REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Szklane detale we wnętrzach

W czasie urządzania wnętrza mieszkania bądź domu warto postawić na szklane detale. Fot. Villa Glass Studio
W czasie urządzania wnętrza mieszkania bądź domu warto postawić na szklane detale. Fot. Villa Glass Studio
Villa Glass Studio

REKLAMA

REKLAMA

Szklane detale we wnętrzach mają zasadniczy wpływ na dopełnienie aranżacji. W czasie urządzania wnętrza mieszkania bądź domu warto postawić na szklane detale.

Szklane detale we wnętrzach są przemyślanymi zabiegami aranżacyjnymi, w coraz większym stopniu decydują o gustownym wyglądzie mieszkań. Wnętrza niejednokrotnie urządzamy w określonym stylu, dbając o zgodność nawet najmniejszych szczegółów z całością.

REKLAMA

Zobacz także: Szkło we wnętrzu: bezpieczeństwo

Motyw przewodni

Mijają na szczęście czasy, gdy pomieszczenia mieszkalne były składowiskiem przypadkowych przedmiotów, zakupionych spontanicznie w celu dodatkowego zapełnienia przestrzeni. Do działań dekoratorskich staramy się odpowiednio przygotować, czerpiąc inspiracje z prasy, telewizji, katalogów firmowych czy porad przyjaciół. Dowiadujemy się o praktycznych rozwiązaniach, poznajemy aktualne trendy wnętrzarskie i wybieramy najbliższe nam wzory. W efekcie niektóre mieszkania wypełniają liczne stylowe meble i ozdoby, podczas gdy inne charakteryzuje modernistyczny chłód i prostota. Miłośnicy wesołych wnętrz wprowadzają do nich różnorodne jaskrawe barwy, natomiast osoby preferujące stonowaną elegancję stawiają na sprawdzone łączenie czerni z bielą. W każdym przypadku należy pamiętać, że na ostateczny wygląd pomieszczenia duży wpływ mają także wszelkie dodatki. Dlatego zawsze należy je dobierać, mając na uwadze cały powstający wystrój.

Zobacz także: Więcej światła: przeszklenia wewnętrzne

Odpowiednie dodatki

Na gustownych, czarnych meblach nie postawimy więc kolorowych, jarmarcznych figurek. Jeszcze gorzej prezentować się z nimi będą jakiekolwiek przedmioty z plastiku. Bardzo estetyczne zestawienie mogą natomiast stworzyć, wykonane ze srebra, mosiądzu czy złota świeczniki. Uniwersalnym rozwiązaniem są też szklane dekoracje. – Wyroby ze szkła można dziś dopasować praktycznie do każdego rodzaju wystroju – podkreśla Marek Malik z Villa Glass Studio, producenta szkła dekoracyjnego i architektonicznego – Osiągając dowolne kształty, rozmiary, stopień przepuszczalności światła czy barwę wytwarzanych przedmiotów, komponujemy więc całe kolekcje dekoracji o określonym charakterze i stylu. W stonowanych wnętrzach najlepiej sprawdzą się proste, przezroczyste elementy. Wzbogacone dodatkowo delikatnym wzornictwem, stanowić będą przyjemny akcent oraz pewne ożywienie dla eleganckiego otoczenia. Niezliczona ilość możliwych do otrzymania motywów zdobniczych pozwala jeszcze bardziej urozmaicić ostateczny efekt.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Estetyka i funkcjonalność

Właściwie dobrane dodatki nadają pomieszczeniu indywidualny charakter, wpływając pozytywnie na postrzeganie całego wystroju. Jednocześnie ich przeznaczenie wykracza często poza sferę wyłącznie dekoracyjną. Klimatyczne świeczniki, atrakcyjne wizualnie wazony, patery czy salaterki to sposób na estetyczne i jednocześnie praktyczne wypełnienie przestrzeni. Ustawione w widocznych, łatwo dostępnych miejscach nie sprawiają problemów w trakcie prac porządkowych. Decydując się na przedmioty ze szkła, nie musimy się też obawiać o ich kruchość. Odpowiedniej grubości warstwa materiału zapewnia zwiększoną trwałość i związane z nią bezpieczeństwo użytkowania. W niektórych wnętrzach można więc bez obaw rozszerzyć ilość przeszklonych powierzchni o stałe części składowe mebli. W ostatnich latach szczególnie popularne są rozmaite zdobienia umieszczane na stołach ze szklanym blatem. Oczywiście również w tym przypadku ważne jest zachowanie przemyślanej spójności tworzonej aranżacji. Wszystkie jej elementy powinny składać się na atrakcyjne wizualnie pomieszczenie, w którym będziemy przyjemnie spędzać czas.

Źródło: materiały prasowe

Szklane detale we wnętrzach mają zasadniczy wpływ na dopełnienie aranżacji. Fot. Villa Glass Studio
Villa Glass Studio
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA