REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Aranżacja małej łazienki

Materiały prasowe
Mała łazienka z kabiną prysznicową. Fot. KOŁO
Mała łazienka z kabiną prysznicową. Fot. KOŁO
KOŁO

REKLAMA

REKLAMA

Aranżacja małej łazienki nie jest prostą sprawą, zawsze istnieje obawa, że nie zmieszczą nam się wszystkie potrzebne rzeczy. Czy możliwe jest funkcjonalne zaaranżowanie małej łazienki? Jak tego dokonać? Na co zwrócić uwagę?

Aranżacja małej łazienki to spore wyzwanie nawet dla projektanta wnętrz. Minimalizm w łazience czy może miniłazienka? Wbrew pozorom obie opcje może cechować funkcjonalność i estetyka. Wszak małe jest piękne, zgodnie z powiedzeniem „mniej znaczy więcej”.

REKLAMA

W wielu domach mieszkalnych, zwłaszcza tych budowanych kilkadziesiąt lat temu, są małe łazienki. Ich powierzchnia nie zawsze spełnia oczekiwania domowników. Małych pomieszczeń nigdy nie zmienimy w przestronne salony łazienkowe. Jednak stosując kilka sprytnych rozwiązań możemy takie wnętrze optycznie powiększyć i sprawić, że korzystanie z nich będzie bardzo wygodne.

Zobacz także: Oświetlenie w łazience

 Od czego zacząć?

REKLAMA

W pierwszej kolejności z reguły planuje się rozmieszczenie największych elementów jej wyposażenia – wanna lub kabina prysznicowa, a następnie ceramiki sanitarnej – umywalki i miski ustępowej. Wybór wanny lub prysznica zależy przede wszystkim od naszych upodobań

dotyczących ulubionego rodzaju kąpieli i wielkości łazienki. A może warto pokusić się o niewielką wannę np. ze szklanym parawanem. W małych łazienkach dobrze sprawdzają się formy półokrągłe lub owalne. Sporo miejsca można zaoszczędzić instalując wiszącą miskę ustępową.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 Optyczne powiększenie

Optyczne powiększenie przestrzeni osiągniemy poprzez zastosowanie jasnych i pastelowych kolorów na ścianach. Lekkości i elegancji nada łazience monochromatyczna paleta barw. Białe i beżowe kafle można np. przełamać akcentem ciemnego drewna lub fantazyjnym dekorem. Efekt optycznego poszerzenia łazienki osiągniemy także poprzez zastosowanie

dużych, prostokątnych płytek np. o wymiarach 30x60 cm. Niewielka przestrzeń lubi porządek, dlatego istotne są meble łazienkowe, w których jest miejsce na kosmetyki czy przybory toaletowe. Szafka pod umywalką praktycznie nie ogranicza przestrzeni, a biały front dodatkowo rozświetli wnętrze.

 Odpowiednie oświetlenie 

W małej łazience warto pamiętać o właściwym rozmieszczeniu oświetlenia i jak największym otwarciu przestrzeni. Bardzo ważne są lustra, które odpowiednio ustawione zwielokrotnią odbijające się światło i optycznie powiększą pomieszczenie. Zastosowanie dodatkowych źródeł światła ułatwi zabiegi kosmetyczne i pozwoli zaakcentować miejsce przy umywalce. Planowanie małej łazienki jest jak układanie puzzli – wszystko musi być w niej idealnie dopasowane. Dobre rozplanowanie, dobór odpowiedniej wielkość wyposażenia, kolorystyki oraz oświetlenia wystarczą, aby nawet małą łazienkę uczynić bardziej przestronną i funkcjonalną.

Zobacz także: Pierwszoplanowe drobiazgi łazienkowe

Kabina prysznicowa w małej łazience. Fot. KOŁO
KOŁO
Mała łazienka z wanną. Fot. KOŁO
KOŁO
Mała łazienka w bieli. Fot. KOŁO
KOŁO
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

REKLAMA

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA