz także: Czerń we wnętrzu – odważne aranżacje

Czarno-biała aranżacja.
PORTA KMI POLAND
Czarno-biała aranżacja.
PORTA KMI POLAND
Czarno-biała aranżacja.
PORTA KMI POLAND
Czarno-biała aranżacja.
PORTA KMI POLAND
Czarno-biała aranżacja.
PORTA KMI POLAND
Czarno-biała aranżacja.
PORTA KMI POLAND
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA