REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zimowe aranżacje wnętrz

Aleksandra Olechowska
Wnętrza Fot. Fotolia
Wnętrza Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zima to czas kiedy większość czasu spędzamy w domu. Warto zadbać o odpowiednią oprawę każdego pomieszczenia, dzięki temu łatwiej będzie nam przetrwać mroźne dni i wieczory. Żeby wprowadzić we wnętrzu zimową aurę, nie musimy zmieniać całej kolorystyki, wystarczy zastosować kilka drobiazgów.

Warto zadbać o nastrój wnętrza w zimę. Za pomocą odpowiedniej kolorystyki przywołamy zimę w naszym wnętrzu. Dzięki zastosowaniu właściwych tkanin i dodatków zima nie będzie dla nas już taka straszna.

REKLAMA

Zimowe kolory

Zima to pora roku, która kojarzy się przede wszystkim z bielą i mroźnym błękitem. Przypomina nam o śniegu i soplach lodu. Są to zimne kolory dlatego też warto pomyśleć o cieplejszej kolorystyce, która umili nam przebywanie w domu w mroźne dni. Zmiana całej kolorystyki wnętrza jest jednak bezzasadna, gdyż zanim zaczniemy remont zima już się skończy. Warto wówczas pomyśleć o odpowiedniej kolorystyce dodatków, które wprowadzą do wnętrza więcej ciepła. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie zieleni przypominającej o pięknych iglastych drzewach. Nie zapomnijmy również o czerwonych i pomarańczowych akcentach, które przywoływać będą wspomnienia jesiennych liści oraz pysznych suszonych owoców. Takie akcenty doskonale kontrastują się z śnieżną bielą. Wykorzystując takie połączenia sprawimy, że wnętrze będzie cieplejsze, a tego przede wszystkim potrzebujemy w zimę.

Zobacz także: Kuchnia w czerwieni - GALERIA

Odpowiednie materiały

Łatwiej będzie przetrwać zimę kiedy do wnętrza wprowadzimy miękkie i ciepłe materiały. Firany, zasłony, dywany oraz koce bez względu na to, jaki mają kolor sprawią, że wnętrze będzie przytulniejsze. Miękki koc doskonale umili wieczorne leniuchowanie na kanapie. Również poranna pobudka będzie przyjemniejsza, gdy po obu stronach łóżka znajdzie się miękki dywan. Możemy zastosować je również w łazience, w której w blasku świec odprężymy się po ciężkim i mroźnym dniu. Doskonałym wyborem będą tkaniny w kolorze białym, srebrnym, szarym lub czerwcowym i zielonym. Grubsze zasłony i futrzane narzuty sprawią, że łatwiej będzie nam przetrwać mroźne wieczory i noce. Warto pomyśleć również o materiałach z dzianiny, bardzo modnych w tym sezonie. Koc stworzony z miękkich splotów na pewno otuli nasze wnętrze.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Czerń we wnętrzu – odważne aranżacje

Fot. ArtDecor24

Oświetlenie i dodatki

Każde wnętrze bez względu na to, w jakim stylu jest utrzymane potrzebuje odpowiedniego oświetlenia i dodatków. Świeczki dekoracyjne, aromatyczne, lampiony oraz lampki nie dość, że wprowadzą do wnętrza odpowiedni nastrój będą również idealną dekoracją. Światło ociepli wnętrze, sprawiając, że będzie w nim przytulniej. Możemy je wykorzystać zarówno w sypialni, salonie, jak i w łazience.

Zobacz także: Jak wykorzystać tapety we wnętrzu?

REKLAMA

Warto również zadbać o inne dodatki. Miłym elementem, który wprowadzi trochę koloru będą rośliny doniczkowe w srebrnej lub w białej osłonce. Jeśli chcielibyśmy przełamać jasny kolor ścian ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie osłonek z włóczki. Oprócz nich możemy z niej zrobić osłonkę na wazon, abażur i wieszak. Takie elementy z pewnością ocieplą wnętrze ponieważ dzianina jest miękkim i miłym materiałem. W przypadku kuchni warto pomyśleć o odpowiednich obrusach i serwetkach, które uzupełnią jadalnię. Ciekawym pomysłem jest również okrycie krzeseł wełnianymi pokrowcami lub przymocowanie swetrów na ich oparcia. Dzianina jest przyjemna w dotyku dlatego idealnie nada się na do ocieplenia zimowych wnętrz.

Przy zastosowaniu kilku prostych zabiegów i wykorzystaniu kilku elementów przetrwanie zimy będzie o wiele prostsze. Gdy w domu będzie czekał na nas ciepły dywan lub futrzana narzuta z przyjemnością będziemy do niego wracali po ciężkim, mroźnym dniu.

Zobacz także: Trendy wnętrzarskie – kolory 2013

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

REKLAMA

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA