REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Drewno i marmur we wnętrzach

Salon Fot. 81.waw.pl
Salon Fot. 81.waw.pl
81.waw.pl

REKLAMA

REKLAMA

Drewno i marmur we wnętrzach powoli stają się cechami nowoczesnego minimalizmu. Z pewnością połączenie marmuru i drewna we wnętrzach są wyznacznikami luksusu. Surowość marmuru i ciepło drewna dają zaskakujący efekt.

Aranżacje z marmuru i z drewna nie muszą być oczywiste, w różnych kombinacjach dają inny efekt. Na przykład zastosowane w sypialni jasne drewno podkreśla surowość wnętrza, ale już w łazience ten sam odcień drewna ociepla ściany i posadzkę wyłożoną czarnym marmurem.

REKLAMA

Zobacz także: Jak ocieplić minimalistyczne wnętrza?

– Wystrój mieszkania na Służewcu powstał w oparciu o wykorzystanie ponadczasowych połączeń czerni i bieli z dodatkiem naturalnego drewna – podkreśla Anna Paszkowska, architektka z pracowni 81.WAW.PL. Prostota, uzyskana dzięki skontrastowaniu tych dwóch kolorów idealnie komponuje się z geometrycznymi, a zwłaszcza prostokątnymi wzorami – dodaje Paszkowska. Czarno-białą kolorystykę wnętrza można wzbogacić poprzez wprowadzenie do wnętrza apartamentu silnych akcentów drewnianych. Dzięki unikalnemu połączeniu czerni, bieli i właśnie drewna, mieszkanie nabierze dojrzałego i wysmakowanego charakteru.

Fot. 81.waw.pl

Warto wyróżnić jakieś miejsce w apartamencie, na przykład połączyć salon z jadalnią i z aneksem kuchennym. Ciekawą propozycją jest aranżacja aneksu kuchennego w stylu minimalistycznym, tak żeby w jak najmniejszym stopniu przypominał tradycyjną kuchnię. Lodówkę, szafki kuchenne oraz pozostałe urządzenia można dyskretnie wkomponować w drewnianą obudowę i dodatkowo przysłonić białym blatem. Powstałe w ten sposób bryły drewna tworzą część kompozycji salonu, oddzielonej od niego jedynie innym typem podłogi. Centralnym punktem pomieszczenia jest wygodna, miękka, czarna sofa, skontrastowana z białym dywanem oraz z drewnianym parkietem. Punktowe oświetlenie halogenowe interesująco współgra z dużą lampą na długim łamanym ramieniu, zawieszonym nad prostokątnym, czarnym stołem jadalnianym. Dzięki połączeniu bieli, drewna i wyrazistej czerni wnętrze salonu i jadalni wydaje się niezwykle przestronne i większe niż jest w rzeczywistości.

Zobacz także: Aranżacja wnętrza dla domatora


Nowoczesną aranżację sypialni uzyskamy stosują jasne kolory, na przykład biel, dodatkowo przełamaną drewnianym parkietem i drewnianą ramą łóżka.

Fot. 81.waw.pl

– Sypialnię optycznie powiększa zawieszony nad podłogą biały regał na książki. Dodaje on pomieszczeniu niezwykłej lekkości. W nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach meble, cechujące się oryginalnym wzornictwem są wręcz niezbędne – opisuje Paszkowska.

Zobacz także: Ładne wnętrza: GALERIA

Łazienka to miejsce relaksu, warto urządzić ją z przepychem. Świetnie w tej roli sprawdzi się czarny marmur, żeby nie było w niej mrocznie, na jednej ścianie można zastosować drewno. A oprócz tego lepiej jest wybrać armaturę z prostym wzornictwem – białą, prostokątną, zabudowaną wannę. Drewno ściany oraz biel armatury rozjaśniają i ocieplają pomieszczenie, a także gaszą przepych, jakiego spodziewamy się po marmurze. Naprzeciwko wanny, na całej szerokości ściany warto zamontować panoramiczne lustro, które otwiera perspektywę łazienki.

Fot. 81.waw.pl

Źródło: 81.waw.pl

Zobacz także: Styl skandynawski, czyli północny design

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Wody opadowe to nie problem tylko cenny zasób. Jak zagospodarować je w mieście?

    W obliczu zmian klimatycznych, również Europa staje się coraz bardziej narażona na anomalie pogodowe, takie jak długotrwałe okresy bez opadów lub nawalne deszcze. Te zjawiska wpływają na to jak projektowane są nowe budynki i infrastruktura, a także w jaki sposób modernizowane są istniejące obiekty. Jednym z kluczowych aspektów walki ze zmianami jest odpowiednie zagospodarowanie wód opadowych. Zamiast traktować je jako problem, pora spojrzeć na nie jako na cenny zasób, którego mądre wykorzystanie, uchroni nas przed zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych.

    Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

    Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

    Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

    Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

    Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

    Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

    REKLAMA

    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    REKLAMA

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    REKLAMA