REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Trendy łazienkowe w 2013 roku

łazienka Fot. Oras
łazienka Fot. Oras
Oras

REKLAMA

REKLAMA

W łazience stawiamy przede wszystkim na funkcjonalność, ale nie oznacza to, że nie może ona dobrze wyglądać. Łazienka, nawet najmniejsza, może być zaaranżowana zgodnie z najnowszymi trendami. Co jest modne w 2013 roku? Jaki styl wybrać do łazienki?

REKLAMA

Wnętrze łazienki, jak wszystkie inne pomieszczenia w domu oddaje duszę właściciela. Czasem trudno jednak zdecydować się na konkretne rozwiązania. W pierwszej kolejności trzeba więc odpowiedzieć na pytanie: czy bliższa jest nam sprzyjającą wyciszeniu naturalność i prostota, czy chcemy, by łazienka przypominała ekskluzywny salon kąpielowy, w którym choć przez chwilę poczujemy się jak prawdziwe gwiazdy? A co zrobić jeśli lubimy spokojne tony, ale podoba nam się też styl glamour?

REKLAMA

Jeżeli cenimy naturalność i harmonię, z pewnością dobrze będziemy czuli się we wnętrzu urządzonym w kolorach natury. Spokojny i harmonijny wystrój sprzyjał będzie wyciszeniu i odpoczynkowi. Naturalną aranżację osiągniemy, bazując na delikatnych beżach lub brązach, które sprawią, że w łazience będzie panował spokojny, relaksujący klimat. W tak zaaranżowanym pomieszczeniu świetnie sprawdzą się meble o prostych kształtach, najlepiej bezuchwytowe. Ukryjemy w nich ręczniki, kosmetyki, artykuły chemiczne, a nawet pralkę. Rolę dekoracji w takiej łazience przejąć mogą funkcjonalne elementy wyposażenia – proste, metalowe wieszaki na ręczniki, grzejnik bądź armatura łazienkowa, która dostępna jest obecnie w wielu kolorach: od błyszczącego chromu, po matowy kolor mosiądzu, a nawet biała i grafitowa.

Brązy, beże, gładkie powierzchnie nadają spokój i harmonię wnętrzu łazienki. Fot. Oras

Zobacz także: Jak stworzyć elegancką łazienkę za małe pieniądze?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jaki kolor jest modny?

W nowoczesnych aranżacjach, do pomieszczeń coraz częściej wkracza szarość, wypierając wszechobecny beż. Należy jednak uważać, by wybrany przez nas odcień nie był zbyt ciemny. Jasne odcienie szarości bardzo dobrze łączą się z pastelami: miętą, pudrowym różem i herbacianym pomarańczowym. Bazując na takiej palecie barw, uzyskamy wnętrze przytulne i wprawiające w optymistyczny nastrój. Jeśli jednak zdecydujemy się w naszej łazience wykorzystać barwy ziemi i naturalne surowe materiały, takie jak kamień, len i drewno, osiągniemy efekt klasycznej elegancji. Szary należy do kolorów neutralnych, dlatego też będzie stanowił doskonałe tło dla wszelkich dodatków, a każda ich zmiana pozwoli nam szybko odmienić charakter wnętrza.

Szarość uspokaja, ale może być też tłem do odważnych akcentów. Fot. Oras

Zobacz także: Szarość – szyk i elegancja w łazience


W stylu ekologicznym

REKLAMA

Ciekawą propozycją dla tych, którzy chcą, by ich łazienka stanowiła oazę relaksu, jest aranżacja w stylu ekologicznym. Główną rolę w takim wnętrzu będą grały barwy, naturalne meble i dodatki oraz roślinność. Łazienka w stylu eko powinna kojarzyć się z bliskością natury, dlatego też nie może w niej zabraknąć tradycyjnych materiałów: drewna, kamienia, bawełny. Podłogę stanowić mogą odpowiednio zaimpregnowane deski z drzewa egzotycznego, uzupełnione dywanikiem z czystej wełny lub matą z naturalnego kauczuku. Naturalną stylizację dopełnią lekkie szafki z bambusa lub wikliny oraz rośliny, zarówno żywe, jak i w postaci wzorów na płytkach.

Z wnętrzem o łagodnych, neutralnych barwach i prostych liniach świetnie współgrała będzie matowa armatura o satynowym wykończeniu – podpowiada Joanna Gręda, kierownik marketingu firmy Oras. – Dużą zaletą nowoczesnej armatury jest to, że pozwala ona oszczędzać wodę, co z pewnością będzie miało kluczowe znaczenie dla osób, którym bliska jest ekologia – dodaje.

