REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Szarość – szyk i elegancja w łazience

Materiały prasowe
Łazienka Fot. Triple PR
Łazienka Fot. Triple PR
Triple PR

REKLAMA

REKLAMA

Wybierając kolory wnętrz zazwyczaj skupiamy się na jasnych oraz pastelowych barwach. Wielu specjalistów zajmujących się aranżacją wnętrz zachęca do zerwania z rutyną i zaleca wybór różnych odcieni szarości. Pomieszczenie z zastosowaniem szarości nabierze wyjątkowo luksusowego stylu oraz elegancji.

Prostota blisko natury

Miłośnikom pełnych prostoty, wręcz ascetycznych wnętrz, a także ceniących naturalne, szlachetne barwy przypadną do gustu płytki imitujące naturalny kamień. Idealnie naśladują ten materiał dzięki nieregularnej strukturze, usianej drobinami mieniącego się kwarcytu. Dodatkowo duży format płyt w jasnym odcieniu szarości powiększy optycznie łazienkę, która dzięki nim zyska na przestrzenności. Majestatyczne wręcz piękno skały doskonale łączy się z minimalistycznymi dodatkami z drewna – surowe bryły złagodzą nieco charakter wnętrza, a jednocześnie podkreślą inspirację naturą. Całość tworzy niebanalne i intrygujące pomieszczenie, które stanowi prawdziwą oazę relaksu dzięki wrażeniu przebywania blisko przyrody.

REKLAMA

Szare płytki są uniwersalne – sprawdzą się nie tylko w minimalistycznych, surowych aranżacjach, lecz także w tych bardziej przytulnych i przyjaznych wnętrzach. Wszystko jest kwestią dodatków, które wybierzemy – czy będą to nowoczesne akcesoria w odważnych kolorach, chromowane elementy lub eleganckie, bardziej klasyczne detale. Dla przykładu szkliwy gres w ciepłych odcieniach szarości i o ponadczasowych wzorze imitującym marmur będzie pasował do łazienki zarówno singla, jak i rodziny. Za pomocą detali nadamy pomieszczeniu charakter zgodny z naszą osobowością, stylem i potrzebami.

Zobacz także: Mała łazienka, jak ją urządzić, żeby była funkcjonalna i nieprzytłaczająca?

Odważne dodatki

Minimalizm nie musi być nudny i nieprzyjazny. Połączenie brązowego i szarego odcienia płytek pozwala na subtelne rozdzielenie strefy kąpielowej od toaletowej. Gres odwzorowujący marmur nadaje całości wysmakowanej elegancji. Dodatki w odważnym kolorze, np. pomarańczowym oraz elementy nawiązujące do wielkomiejskiego stylu życia, jak wieszaki w kształcie liter New York, dodadzą pomieszczeniu pozytywnej energii i podkreślą jego nowoczesny charakter. Kompozycja szarości, bieli i mocnego akcentu kolorystycznego sprawdzi się w łazienkach młodych, aktywnych ludzi cieszących się życiem, a także miłośników designu pełnego prostoty.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Elegancka łazienka w beżach – nie musi być nudna

Ciepła szarość

Szary kolor zazwyczaj kojarzy się z surowymi wnętrzami. Nic bardziej mylnego – dobór subtelnych dodatków w delikatnych, pastelowych barwach nada całej aranżacji łagodnego, wręcz romantycznego charakteru. Ozdobne, stylowe ramki, ażurowy stołek czy puszysty dywanik sprawią, że łazienka nabierze ciepła i przytulności. Listwy ze szczotkowanego aluminium w kolorze srebra położone przy bokach lustra oraz wzdłuż podłogi są eleganckim dodatkiem do aranżacji.

Zobacz także: Brązowa łazienka: GALERIA

Powiększenie łazienki

W niewielkich pomieszczeniach warto zastosować powiększający je optycznie trik – wybrać płytki wielkoformatowe. Przyjmuje się, żeby na ścianach układać glazurę o prostokątnym kształcie, a na podłogach kwadraty terakoty. Jednak układanie dużych płytek w rozmiarze 60x60 cm, zarówno na podłodze, jak i na ścianach, zaciera granice między nimi, dzięki czemu łazienka zyskuje na przestronności. Gres szkliwiony ma rektyfikowane krawędzie, co pozwala na użycie fugi o minimalnej szerokości – w ten sposób płytki tworzą gładką taflę, co również wizualnie powiększa łazienkę. Ponadto gres jest bardzo wytrzymały, dzięki czemu ściany i podłogi przetrwają lata i zmieniające się potrzeby oraz gusta mieszkańców.

Zobacz także: Tania łazienka, czyli jak urządzić się przy niskim budżecie?

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

REKLAMA