REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Telewizor w łazience

Iwona Szadkowska
W dzisiejszych czasach, nie ma żadnych przeszkód, aby zainstalować telewizor w łazience. Fot. ARTDESIGN
W dzisiejszych czasach, nie ma żadnych przeszkód, aby zainstalować telewizor w łazience. Fot. ARTDESIGN

REKLAMA

REKLAMA

Telewizor w łazience to nie marzenia, ale rzeczywistość, która jest jak najbardziej do spełnienia. Jakiej wielkości może być telewizor w łazience? Czy montaż takiego ekranu jest możliwy w każdych warunkach?

Telewizor w łazience? Jeżeli ktoś ma ochotę, to w dzisiejszych czasach, nie ma żadnych przeszkód, aby zainstalować telewizor w łazience. Warto jednak o tym pomyśleć na etapie projektowania łazienki lub przed generalnym remontem.

REKLAMA

Zapracowani, zabiegani niekiedy nie mamy czasu, aby obejrzeć chociażby wiadomości. Jeżeli dodatkowo najnowsza technologia nie jest nam straszna, pragniemy stworzyć wnętrze niczym z sci-fi, to dlaczego nie iść za ciosem i nie zamontować sobie telewizora w łazience? Dla chcącego nic trudnego, choć może to być rozwiązanie nieco kosztowne, to jednak jest możliwe.

Zobacz także: Sprzęt w łazience: kompendium designu i funkcjonalności

Wielkość

Telewizory do łazienki mogą mieć od około 15 do 28 cali. Telewizory łazienkowe są płaskie, wodoodporne, w kolorze czarnym, białym, złotym, stalowym czy lustrzanym. Dopasowanie odpowiedniego telewizora do wystroju łazienki, nie powinno zatem być kłopotliwe.

Zobacz także: Moda na szklane umywalki

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ze względu na bezpieczeństwo, telewizory łazienkowe, posiadają niskie napięcie – 12 V.

Gdzie ustawić?

Telewizor możemy zamontować we wnęce, na przykład, przy wannie tak, aby kąpiąc się wygodnie widzieć ekran, pod prysznicem, a jeżeli łazienka jest niewielkich rozmiarów – w lustrze. To ostatnie rozwiązanie jest jeszcze bardziej kosmiczne i ekstrawaganckie. Kiedy telewizor jest wyłączony, lustro pełni funkcję … lustra. Włączony telewizor sprawia, że w lustrze pojawia się wyraźny obraz.

Montaż telewizorów łazienkowych jest względnie prosty i nadaje się do każdego rodzaju ściany. Telewizor, po zamontowaniu, wystaje ze ściany na odległość 1 cm.

Zobacz także: Co powinniśmy wiedzieć o bezdotykowej armaturze łazienkowej?

Wygoda użytkowania

REKLAMA

Chcąc umieścić telewizor w łazience, warto sprawdzić, czy posiada on funkcję podgrzewania szyby frontowej. Zapobiegnie to parowaniu, a obraz będzie doskonale widoczny w wilgotnym wnętrzu łazienki. Piloty do telewizorów łazienkowych również są wodoodporne, więc bez obawy można z nich korzystać leżąc w wannie.

Wybór głośników także zależy od nas samych. Możemy zdecydować się na głośniki wbudowane w telewizor lub głośniki zewnętrzne. Decydując się na głośniki wewnętrzne jakość dźwięku może być nieco gorsza, aniżeli tych zewnętrznych. Głośniki zewnętrzne możemy z powodzeniem zamontować w dowolnej ścianie bądź w suficie.

Zobacz także: Jak sprawdza się wolnoopadająca deska sedesowa?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA