REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dekoracja wielkanocnego stołu

Iwona Szadkowska
Stół wielkanocny. Fot. Fotolia
Stół wielkanocny. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Dekoracja wielkanocnego stołu kojarzy nam się z pierwszymi oznakami wiosny. Kolorowe kwiaty, soczysta zieleń i własnoręcznie zdobione pisanki. Wielkanoc to możliwość, aby na stole zawitał promień słońca i wielobarwne dekoracje. Jak udekorować stół na Wielkanoc, aby było ładnie, kolorowo i smacznie?

Dekoracja naturalna

Dekorację wielkanocnego stołu może stanowić płaskie naczynie, w którym wyhodujemy rzeżuchę i trawę kupkówkę. Chcąc przełamać zieleń możemy dodać drewnianego zajączka lub małego kurczaczka, który wychyla się zza traw. Możemy również posadzić rzeżuchę na odwróconej miseczce, otoczonej watą. Wówczas dekoracja nabierze półkolistego kształtu, a na takiej zielonej górce możemy ustawić, na przykład baranka.

REKLAMA

Innym pomysłem może być wazon ze świeżymi kwiatami. Mogą to być tulipany, żonkile lub hiacynty. Jeżeli chcemy osiągnąć różnorodny efekt, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć kompozycję z różnych kwiatów.

Zobacz także: Wielkanocny stół: inspiracje

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wiosenno-wielkanocna kompozycja

Możemy również stworzyć samodzielnie, wiosenno-wielkanocną kompozycję w głębszym naczyniu. Wówczas będziemy potrzebować niewielkiego, głębszego naczynia, trawę lub rzeżuchę, gąbkę do układania kwiatów i dekoracje na drucikach lub na patyczkach – motylki, biedronki, zajączki, króliczki itp.

Do głębokiego naczynia przycinamy odpowiedniej wielkości gąbkę do układania kwiatów. Gąbkę namaczamy wodą. Nakładamy trawę lub rzeżuchę i wpinamy w nią motylka czy inną dekorację na druciku lub na patyczku. Możemy również ułożyć na niej gniazdko z pisanką, z barankiem lub z innym wielkanocnym zwierzątkiem.

Pisanki

Pisanki to główny element, który warto zaakcentować na wielkanocnym stole. Wielobarwne pisanki mogą tworzyć dekorację w jednym miejscu, na przykład wokół wzgórza z rzeżuchy. Jajka możemy również ułożyć przy talerzykach lub przypadkowo w różnych miejscach na stole.

Jeżeli na naszym stole będą dominowały konkretne kolory warto zaakcentować je również na zdobieniach pisanek. Wówczas będą tworzyły harmonijną całość.

Pisanki możemy ustawić także na podstawkach do jajek i tym samym wyeksponować wzór, który na nich namalowaliśmy czy wydrapaliśmy.

Jajko z galaretki

Jajko, które możemy wykonać z galaretki, nie tylko stanowi ciekawą dekorację na stole, lecz także jest bardzo smaczne. Do jego wykonania potrzebujemy: wydmuszki, opakowania galaretki, lejek i plaster.

Jedną dziurkę w wydmuszce zaklejamy plastrem. Do drugiej, za pomocą lejka, wlewamy trochę, lekko stężałej galaretki. Wkładamy do lodówki. Gdy galaretka stężeje, wypełniamy jajko do końca – schładzamy. Zanim nasze jajko obierzemy, należy włożyć je do ciepłej wody. Obieramy bardzo delikatnie i powoli.

Zobacz także: Wielkanocne aranżacje stołu: GALERIA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Aby taryfy dynamiczne się opłacały trzeba mieć w domu kosztowne urządzenia. Można dostać na nie dofinansowanie

Od 24 sierpnia 2024 r. klienci dużych sprzedawców energii elektrycznych mogą już przejść na taryfy dynamiczne, w których rozliczenia za zużytą energię odbywają się według bieżących cen z Towarowej Giełdy Energii. W praktyce to rozwiązanie nie dla wszystkich jest jednak opłacalne. – To jest bardzo atrakcyjne rozwiązanie, jeśli mamy sterowalne systemy energetyczne, czyli np. magazyn energii, magazyn ciepła, sterowalne klimatyzatory, pompę ciepła, samochód elektryczny albo wszystko to naraz – mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy. Jak wskazuje, to może zwiększyć zainteresowanie dotacjami z rządowych programów Czyste Powietrze i Mój Prąd, które ponownie oferują dofinansowania dla osób fizycznych.

Od 2025 r. obowiązek selektywnej zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Jak dostosować się do nowych przepisów?

W Polsce od 1 stycznia 2025 r. wejdą w życie przepisy stanowiące obowiązek selektywnej zbiórki i odbioru odpadów budowlanych oraz rozbiórkowych, z rozróżnieniem na takie materiały jak drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips oraz odpady mineralne. Jakie wyzwania pojawiają się w kontekście tego obowiązku dla firm budowlanych?

Jak zmieniały się ceny ciepłej i zimnej wody przez lata?

Wzrost opłat za wodę to ostatnio dość głośny temat. Sprawdzamy zatem, jak ceny ciepłej oraz zimnej wody zmieniały się przez ostatnie 15 lat - 20 lat. 

Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

REKLAMA

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

REKLAMA

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

REKLAMA