Oświetlenie biblioteczki
REKLAMA
REKLAMA
Kinkiety
Kinkiety są dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy wyeksponować książki na otwartej półce – uzyskamy jednocześnie źródło światła i dodatkową dekorację ściany.
REKLAMA
Zobacz także: Designerskie lampy w sezonie 2011/2012
Lampki halogenowe
Uwagę zwraca oświetlenie umieszczone wewnątrz biblioteczki. Warto podświetlić wnętrze klasycznej, oszklonej biblioteczki, w której przechowujemy białe kruki i dzieła klasyków w skórzanych oprawach. Lampki halogenowe można montować nad półkami lub pod nimi, także szklanymi.
Przykręcane lampki biurkowe
Przykręcane lampki biurkowe z wyginanym ramieniem można przykręcić do najwyższej półki regału, w którym trzymamy książki. Odpowiednio ustawione lampki rzucą światło na grzbiety niemalże wszystkich książek lub tylko tych, które chcemy wyeksponować.
Wysoka lampa stojąca
Wysoka lampa stojąca jest dobrym rozwiązaniem do wnętrz klasycznych oraz tych w stylu retro. Elegancka, wysoka lampa z szerokim kloszem postawiona obok najprostszego regału z książkami, rzuci na niego ciepłego światło i nada tym samym całemu wnętrzu niepowtarzalny charakter. Warto poszukać kolorowych abażurów w ciekawym kształcie i drewnianej, finezyjnie rzeźbionej nogi lampy.
Lampy LED
REKLAMA
Lampy LED cieszą się coraz większą popularnością. Możemy je montować zarówno wewnątrz oszklonych, klasycznych biblioteczek, jak i przy otwartych regałach i półkach. Lampy LED nagrzewają się w niewielkim stopniu i pozwalają na uzyskanie dowolnego koloru światła bez użycia filtra.
Coraz większą popularnością cieszy się ostatnio BookLED, czyli oprawa, która w biblioteczce może posłużyć zarówno jako oświetlenie, jak i podpora dla książek. To rozwiązanie daje nam ciepłe, białe światło, które możemy ustawić pod dowolnym kątem, a złożone może służyć jako podpórka do książek.
Zobacz także: Jak wykorzystać urok diod?
REKLAMA
REKLAMA