REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Szklane detale we wnętrzach

Subskrybuj nas na Youtube
W czasie urządzania wnętrza mieszkania bądź domu warto postawić na szklane detale. Fot. Villa Glass Studio
W czasie urządzania wnętrza mieszkania bądź domu warto postawić na szklane detale. Fot. Villa Glass Studio
Villa Glass Studio

REKLAMA

REKLAMA

Szklane detale we wnętrzach mają zasadniczy wpływ na dopełnienie aranżacji. W czasie urządzania wnętrza mieszkania bądź domu warto postawić na szklane detale.

Szklane detale we wnętrzach są przemyślanymi zabiegami aranżacyjnymi, w coraz większym stopniu decydują o gustownym wyglądzie mieszkań. Wnętrza niejednokrotnie urządzamy w określonym stylu, dbając o zgodność nawet najmniejszych szczegółów z całością.

REKLAMA

Zobacz także: Szkło we wnętrzu: bezpieczeństwo

Motyw przewodni

Mijają na szczęście czasy, gdy pomieszczenia mieszkalne były składowiskiem przypadkowych przedmiotów, zakupionych spontanicznie w celu dodatkowego zapełnienia przestrzeni. Do działań dekoratorskich staramy się odpowiednio przygotować, czerpiąc inspiracje z prasy, telewizji, katalogów firmowych czy porad przyjaciół. Dowiadujemy się o praktycznych rozwiązaniach, poznajemy aktualne trendy wnętrzarskie i wybieramy najbliższe nam wzory. W efekcie niektóre mieszkania wypełniają liczne stylowe meble i ozdoby, podczas gdy inne charakteryzuje modernistyczny chłód i prostota. Miłośnicy wesołych wnętrz wprowadzają do nich różnorodne jaskrawe barwy, natomiast osoby preferujące stonowaną elegancję stawiają na sprawdzone łączenie czerni z bielą. W każdym przypadku należy pamiętać, że na ostateczny wygląd pomieszczenia duży wpływ mają także wszelkie dodatki. Dlatego zawsze należy je dobierać, mając na uwadze cały powstający wystrój.

Zobacz także: Więcej światła: przeszklenia wewnętrzne

Odpowiednie dodatki

Na gustownych, czarnych meblach nie postawimy więc kolorowych, jarmarcznych figurek. Jeszcze gorzej prezentować się z nimi będą jakiekolwiek przedmioty z plastiku. Bardzo estetyczne zestawienie mogą natomiast stworzyć, wykonane ze srebra, mosiądzu czy złota świeczniki. Uniwersalnym rozwiązaniem są też szklane dekoracje. – Wyroby ze szkła można dziś dopasować praktycznie do każdego rodzaju wystroju – podkreśla Marek Malik z Villa Glass Studio, producenta szkła dekoracyjnego i architektonicznego – Osiągając dowolne kształty, rozmiary, stopień przepuszczalności światła czy barwę wytwarzanych przedmiotów, komponujemy więc całe kolekcje dekoracji o określonym charakterze i stylu. W stonowanych wnętrzach najlepiej sprawdzą się proste, przezroczyste elementy. Wzbogacone dodatkowo delikatnym wzornictwem, stanowić będą przyjemny akcent oraz pewne ożywienie dla eleganckiego otoczenia. Niezliczona ilość możliwych do otrzymania motywów zdobniczych pozwala jeszcze bardziej urozmaicić ostateczny efekt.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Estetyka i funkcjonalność

Właściwie dobrane dodatki nadają pomieszczeniu indywidualny charakter, wpływając pozytywnie na postrzeganie całego wystroju. Jednocześnie ich przeznaczenie wykracza często poza sferę wyłącznie dekoracyjną. Klimatyczne świeczniki, atrakcyjne wizualnie wazony, patery czy salaterki to sposób na estetyczne i jednocześnie praktyczne wypełnienie przestrzeni. Ustawione w widocznych, łatwo dostępnych miejscach nie sprawiają problemów w trakcie prac porządkowych. Decydując się na przedmioty ze szkła, nie musimy się też obawiać o ich kruchość. Odpowiedniej grubości warstwa materiału zapewnia zwiększoną trwałość i związane z nią bezpieczeństwo użytkowania. W niektórych wnętrzach można więc bez obaw rozszerzyć ilość przeszklonych powierzchni o stałe części składowe mebli. W ostatnich latach szczególnie popularne są rozmaite zdobienia umieszczane na stołach ze szklanym blatem. Oczywiście również w tym przypadku ważne jest zachowanie przemyślanej spójności tworzonej aranżacji. Wszystkie jej elementy powinny składać się na atrakcyjne wizualnie pomieszczenie, w którym będziemy przyjemnie spędzać czas.

Źródło: materiały prasowe

Szklane detale we wnętrzach mają zasadniczy wpływ na dopełnienie aranżacji. Fot. Villa Glass Studio
Villa Glass Studio
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA