REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wystrój korytarza

Iwona Szadkowska
Wystrój korytarza.
Wystrój korytarza.

REKLAMA

REKLAMA

Wystrój korytarza jest równie ważny, jak wygląd innych pomieszczeń. Odpowiednie oświetlenie potrafi stworzyć właściwy klimat, aby spokojnie przebyć drogę z pokoju do pokoju. Zawieszając w korytarzu ciekawe obrazy lub dekoracje, będziemy mogli przebyć krótką podróż, a nawet poprawić sobie nastrój. Jak odmienić wystrój korytarza na przytulny oraz przyjazny?

Wystrój korytarza może sprawić, że już przed danym pomieszczeniem, poczujemy przypływ pozytywnej energii. Wystarczy dodać mu delikatnego blasku, wprowadzić przykuwające oko dekoracje lub odbijające światło lustra, a cała droga do salonu, jadalni czy sypialni stanie się przyjemniejsza.

REKLAMA

Meble w korytarzu

Korytarz, który łączy kuchnię z jadalnią, niekiedy wręcz wymaga postawienia niewielkiego stolika, na którym będziemy mogli odstawić tacę z herbatą, by móc otworzyć drzwi. Pomocny jest także, gdy przenosimy umyte naczynia do kredensu, stojącego w jadalni. Stolik to również znakomite miejsce, aby ustawić na nim wazon ze świeżymi kwiatami. Tym samym, do tej małej przestrzeni, wprowadzamy nieco życia i świeżości.

Jeżeli miejsce na to pozwala, w korytarzu przed sypialnią, możemy ustawić komodę. Przetrzymywana w niej pościel, pozwoli na łatwe rozmieszczenie w każdym pokoju. Możemy również umieścić w niej ręczniki czy pledy.

Zobacz także: Funkcjonalna szafa wnękowa

Oświetlenie

REKLAMA

Długi i ciemny korytarz należy odpowiednio oświetlić. Jednakże, w tym miejscu, nie potrzebujmy dużej ilości światła. Chociażby dlatego, że przez korytarz, tylko przechodzimy. Ważne, aby wiedzieć dokąd się idzie, nie błądzić w ciemności i na nic nie wpaść. To jest główne zadanie oświetlenia w korytarzu.

Niesamowity efekt dają kinkiety. Ciekawie wyglądają takie w kształcie fali, których białe halogeny są zamontowane pod wypukłą stroną, a niebieskie na wklęsłej. W efekcie dolna część ściany jest oświetlona jasnym blaskiem, a górna niebieskim, co daje nietuzinkowy wygląd i przykuwa wzrok. Możemy również wybrać kinkiety podłużne z pomarańczowym światłem. Dają odpowiednią ilość światła oraz równie spektakularny blask na ścianie.

Zobacz także: Jak uzyskać pożądany efekt świetlny we wnętrzu?

Dekoracje

Piorunujący efekt osiągniemy też za pomocą obrazu, lustra lub oryginalnych dekoracji. Krótki przedpokój optycznie wydłuży prostokątny, długi obraz. W wąskim, ale długim korytarzu możemy zawiesić duże obrazy przedstawiające, na przykład, centra miast. Głębia i ruch wizualnie poszerzą przestrzeń i zwrócą uwagę.

Zobacz także: Jak zaprojektować przedpokój? GALERIA

Obrazy możemy zastąpić rodzinnymi fotografiami tworząc w korytarzu prawdziwą linię czasu.

REKLAMA

Lustro to przedmiot, który zdecydowanie najlepiej poszerza wąską przestrzeń. Jednak raczej zrezygnujmy z dużych luster na całą wysokość, szczególnie na końcu korytarza. Zbliżająca lub krocząca obok nas postać, może wzbudzić lęk lub zdenerwowanie. Wybierzmy kilka mniejszych luster o niecodziennych kształtach i stwórzmy z nich fantastyczną dekorację.

Każdy element na ścianie możemy oświetlić. Pozwoli to na wyszczególnienie obrazów, zaznaczenie ich obecności w tej niewielkiej przestrzeni. Dzięki temu możemy również całkowicie zrezygnować z innej formy oświetlenia korytarza.

Zobacz także: Lustra przedpokojowe: GALERIA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

    Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

    Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

    Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    REKLAMA

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    REKLAMA

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    REKLAMA