REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Świąteczne ozdoby w oknach

REKLAMA

REKLAMA

Świąteczne ozdoby w oknach budują atmosferę wnętrza. Od nas zależy ilość i rodzaj ozdób, które wybierzemy. Jakie ozdoby wybrać? Jak nie przesadzić z ilością?

REKLAMA

Świąteczne ozdoby w oknach pojawiają się już pod koniec listopada, wtedy jeszcze mamy czas, aby bez zbędnego pośpiechu zastanowić się nad wystrojem mieszkania na nadchodzące święta. Dobra recepta to połączenie nieodzownej tradycji z oryginalnością, okraszone szczyptą indywidualizmu. Efekt powinien pozwolić nam zapomnieć o troskach dnia codziennego oraz w pełni cieszyć się czasem spędzonym z bliskimi. Ogólna zasada jest jedna – przy wigilijnym stole powinno być nie tylko uroczyście, ale przede wszystkim przytulnie.

REKLAMA

Sposobów na przywitanie świąt w naszych domach nie brakuje. Honorowe miejsce w każdym salonie zajmuje choinka, która sama w sobie daje pod względem aranżacji duże pole do popisu. Bombki, cukierki, figurki, łańcuchy, kokard, bibeloty zdobiące świąteczne drzewko można mnożyć bez końca. Innym nieodłącznym motywem dekoracyjnym są świeczki bądź lampiony, na przekór zimowej aurze wprowadzające do pomieszczenia ciepłą atmosferę i otulające swoim blaskiem niczym ciepły szalik.

Zobacz także: Pomysły na prezenty świąteczne

REKLAMA

Nie obejdzie się też bez eleganckiego obrusu, zwykle współgrającego kolorystycznie z upiętymi odświętnie zasłonami. Jeśli nasze okna osłaniają rolety, skoncentrujmy się na umiejętnym dobraniu do nich znajdujących się w pokoju dodatków. Przypominająca swoją barwą dojrzałe, czerwone wino, zamszowa aranżacja dobrze będzie się komponować zarówno w zestawieniu z tym podanym do kolacji wytwornym trunkiem, jak i czerwonymi elementami zdobiącego stół stroika. Całość z powodzeniem zwieńczą gałązki zawieszonej pod sufitem lub na drzwiach jemioły, doskonale prezentującej się w towarzystwie roślinnych motywów zastosowanych na roletach.

Choć minimaliści na tych utartych rozwiązaniach zapewne poprzestaną, zwolennicy oryginalnych aranżacji nie zmarnują okazji do wykazania się kreatywnością i stworzenia w domowym zaciszu niemal baśniowej rzeczywistości. Własnoręcznie wykonane ozdoby to doskonały pretekst do wspólnej zabawy z dziećmi, które z chęcią zabiorą się za wycinanie, klejenie oraz lepienie finezyjnych kształtów. Wystarczy odrobina wyobraźni, a nasze okna zostaną usiane gwiazdkami, ściany pokryją się tematycznymi motywami, a z żyrandola zwisać będą aniołki oraz inne postacie. To świetny sposób na ożywienie nawet najbardziej klasycznego wnętrza.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Dekoracje świąteczne do wnętrza

Wrażenia wizualne niewątpliwie grają pierwsze skrzypce w tworzeniu świątecznego klimatu, warto jednak pokusić się o zaangażowanie również innych zmysłów gości i domowników. Kuszący zapach świątecznych potraw i przytłumiony dźwięk kolęd z pewnością dobrze spełnią swoją rolę, dopełniając i tak już niezwykłej atmosfery grudniowego wieczoru.

Nie zapominajmy o tym, że nastrój, który zagości w naszych domach podczas świąt tworzymy my sami. Im wcześniej zaczniemy do nich przygotowania, tym pełniej przeżyjemy ten magiczny okres. I chociaż gra toczy się zaledwie o parę dni, to właśnie dzięki nim w nowy rok wejdziemy radośni i pełni energii, a cudowne wspomnienia zadbają o nasz dobry humor nawet wtedy, kiedy śnieg już dawno zdąży stopnieć.

Źródło: materiały prasowe

Świąteczne ozdoby w oknach budują atmosferę wnętrza. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Świąteczne ozdoby w oknach pojawiają się już pod koniec listopada, wtedy jeszcze mamy czas, aby bez zbędnego pośpiechu zastanowić się nad wystrojem mieszkania na nadchodzące święta. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

REKLAMA

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

REKLAMA

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

Nadchodzi dobry czas na kupno mieszkania w atrakcyjnej cenie, jeszcze przed końcem 2024 roku

Teraz to kupujący będą częściej rozdawać karty i mocniej negocjować cenę, wynika z prognoz ekspertów rynku nieruchomości dotyczących czwartego kwartału 2024 roku. Do końca roku liczba ogłoszeń powinna jeszcze wzrosnąć, co daje więcej szans na zakup atrakcyjnego cenowo i lokalizacyjnie mieszkania.

REKLAMA