REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Styl eklektyczny we wnętrzu - rożnorodny i oryginalny

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
AB Redakcja dom
styl eklektyczny Fot. Kare Design, www.9design.pl
styl eklektyczny Fot. Kare Design, www.9design.pl
Kare Design, www.9design.pl

REKLAMA

REKLAMA

Styl eklektyczny we wnętrzu łączy w sobie elementy z różnych stylów, dzięki temu jest odpowiedni dla osób, które nie mogą zdecydować się na jeden motyw przewodni. Oprócz tego zestawiając ze sobą odmienne trendy zyskujemy oryginalną i różnorodną aranżację. Jak ze smakiem zaaranżować wnętrze w stylu eklektycznym?

Styl glamour i vintage jednocześnie? Rustykalne akcenty w industrialnym otoczeniu? Oczywiście! Idea eklektyzmu nie stawia nam żadnych granic. Pozwala na łączenie różnych stylów i okresów, kolorów, tekstur i wzorów. Cel jest jeden: niepowtarzalny, wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju wystrój.

REKLAMA

– W aranżowaniu eklektycznych wnętrz w zasadzie nie ogranicza nas nic. Możemy pozwolić sobie na pełną dowolność i bawić się kontrastami. Istnieje jednak jedna zasada – wszystko razem powinno wyglądać spójnie i harmonijnie, dążyć do jakiegoś rodzaju jedności – mówi Anna Dobrzycka z salonu i sklepu internetowego 9design.pl.

Czym zatem się kierować, żeby efekt naszej twórczej działalności nie był katastrofalny, a wnętrze nie przypominało składu z elementami wyposażenia wnętrz z różnych epok?

– Warto obrać sobie jeden kolor bądź wzór, który będzie swoistym punktem ogniskowym w naszym wnętrzu. Niech pojawia się na zasadzie akcentu w dekoracjach czy fragmentach mebli. Takie działanie spoi naszą aranżację i sprawi, że będzie się prezentowała jako spójna całość – radzi Anna Dobrzycka.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Minimalizm (półka) i akcenty retro (abażury). Fot. Kare Design

Zobacz także: Blask, blichtr i szyk, czyli jak urządzić wnętrze w stylu glamour

Trudno stworzyć listę stylów, wzorów i kolorów, których połączenie daje najlepsze efekty. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i preferencji. Niewątpliwie popularnością cieszy się „przełamywanie” wnętrz w stylu skandynawskim. W biało-czarne ascetyczne otoczenie wprowadza się np. kolorowe, wzorzyste dywaniki lub poduszki. Na portalach i blogach wnętrzarskich pojawiają się też liczne zdjęcia aranżacji, w których łączy się surowość naturalnego drewna z elementami w stylu glamour. I tak nad drewnianym, masywnym stołem mieni się kryształowy żyrandol, a na szafeczce przy drewnianym, prostym łóżku widnieje nocna lampka z błyszczącą, srebrną podstawą. Przemysłowe lampy pięknie wpasowują się w minimalistyczne otoczenie, nic też nie stoi na przeszkodzie, by we wnętrza w stylu glamour wprowadzić nieco stonowane patchworkowe elementy.

Patchworkowy dywan w odcieniach szarości i lampy w stylu glamour. Fot. Kare Design

Zobacz także: Styl zakopiański – inspiracje


REKLAMA

Moda na eklektyzm sięgnęła także pojedynczych przedmiotów, których wzornictwo łączy różne style, kolory i wzory. Innym sposobem na aranżowanie eklektycznych wnętrz może być więc wybieranie mebli, oświetlenia i dodatków, których design sam w sobie cechuje różnorodność.

– Komody o niejednorodnych uchwytach czy kontrastowych kolorach szuflad, patchworkowe fotele o barokowych kształtach, minimalizm i glamour w jednym meblu – gama wyboru jest naprawdę szeroka i z pewnością nawet najbardziej rozdarta stylistycznie dusza znajdzie coś dla siebie – żartuje Anna Dobrzycka. I dodaje: – W wypadku, gdy decydujemy się na eklektyczne meble, nie eksperymentujmy już z dekoracjami i postawmy na takie, których styl nawiązuje do designu tych pierwszych. W przeciwnym razie możemy otrzymać na pewno widowiskowy, jednak niekoniecznie już stylowy efekt.

Zobacz także: Mieszkanie w wytwornym stylu – jak je stworzyć?

Barokowe kształty i patchworkowy wzór. Fot. Kare Design

Bawmy się kolorami, kształtami, wzorami i stylami, uruchommy naszą wyobraźnię i pozbądźmy się schematów. Łączmy z pozoru nieprzystawalne, mieszajmy kontrasty i walczmy z nudą. Eklektyczne wnętrze z wdzięcznością przyjmie wszystko – wszystko, co sprawi, że będzie stanowiło niechaotyczną, a wyjątkową w swej różnorodności całość.

Zobacz także: Styl skandynawski – prostota i elegancja

Źródło: www.9design.pl

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

REKLAMA

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA