Szarość – szyk i elegancja w łazience
REKLAMA
REKLAMA
Prostota blisko natury
Miłośnikom pełnych prostoty, wręcz ascetycznych wnętrz, a także ceniących naturalne, szlachetne barwy przypadną do gustu płytki imitujące naturalny kamień. Idealnie naśladują ten materiał dzięki nieregularnej strukturze, usianej drobinami mieniącego się kwarcytu. Dodatkowo duży format płyt w jasnym odcieniu szarości powiększy optycznie łazienkę, która dzięki nim zyska na przestrzenności. Majestatyczne wręcz piękno skały doskonale łączy się z minimalistycznymi dodatkami z drewna – surowe bryły złagodzą nieco charakter wnętrza, a jednocześnie podkreślą inspirację naturą. Całość tworzy niebanalne i intrygujące pomieszczenie, które stanowi prawdziwą oazę relaksu dzięki wrażeniu przebywania blisko przyrody.
REKLAMA
Szare płytki są uniwersalne – sprawdzą się nie tylko w minimalistycznych, surowych aranżacjach, lecz także w tych bardziej przytulnych i przyjaznych wnętrzach. Wszystko jest kwestią dodatków, które wybierzemy – czy będą to nowoczesne akcesoria w odważnych kolorach, chromowane elementy lub eleganckie, bardziej klasyczne detale. Dla przykładu szkliwy gres w ciepłych odcieniach szarości i o ponadczasowych wzorze imitującym marmur będzie pasował do łazienki zarówno singla, jak i rodziny. Za pomocą detali nadamy pomieszczeniu charakter zgodny z naszą osobowością, stylem i potrzebami.
Zobacz także: Mała łazienka, jak ją urządzić, żeby była funkcjonalna i nieprzytłaczająca?
Odważne dodatki
Minimalizm nie musi być nudny i nieprzyjazny. Połączenie brązowego i szarego odcienia płytek pozwala na subtelne rozdzielenie strefy kąpielowej od toaletowej. Gres odwzorowujący marmur nadaje całości wysmakowanej elegancji. Dodatki w odważnym kolorze, np. pomarańczowym oraz elementy nawiązujące do wielkomiejskiego stylu życia, jak wieszaki w kształcie liter New York, dodadzą pomieszczeniu pozytywnej energii i podkreślą jego nowoczesny charakter. Kompozycja szarości, bieli i mocnego akcentu kolorystycznego sprawdzi się w łazienkach młodych, aktywnych ludzi cieszących się życiem, a także miłośników designu pełnego prostoty.
Zobacz także: Elegancka łazienka w beżach – nie musi być nudna
Ciepła szarość
Szary kolor zazwyczaj kojarzy się z surowymi wnętrzami. Nic bardziej mylnego – dobór subtelnych dodatków w delikatnych, pastelowych barwach nada całej aranżacji łagodnego, wręcz romantycznego charakteru. Ozdobne, stylowe ramki, ażurowy stołek czy puszysty dywanik sprawią, że łazienka nabierze ciepła i przytulności. Listwy ze szczotkowanego aluminium w kolorze srebra położone przy bokach lustra oraz wzdłuż podłogi są eleganckim dodatkiem do aranżacji.
Zobacz także: Brązowa łazienka: GALERIA
Powiększenie łazienki
W niewielkich pomieszczeniach warto zastosować powiększający je optycznie trik – wybrać płytki wielkoformatowe. Przyjmuje się, żeby na ścianach układać glazurę o prostokątnym kształcie, a na podłogach kwadraty terakoty. Jednak układanie dużych płytek w rozmiarze 60x60 cm, zarówno na podłodze, jak i na ścianach, zaciera granice między nimi, dzięki czemu łazienka zyskuje na przestronności. Gres szkliwiony ma rektyfikowane krawędzie, co pozwala na użycie fugi o minimalnej szerokości – w ten sposób płytki tworzą gładką taflę, co również wizualnie powiększa łazienkę. Ponadto gres jest bardzo wytrzymały, dzięki czemu ściany i podłogi przetrwają lata i zmieniające się potrzeby oraz gusta mieszkańców.
Zobacz także: Tania łazienka, czyli jak urządzić się przy niskim budżecie?
REKLAMA
REKLAMA