REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak dobrać najlepszy materac dla siebie?

Tomasz Goc
Dyrektor Handlowy w firmie Janpol
Materac. Fot. Janpol
Materac. Fot. Janpol
Janpol

REKLAMA

REKLAMA

Wybór materaca do sypialni to niełatwe zadanie. Od naszej decyzji w duże mierze zależy to, czy rano będziemy budzić się zrelaksowani i wypoczęci.

Jak ulał

Jednym z ważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie materaca jest waga jego przyszłych użytkowników. W przypadku drobnych osób najlepiej sprawdzają się materace o średnim stopniu twardości, w przypadku tych nieco cięższych poleca się twarde modele, chociaż nie jest to regułą. Żeby upewnić się czy wybór jest właściwy warto wykonać prosty test polegający na wsunięciu rozłożonej dłoni pod plecy podczas leżenia na materacu na wznak. Najlepiej jeśli ręka wsunie się stawiając lekki opór – oznacza to, że kręgosłup ma odpowiednie podparcie.

REKLAMA

Materac sprężynowo-piankowo-kokosowy. Fot. Janpol

Stop alergii

W przypadku alergików wybór materacy nieco się zawęża. Najlepiej sprawdzą się materace zapewniające cyrkulację powietrza i zawierające neutralne materiały takie, jak lateks, bawełna czy pianka termoelastyczna. Warto także zainwestować w zdejmowany pokrowiec, który będzie nadawał się do częstego prania. Najistotniejszym elementem doboru materac dla alergika jest jego wiedza na  temat czynników, które go uczulają. Profilaktyczne badania są tutaj niezbędne, jeśli chcemy mieć pewność, że wybrany przez nas produkt nie będzie wchodził w reakcję uczuleniową z naszym organizmem.

Zobacz także: Jakie są rodzaje materacy, czym różnią się między sobą?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dla dwojga

Jeśli wybieramy materac do wspólnej sypialni warto zainwestować w model kieszeniowy, lateksowy lub termoelastyczny. Zapewniają one wysoki komfort snu, a co najważniejsze nie dają odczuć zmian pozycji drugiej osoby. Przy zwykłych materacach sprężynowych stanowi to duży problem, zwłaszcza jeśli partnerzy znacząco różnią się wagą.

Fot. Janpol

Na problemy zdrowotne

Choroba często zmusza nas do spędzania w łóżku większej ilości czasu, niż byśmy sobie tego życzyli. Niezależnie od tego, czy jest to poważniejsza przypadłość, czy zwykła grypa warto zadbać o komfort i wygodę podczas odpoczynku. Pomocny będzie nie tylko dobry jakościowo materac, ale także stelaż z regulacją. Dzięki niemu zmienimy pozycję bez konieczności proszenia o pomoc osób trzecich.

Zobacz także: Materac do łóżka w sypialni. Lepiej wybrać jeden – podwójny, czy dwa różne?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA