REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo dziecka w domu?

REKLAMA

REKLAMA

Zwiększenie bezpieczeństwa dziecka w domu to priorytetowa sprawa rodziców. Na początku należy zastanowić się, jakie elementy trzeba uwzględnić, by zwiększyć bezpieczeństwo dziecka.

REKLAMA

O zwiększeniu bezpieczeństwa dziecka w domu najlepiej jest pomyśleć zanim się ono pojawi. Mniej więcej po upływie 6 miesięcy od narodzenia, dziecko powoli zaczyna uświadamiać sobie, że może się samodzielnie poruszać i przemieszczać. Tym samym zaczyna się niesamowity okres w jego życiu: nauka poruszania się o własnych siłach i chodzenia. A co za tym idzie przestrzeń Twojego domu zamienia się w wielki plac zabaw, który nie zawsze może okazać się bezpieczny. Dzięki bramce niebezpieczne miejsca staną się przyjazne dla młodego odkrywcy.

REKLAMA

Nauka chodzenia jest to moment, kiedy maleństwo pozostaje w ciągłym ruchu i odkrywa otoczenie. Jednak aby ten czas był szczęśliwy, musimy zadbać o to, aby był również bezpieczny. Dla małego dziecka odkrywanie nowej przestrzeni i różnych zakamarków mieszkania jest wspaniałą przygodą. Niestety, dla rodziców jest to bardzo często przyczyna ogromnego stresu związanego z bezpieczeństwem ich pociechy. To, co dla dorosłego człowieka czy starszego dziecka jest oczywistym źródłem zagrożenia, dla niejednego szkraba stanowi doskonałą okazję do zabawy.

Zobacz także: Wyposażenie pokoju dla niemowlaka

Dlatego też należy upewnić się, że wszystkie niebezpieczne akcesoria i miejsca w domu są należycie zabezpieczone. Przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby ostre i szklane przedmioty znalazły się poza zasięgiem malucha. Wskazane jest również zamykanie na klucz drzwi od spiżarki, piwnicy czy schowka na narzędzia i umieszczenie klucza w miejscu niedostępnym dla dziecka. Okna powinny być zabezpieczone zasuwami uniemożliwiającymi ich otwarcie.

Leki i chemikalia najlepiej jest przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, na wysoko zawieszonych półkach. To samo dotyczy wszelkich małych przedmiotów, którymi dziecko mogłoby się zadławić.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Z pewnością każdy rodzic wie, jak bardzo niebezpieczne dla ich dziecka są schody. Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Aby zostawić maluchowi nieco swobody na zabawy i harce, trzeba zatem zorganizować dla niego osobną, zabezpieczoną przestrzeń przeznaczoną na psoty. Na szczęście dzięki najnowszym rozwiązaniom technicznym to z pozoru trudne zadanie staje się dziecinnie proste.

Zobacz także: Bajkowe sprzęty dla dziecka: GALERIA

Aby zwiększyć bezpieczeństwo dziecka w domu możemy zakupić bramkę, która ma za zadanie utrzymywać dziecko w ściśle określonej przestrzeni, uniemożliwiając mu tym samym wydostanie się na drugą stronę. Dzięki bramce niebezpieczne miejsca stają się bezpieczne: można ją zamontować zarówno w przejściu, jak i u góry schodów. Niewątpliwą zaletą bramki będzie możliwość, chowania jej do aluminiowej obudowy, co dodatkowo chroni ją przed uszkodzeniami i brudem.

Źródło: materiały prasowe

Na początku należy zastanowić się, jakie elementy trzeba uwzględnić, by zwiększyć bezpieczeństwo dziecka. Fot. Lascal
Lascal
O zwiększeniu bezpieczeństwa dziecka w domu najlepiej jest pomyśleć zanim się ono pojawi. Fot. Lascal
Lascal
Aby zwiększyć bezpieczeństwo dziecka w domu możemy zakupić bramkę, która ma za zadanie utrzymywać dziecko w ściśle określonej przestrzeni, uniemożliwiając mu tym samym wydostanie się na drugą stronę. Fot. Lascal
Lascal
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

REKLAMA

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

REKLAMA