REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Różne materiały we wnętrzu

We wnętrzu możemy stosować różne materiały, może to być drewno, szkło lub kamień. Fot. Villa Glass Studio
We wnętrzu możemy stosować różne materiały, może to być drewno, szkło lub kamień. Fot. Villa Glass Studio
Villa Glass Studio

REKLAMA

REKLAMA

We wnętrzu możemy stosować różne materiały, może to być drewno, szkło lub kamień. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie by we wnętrzu domu lub mieszkania stosować różne materiały, nawet te, które wcześniej wydawały nam się mało praktyczne.

Liczba rozmaitych materiałów stosowanych w domu tworzy najbliższe otoczenie, w którym przebywamy. Drewniany blat, szklane drzwi, schody, a nawet dach, kamienne parapety na balkonie czy modne, plastikowe i szklane meble. Z czego zrobione jest to co nas otacza i jakie właściwości warto wykorzystać?

REKLAMA

Tradycyjne drewno

Drewno jest wykorzystywane do produkcji, mebli, blatów kuchennych, modnych paneli podłogowych czy ściennych. Wśród oferty współczesnych producentów, można też zdecydować się na drewniane schody, balustrady, poręcze. Ten łatwy w obróbce, ekologiczny materiał, wbrew pozorom, jest odporny na działanie wielu czynników zewnętrznych. Sekretem jego długoletniej żywotności jest odpowiednia konserwacja, co dla dzisiejszych, zabieganych gospodarzy domu, może stanowić pewną uciążliwość. Jeśli jednak jest ono dobrze pielęgnowane i impregnowane, z powodzeniem sprawdza się nawet w miejscach narażonych na wilgoć (kuchnia, łazienka), a zapracowani mogą wykorzystać znacznie trwalsze od europejskiego drewno egzotyczne. Drewniane dodatki można dopasować niemal do każdego wnętrza, wybierając odpowiedni gatunek i kolor.

Zobacz także: Naturalne materiały: drewno i kamień

Szkło nie tylko w oknach

REKLAMA

Oprócz szyb w oknach, szkło znajduje zastosowanie w wielu innych przypadkach aranżacji wnętrza. Wśród odmian tego materiału można spotkać się ze szkłem zarówno użytkowym, jak i dekoracyjnym czy architektonicznym. Coraz większy podziw, wzbudzają konstrukcje szklane i pomysłowe rozwiązania wykorzystywane w nowoczesnych mieszkaniach. Dzięki specjalnej technice hartowania, szkło jest wytrzymałe a przy tym bezpieczne.

– Wykorzystanie szkła przy tworzeniu szklanych schodów, ścian, blatów, drzwi czy kabin prysznicowych, nie stanowi obecnie żadnego zagrożenia. Nawet w przypadku stłuczenia, szkło rozpada się na nieostre kawałki, które eliminują ryzyko okaleczenia, co sprawia, że jest ono bezpieczne zarówno dla dorosłych jak i dzieci – podkreśla Marek Malik z Viilla Glass Studio.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Do produkcji szklanych schodów czy balustrad używa się szkła warstwowego i laminowanego. W przypadku nieoczekiwanego pęknięcia jednej warstwy, druga zachowuje właściwości bez uszczerbku dla całej konstrukcji.

Szklane konstrukcje wybieramy ze względu na możliwość odpowiedniego naświetlenia pomieszczenia, dzięki przepuszczalności światła przez szklaną taflę. Metoda fusingu dodatkowo pozwala stworzyć pożądany wzór i kolorystykę, a tym samym sami możemy wyregulować naświetlenie wnętrza. Do niezaprzeczalnych zalet szklanego materiału, należy też oczywiście łatwość utrzymania go w czystości. W większości przypadków, wystarczy do tego wilgotna ściereczka lub nawet ręczniki papierowe oraz proste detergenty czyszczące. Niektóre konstrukcje szklane, wykorzystywane na zewnątrz, czyszczą się nawet same!

Zobacz także: Decoupage - sposób na zniszczone meble

Marmur, granit, piaskowiec

Kamień lub jego imitacja są stosowane coraz częściej w modnych aranżacjach inspirowanych stylem przemysłowych loftów. Jest to materiał zimny, surowy, a dobór odpowiedniego rodzaju kamienia, koniecznie musi zostać dostosowany do warunków panujących wokół. Np. jeden z najbardziej delikatnych kamieni – piaskowiec jest budulcem mocno wchłaniającym wilgoć, stąd nie poleca się stosowania go w łazienkach czy w kuchniach. Z kolei najtwardszym i najbardziej odpornym na zarysowania kamieniem jest granit. Szczególną uwagę należy zwrócić na poprawne wykonanie kamiennych elementów. Ponadto, warto pamiętać, że kamieniem naturalnym z powodzeniem możemy ozdobić przestrzeń w pobliżu kuchenki czy kominka.

Źródło: materiały prasowe

Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie by we wnętrzu domu lub mieszkania stosować różne materiały, nawet te, które wcześniej wydawały nam się mało praktyczne. Fot. Villa Glass Studio
Villa Glass Studio
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA