REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Świąteczne ozdoby w oknach

REKLAMA

REKLAMA

Świąteczne ozdoby w oknach budują atmosferę wnętrza. Od nas zależy ilość i rodzaj ozdób, które wybierzemy. Jakie ozdoby wybrać? Jak nie przesadzić z ilością?

REKLAMA

Świąteczne ozdoby w oknach pojawiają się już pod koniec listopada, wtedy jeszcze mamy czas, aby bez zbędnego pośpiechu zastanowić się nad wystrojem mieszkania na nadchodzące święta. Dobra recepta to połączenie nieodzownej tradycji z oryginalnością, okraszone szczyptą indywidualizmu. Efekt powinien pozwolić nam zapomnieć o troskach dnia codziennego oraz w pełni cieszyć się czasem spędzonym z bliskimi. Ogólna zasada jest jedna – przy wigilijnym stole powinno być nie tylko uroczyście, ale przede wszystkim przytulnie.

REKLAMA

Sposobów na przywitanie świąt w naszych domach nie brakuje. Honorowe miejsce w każdym salonie zajmuje choinka, która sama w sobie daje pod względem aranżacji duże pole do popisu. Bombki, cukierki, figurki, łańcuchy, kokard, bibeloty zdobiące świąteczne drzewko można mnożyć bez końca. Innym nieodłącznym motywem dekoracyjnym są świeczki bądź lampiony, na przekór zimowej aurze wprowadzające do pomieszczenia ciepłą atmosferę i otulające swoim blaskiem niczym ciepły szalik.

Zobacz także: Pomysły na prezenty świąteczne

REKLAMA

Nie obejdzie się też bez eleganckiego obrusu, zwykle współgrającego kolorystycznie z upiętymi odświętnie zasłonami. Jeśli nasze okna osłaniają rolety, skoncentrujmy się na umiejętnym dobraniu do nich znajdujących się w pokoju dodatków. Przypominająca swoją barwą dojrzałe, czerwone wino, zamszowa aranżacja dobrze będzie się komponować zarówno w zestawieniu z tym podanym do kolacji wytwornym trunkiem, jak i czerwonymi elementami zdobiącego stół stroika. Całość z powodzeniem zwieńczą gałązki zawieszonej pod sufitem lub na drzwiach jemioły, doskonale prezentującej się w towarzystwie roślinnych motywów zastosowanych na roletach.

Choć minimaliści na tych utartych rozwiązaniach zapewne poprzestaną, zwolennicy oryginalnych aranżacji nie zmarnują okazji do wykazania się kreatywnością i stworzenia w domowym zaciszu niemal baśniowej rzeczywistości. Własnoręcznie wykonane ozdoby to doskonały pretekst do wspólnej zabawy z dziećmi, które z chęcią zabiorą się za wycinanie, klejenie oraz lepienie finezyjnych kształtów. Wystarczy odrobina wyobraźni, a nasze okna zostaną usiane gwiazdkami, ściany pokryją się tematycznymi motywami, a z żyrandola zwisać będą aniołki oraz inne postacie. To świetny sposób na ożywienie nawet najbardziej klasycznego wnętrza.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Dekoracje świąteczne do wnętrza

Wrażenia wizualne niewątpliwie grają pierwsze skrzypce w tworzeniu świątecznego klimatu, warto jednak pokusić się o zaangażowanie również innych zmysłów gości i domowników. Kuszący zapach świątecznych potraw i przytłumiony dźwięk kolęd z pewnością dobrze spełnią swoją rolę, dopełniając i tak już niezwykłej atmosfery grudniowego wieczoru.

Nie zapominajmy o tym, że nastrój, który zagości w naszych domach podczas świąt tworzymy my sami. Im wcześniej zaczniemy do nich przygotowania, tym pełniej przeżyjemy ten magiczny okres. I chociaż gra toczy się zaledwie o parę dni, to właśnie dzięki nim w nowy rok wejdziemy radośni i pełni energii, a cudowne wspomnienia zadbają o nasz dobry humor nawet wtedy, kiedy śnieg już dawno zdąży stopnieć.

Źródło: materiały prasowe

Świąteczne ozdoby w oknach budują atmosferę wnętrza. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Świąteczne ozdoby w oknach pojawiają się już pod koniec listopada, wtedy jeszcze mamy czas, aby bez zbędnego pośpiechu zastanowić się nad wystrojem mieszkania na nadchodzące święta. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

Oszczędności na nowych osiedlach. Jakie rozwiązania pomagają zaoszczędzić na energii czy wodzie?

Nowe osiedla są coraz bardziej innowacyjne, coraz częściej deweloperzy stawiają również na ekologię. A co z rozwiązaniami pozwalającymi mieszkańcom na oszczędności, np. energii albo wody? Jak duże kwoty można zaczadzić? 

Jest stanowisko MF – koniec wakacji kredytowych w 2025 r. Kto może skorzystać ze wsparcia jeszcze w 2024 r.?

Zgodnie z najnowszym stanowiskiem resortu finansów – wakacje kredytowe nie będą kontynuowane w 2025 r. Kto zatem, po raz ostatni, może skorzystać ze wsparcia w postaci zawieszenia spłaty dwóch rat kredytu hipotecznego (tzw. wakacji kredytowych) w okresie od 1 września do 31 grudnia 2024 r. oraz na jakie wsparcie mogą, w przyszłym roku, liczyć kredytobiorcy?

REKLAMA

Kredyt 0 proc. pod dużym znakiem zapytania po przyjęciu projektu budżetu państwa na rok 2025 – czy osoby, które chcą zakupić własne mieszkanie, mogą jeszcze liczyć na kredyt z niskim oprocentowaniem?

Po przyjęciu przez Radę Ministrów w dniu 28 sierpnia 2024 r. projektu budżetu państwa na rok 2025 nastała burza wokół kredytu 0 proc. Czy jednak nie będzie kredytu z niskim oprocentowaniem na zakup pierwszego mieszkania? Jakie są aktualne, główne założenia kredytu 0 proc.?

Relacja zarobków do ceny mieszkania w 2024 r. W którym mieście w Polsce jest najkorzystniejsza?

Im więcej zarabiasz, tym łatwiej kupić mieszkanie? Niekoniecznie. Choć w Warszawie wynagrodzenia należą do tych najwyższych, to w ślad za  nimi idą bardzo drogie mieszkania. Ważny zatem jest stosunek zarobków do cen nieruchomości. W jakich miastach wypada on najkorzystniej? Gdzie znajdziemy najbardziej okazałą ofertę mieszkań? W jakich miastach można kupić na kredyt największe lokum? Eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili to sprawdzić. 

Teraz więcej okazji by kupić tanio mieszkanie, nawet za pół ceny rynkowej. Jest jeden warunek, a nawet dwa, korzystaj bo nie potrwa to długo

Na rynku mieszkaniowym nastał pat. Trudniej dostępne kredyty, wysokie ceny, oferty uszczuplone przez Bezpieczny Kredyt 2%. W efekcie w większości miast ceny z rynku pierwotnego zostały dogonione przez oferty mieszkań z drugiej ręki. Wbrew pozorom to stwarza więcej okazji do kupna po atrakcyjnej cenie.

Czy to już standard czy wciąż luksus? Jakie są nowe mieszkania od deweloperów?

Rynek nieruchomości zmienia się dynamicznie. Coś co kiedyś było luksusem, dziś staje się standardem. Przedstawiciele czołowych firm deweloperskich mówią o tym, jakie udogodnienia oferują obecnie w segmencie popularnym oraz premium. Sondę przygotował portal RynekPierwotny.pl.

REKLAMA

To już prawdziwy krach na rynku kredytów hipotecznych. Szykuje się zapaść w budownictwie mieszkaniowym

Dane bankowe nie pozostawiają złudzeń. Banki udzieliły w drugim kwartale br. o prawie 30 proc. mniej kredytów hipotecznych niż w tym samym okresie 2023 roku. Mieszkania kupują tylko naprawdę zamożni, bo banki zaostrzyły kryteria pożyczania pod hipotekę, a mimo to ceny mieszkań rosną.

Ukończony budynek traci pozwolenie - co dalej?

Utrata pozwolenia budowlanego na ukończony już budynek to dość rzadka i jednocześnie ciekawa sytuacja. Warto się jej przyjrzeć. 

REKLAMA