Eko łazienka – zieleń, surowy beton architektoniczny i połyskująca, armatura o naturalnych, opływowych kształtach. Fot. Oras

Zobacz także: Oświetlenie w łazience – jak stworzyć odpowiedni klimat

W stylu glamour

Styl glamour to propozycja dla wszystkich, którzy kochają wyszukane wnętrza. Glamour to bogate formy, blask, a ponad wszystko elegancja. Warto jednak potraktować go dość nowocześnie i spróbować bawić się kolorami, fakturami i dodatkami. Glamour to nie tylko obszerne wnętrza i drogie wykończenie. Łazienkę inspirowaną stylem glamour można urządzić nawet na niewielkim metrażu, przez odpowiedni dobór kolorów i dodatków, bez wydawania fortuny na jej wyposażenie.

Łazienka w stylu glamour kocha dwa kolory: królewskie złoto i elegancką czerń. Kolory, które dodadzą naszemu wnętrzu stylu, to także granat, nasycone i odważne fiolety lub czerwień i ciemna zieleń. Ciemniejsze kolory ścian spotęgują połysk dodatków, a w łazience w stylu glamour nie może zabraknąć akcesoriów w kolorze złota lub srebra. Błyszczące i metaliczne akcenty powinny być dobrze wyeksponowane, w czym najlepiej pomogą płytki z wyraźną fakturą. Jeśli jednak preferujemy jednolitą glazurę, wybierzmy modele z wysokim połyskiem. Wyrafinowany styl wnętrza podkreśli chromowana, połyskująca srebrem armatura umywalkowa i prysznicowa. Szafki i półki z błyszczącymi frontami w prostej, nowoczesnej formie mogą być utrzymane w jednym kolorze lub pokryte bogatym wzorem, ale nie mogą kłócić się z glazurą. Jednolite meble świetnie sprawdzą się przy kafelkach dekoracyjnych, a te z ozdobnym motywem powinno się zestawiać z płytkami jednobarwnymi.

Błyszcząca, chromowana armatura idealnie pasuje do wnętrz glamour. Fot. Oras

Zobacz także: Mała łazienka, jak ją urządzić, żeby była funkcjonalna i nieprzytłaczająca?


Wybór dodatków w tej stylistyce nie jest łatwy. To one są akcentem, który stawia kropkę nad „i”. Powinny podkreślać efekt osiągnięty za pomocą mebli i glazury. Prosty plafon sufitowy zastąpić może misterny żyrandol, lustro koniecznie z dekoracyjną ramą. Nieszablonowe przedmioty, np. mydelniczki, szkatułki – pozłacane, z ciemnych gatunków drewna lub szkła i kryształu.

Wnętrze utrzymane w estetyce glamour mogą uzupełnić dodatki nawiązujące do świata show biznesu i filmu: dywaniki imitujące czerwony dywan, na ścianie fototapeta z gwiazdą kina. Wszystkie detale powinny być oczywiście błyszczące.

Osoby, które chcą stworzyć łazienkę przypominająca salon kąpielowy jak z hollywoodzkiej willi, powinny zdecydować się na armaturę chromowaną. Dodaje blasku w pomieszczeniu, odbija światło, sprawia wrażenie przestrzeni – mówi Joanna Gręda.

W połyskującej, odważnej łazience błyszczeć może wszystko: faktura na ścianch, gładka powierzchnia natrysku oraz armatura. Fot. Oras

Zobacz także: Tania łazienka, czyli jak urządzić się przy niskim budżecie?

Eklektyzm w łazience

A co zrobić jeśli nie potrafimy się zdecydować? Eksperymentujmy! Do łazienki urządzonej na bazie prostych i naturalnych barw wprowadzić można silne akcenty. Surowe faktury i chłodne barwy przełamujemy wówczas zdecydowanym kolorem dodatków – mydelniczek, pojemników na kosmetyki i ręczników. W oszczędnym wnętrzu rolę dekoracji może pełnić również oświetlenie – nie koniecznie tradycyjne, ale także to nowoczesne z wykorzystaniem taśmy LED. Z kolei styl glamour nie musi być ciężki, czarny, kryształowy, przepełniony bogactwem. Aranżację tego rodzaju osiągnąć można również, bazując na spokojnych, jasnych barwach glazury oraz dużych i wyrazistych wzorach. Wyjątkowy charakter podkreśla tu wówczas wysmakowany detal – stylizowany stolik lub fotel.

Łazienka w bieli. Fot. Fotolia

Zobacz także: Elegancka i funkcjonalna łazienka dla kobiety

Źródło: Oras

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA