REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Biblioteczka.
Biblioteczka.

REKLAMA

REKLAMA

Oświetlenie biblioteczki jest głównie kwestią dekoracyjną, chociaż oczywiście dzięki światłu lepiej widać tytuły książek. Oświetlone półki sprawiają też wrażenie głębszych i przestronniejszych, a równe rzędy tomów nabierają cieplejszego klimatu. W jaki sposób możemy oświetlić biblioteczkę?

Kinkiety

Kinkiety są dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy wyeksponować książki na otwartej półce – uzyskamy jednocześnie źródło światła i dodatkową dekorację ściany.

REKLAMA

Zobacz także: Designerskie lampy w sezonie 2011/2012

Lampki halogenowe

Uwagę zwraca oświetlenie umieszczone wewnątrz biblioteczki. Warto podświetlić wnętrze klasycznej, oszklonej biblioteczki, w której przechowujemy białe kruki i dzieła klasyków w skórzanych oprawach. Lampki halogenowe można montować nad półkami lub pod nimi, także szklanymi.

Przykręcane lampki biurkowe

Przykręcane lampki biurkowe z wyginanym ramieniem można przykręcić do najwyższej półki regału, w którym trzymamy książki. Odpowiednio ustawione lampki rzucą światło na grzbiety niemalże wszystkich książek lub tylko tych, które chcemy wyeksponować.

Wysoka lampa stojąca

Wysoka lampa stojąca jest dobrym rozwiązaniem do wnętrz klasycznych oraz tych w stylu retro. Elegancka, wysoka lampa z szerokim kloszem postawiona obok najprostszego regału z książkami, rzuci na niego ciepłego światło i nada tym samym całemu wnętrzu niepowtarzalny charakter. Warto poszukać kolorowych abażurów w ciekawym kształcie i drewnianej, finezyjnie rzeźbionej nogi lampy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Lampy LED

REKLAMA

Lampy LED cieszą się coraz większą popularnością. Możemy je montować zarówno wewnątrz oszklonych, klasycznych biblioteczek, jak i przy otwartych regałach i półkach. Lampy LED nagrzewają się w niewielkim stopniu i pozwalają na uzyskanie dowolnego koloru światła bez użycia filtra.

Coraz większą popularnością cieszy się ostatnio BookLED, czyli oprawa, która w biblioteczce może posłużyć zarówno jako oświetlenie, jak i podpora dla książek. To rozwiązanie daje nam ciepłe, białe światło, które możemy ustawić pod dowolnym kątem, a złożone może służyć jako podpórka do książek.

Zobacz także: Jak wykorzystać urok diod?

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA