REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać drzwi do sypialni?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 PORTA KMI POLAND
jest liderem wśród producentów skrzydeł i ościeżnic drzwiowych w Polsce.
drzwi Fot. PORTA KMI POLAND
drzwi Fot. PORTA KMI POLAND
PORTA KMI POLAND

REKLAMA

REKLAMA

Wybranie odpowiednich drzwi wewnętrznych jest uzależnione od szeregu czynników, w tym metrażu pomieszczenia, oświetlenia czy stylu aranżacji. Sypialnia jest wyjątkowym pokojem, który przede wszystkim powinien kojarzyć się nam z komfortem, bezpieczeństwem i intymnością. To, czy zdecydujemy się na drzwi pełne, czy też przeszklone, zależy przede wszystkim od naszych potrzeb i upodobań.

Drzwi pełne

Sypialnia służy wypoczynkowi i wyciszeniu, a my powinniśmy czuć się w niej swobodnie. Dlatego tak wielu z nas decyduje się na drzwi drewniane pełne. Gwarantują one prywatność, a dzięki lepszej izolacji akustycznej, sprzyjają także relaksowi. Są szczególnie dobrym rozwiązaniem, gdy nasza sypialnia sąsiaduje, na przykład z salonem albo z kuchnią.

REKLAMA

Pełne drzwi do sypialni Fot. PORTA KMI POLAND

REKLAMA

Poza tym drzwi drewniane są nie tylko uniwersalne, ale i ponadczasowe. Doskonale wpasowują się w każdą aranżację, wystarczy jedynie dobrać odpowiedni kolor drewna. Jeśli zaś nie odpowiada nam najprostsza forma tego rodzaju drzwi, zawsze możemy zdecydować się na modele ozdobione rzeźbieniami.

Drzwi pełne mają wiele zalet, ale z pewnością nie będą dobrym wyborem dla osób, które cenią sobie jasne pomieszczenia. Znajdą one jednak swoich zwolenników wśród osób, według których sypialnia powinna być pomieszczeniem ciemnym. Pełne drzwi, w połączeniu z roletami na oknach, zapewnią mrok stwarzający pozór nocy nawet w środku słonecznego dnia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak ustawić łóżko w sypialni?

Drzwi przeszklone

Miłośnicy wnętrz minimalistycznych, przestronnych i nowoczesnych, częściej decydują się na drzwi z przeszkleniami. Przede wszystkim dlatego, że nadają one każdemu pomieszczeniu lekkości, elegancji, a także doświetlają je i optycznie powiększają. Ten ostatni efekt, możemy dodatkowo spotęgować wybierając model z elementami odbijającymi światło. Takie detale są w istocie niezwykle ważne, gdyż dzięki nim z małej sypialni możemy uczynić, przynajmniej optycznie, przestronne pomieszczenie. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które źle się czują w małych przestrzeniach, ale także dla tych, którzy po prostu mieszkają w małym metrażu.

Drzwi do sypialni z mlecznymi przeszkleniami Fot. PORTA KMI POLAND

Przeszklenie drzwi nie musi kłócić się z prywatnym charakterem sypialni. Decydując się na szyby o małej przepuszczalności, np. mleczne lub szronione, zapewniamy sobie bowiem intymność.

Przy wyborze drzwi kierujmy się nie tylko swoim gustem i aranżacją wnętrza, lecz także postarajmy się określić, jak ważne jest dla nas doświetlenie pomieszczenia lub odizolowanie go od hałasów.

Zobacz także: Jaki styl wybrać do sypialni?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

REKLAMA

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA